Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
W podróż z Łukaszem Wierzbickim! - Bibliotekarz Lubuski

W podróż z Łukaszem Wierzbickim!

Ok. 70 osób, głównie dzieci siedzi w półokręgu, na środku stolik, obok stolika stoi mężczyzna. W tle widać regały z książkami, czerwony fotel i biurko. W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w poniedziałkowy poranek w słubickiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbicki.

 

Autor popularnych książek podróżniczo przygodowych dla dzieci, m.in. „Afryka Kazika”, „Machiną przez Chiny”, „Dziadek i niedźwiadek: historia prawdziwa", zabrał licznie zgromadzonych uczniów słubickich szkół podstawowych w niezwykłą literacką podróż. Nasz Gość przygotował ekspresyjne, barwne opowieści o podróżach po świecie, w trakcie których pojawiały się rekwizyty w postaci lwa, węża czy kolorowych, morskich ryb. Opowiedział również o niezwykłej postaci, jaką był Aleksander Doba, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent i stał się jego inspiracją do napisania książki pt. „Ocean to pikuś”. Pisarz z cierpliwością odpowiadał dzieciom na pytania o to co lubi, co je na śniadanie i jak rozpoczęła się Jego przygoda z pisaniem książek. Po spotkaniu z uśmiechem pozował do wspólnych fotografii i rozdawał autografy.

Mamy nadzieję, że to niezwykłe wydarzenie pozostanie w pamięci młodych czytelników na bardzo długo, zachęci do sięgnięcia po książki naszego Gościa oraz do spełniania swoich marzeń. Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach