Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Tydzień Bibliotek w Miejskiej Biblbiotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą - Bibliotekarz Lubuski

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Biblbiotece Publicznej w Kostrzynie nad Odrą

Trzy dziewczynki stoją odwrócone tyłem do fotografa, a przodem do kobiety ubranej w fartuch lekarski, która wskaźnikiem pokazuje obrazki na tablicy. W tle widać duże okna.. W ramach udziału w XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna w Kostrzynie nad Odrą przygotowała sporo atrakcji.

Świętowanie rozpoczęto 9 maja 2023 r. od lekcji bibliotecznej – odwiedziła nas klasa 1 A ze Szkoły Podstawowej nr 1. Była to ich pierwsza wycieczka do biblioteki, więc emocje były ogromne! Dla naszych dziecięcych Czytelników przygotowano w dniach 9-13 maja Punkt Badań Czytelniczych. Specjalistki w dziedzinie bibliologii dziecięcej przywdziane w fartuchy lekarskie i wyposażone w stetoskopy, recepty i apteczki lekarskie przeprowadzały literackie badanie wzroku, badanie książkowego rozwoju czytelnika, wywiad czytelniczo-lekarski. Każdy z „przebadanych” otrzymał unikatową receptę z zapisanymi indywidualnymi „lekarstwami” w postaci propozycji książkowych, które wyleczą każdą alergię czytelniczą! Dodatkowe działanie zostało wzmocnione pigułkami na popęd czytelniczy. Z bezpłatnych badań i porad „na NFZ” skorzystało dużo dzieci. Zapraszamy do realizacji recept literackich w naszej „aptece literackiej” w oddziale dla dzieci! I na koniec przygotowano konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku 3-12 lat pod hasłem „Moja, Twoja Nasza – BIBLIOTEKA!”.

MBP w Kostrzynie nad Odrą