Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Roześmiana wystawa - Bibliotekarz Lubuski

Roześmiana wystawa

wyatawa mniejsze- Za oknami deszczowo, a w galerii wiosna w pełnym rozkwicie – mówił Radosław Wróblewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim na sobotnim (15 kwietnia 2023 r.) otwarciu pokonkursowej wystawy „Wiosenne tradycje” w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej.
Na miejski konkurs plastyczny, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury, nadesłano ponad 100 prac z 12 placówek.

Najmłodsi uczestnicy mieli 4 lata, najstarsi 11. Jury konkursu przyznało 8 nagród i 12 wyróżnień.
- Celem naszego konkursu było zapoznanie dzieci z polską kulturą ludową, z tradycjami wiosennymi i wielkanocnymi. Bardzo nam zależało, aby postacie przedstawione na rysunkach były ubrane w ludowe stroje – mówiła na wernisażu Danuta Łubińska z Młodzieżowego Domu Kultury. - Tak też się stało. Prace są oryginale, pomysłowe, radosne. I pełne wiosennej nadziei.
Jedną z laureatek gorzowskiego konkursu była 6-letnia Maja Węcławiak, która o swoim obrazku mówiła z wielkim przejęciem:
- Rysowałam długo, długo i narysowałam dziewczynkę, która szuka jajek, fontannę, zajączka, gniazdko, wronę, kwiatki. I piłkę. Bo ja bardzo lubię rysować, ale lubię też grać w piłkę nożną...
Wystawę „Wiosenne tradycje” w Galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego oglądać można do końca maja 2023 roku. Pokonkursowej prezentacji towarzyszy pokaz prac ceramicznych wykonanych w Pracowni Ceramicznej MDK-u, prowadzonej przez Alicję Jarno.


Hanna Ciepiela
Fot. Roman Łubiński


Protokół komisji konkursowej