Wernisaż wystawy ekslibrisów "Książka" - Bibliotekarz Lubuski

Wernisaż wystawy ekslibrisów "Książka"

altNa zakończenie obchodów Tygodnia Bibliotek 2012 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu przewidziany był wernisaż wystawy ekslibrisów ze zbiorów Gustawa Lisa „Książka”. Żagański artysta – plastyk, emerytowany nauczyciel, kolekcjoner małych form graficznych i działacz kulturalny 15.05.2012 r. w Czytelni Ogólnej przedstawił historię ekslibrisu, omówił  techniki, w jakich tworzy się ten znak własnościowy, wskazujący właściciela książki. Pan Gustaw mówił również o autorach prezentowanych prac oraz o swoich zbiorach. Na spotkanie przybył laureat tegorocznego konkursu na ekslibris biblioteki organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kobylnicy –  Ryszard Łomański ze Świdnicy, a z Krakowa przyjechała pochodząca z Żagania, zajmująca się malarstwem artystycznym i rysunkiem -  Anita Godlewska.Impreza odbyła się przy kawie, herbatce i słodkim poczęstunku. Na koniec były kwiaty dla pana Gustawa i wpisy zaproszonych gości do Kroniki MBP. Do obejrzenia prac artystów z rożnych miast w kraju Biblioteka zaprasza do Oddziału dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żaganiu przy ul. Szprotawskiej 4 (Pałac Książęcy) w godzinach pracy Biblioteki, do połowy czerwca. W Wypożyczalni zorganizowano również wystawę o działalności Biblioteki na przestrzeni 65 lat. Mieszkańcy miasta mogą odszukać się na fotografiach sprzed kilkudziesięciu lat.