Biblioteka z sukcesami - Bibliotekarz Lubuski

Biblioteka z sukcesami

mapka pracownie orange mniejszeMiejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie to instytucja kultury posiadająca bogatą ofertę kulturalną dla mieszkańców miasta i gminy Szprotawa. Od lat jest w czołówce bibliotek południowej części województwa lubuskiego, w latach 2012 i 2018 zdobyła pierwsze miejsce w Rankingu Bibliotek Rzeczpospolitej w województwie lubuskim.

W pierwszych dniach czerwca 2023 roku MBP w Szprotawie otrzymała informację o udziale w projekcie Program Rozwoju Bibliotek. Jest to program, który ma na celu wyposażenie bibliotek i pracujących w nich ludzi w sprzęt i umiejętności. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że w szprotawskiej Książnicy będzie funkcjonowała Pracownia Orange, jako jedna z 20 utworzonych w tym roku w całej Polsce przez Fundację Orange. Pracownia będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt m.in. komputery, telewizory, urządzenia wielofunkcyjne, drukarki 3d i zestawy robotów oraz meble. Pracownia Orange w Szprotawie będzie oferowała wiele ciekawych i pożytecznych aktywności dla mieszkańców.

Malwina Wieczysta