Dyskusyjny Klub Miłośników Poezji - Bibliotekarz Lubuski

Dyskusyjny Klub Miłośników Poezji

DKK Klub Poezji mniejszePierwsze spotkanie w 2023 roku DKK - Klubu Miłośników Poezji przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Świdnicy odbyło się 16 lutego w tłusty czwartek, przy pączkach i faworkach. Z okazji ogłoszonego Roku Wisławy Szymborskiej, tematem była oczywiście poezja naszej noblistki.

Czytaliśmy wiersze o życiu, miłości i przemijaniu. Nie zabrakło limeryków poetki, które rozbawiły klubowiczów do łez. Niespodzianką dla uczestników spotkania był wirtualny spacer z Michałem Rusinkiem po mieszkaniu Szymborskiej. Drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki - Klubu Miłośników Poezji odbyło się w kwietniu pod hasłem Poezja o kobietach… i mężczyznach. Były wiersze poważne i sentymentalne, ale także wesołe i zabawne. Poezję przeplataliśmy cytatami oraz zabawnymi anegdotami. Atmosferę umilił oczywiście słodki poczęstunek oraz smaczna kawa. Popołudnie w ramach DKK 10 maja 2023 roku było wyjątkowe i zostanie na długo w naszej pamięci! Wszystko za sprawą spotkania autorskiego z Aleksandrą Kurzawą w Stajni Jaskółka w Koźli. Na licznie zgromadzonych uczestników wydarzenia czekała sielska sceneria z końmi w tle. Słuchając rozmowy na temat nowej książki autorki „Przypadki pewnego konia”, nasi goście mogli delektować się ciastem drożdżowym i maślanką! Było pięknie i pysznie! Na dzieci natomiast czekała kolorowa strefa z miejscem do malowania farbami i puszczania baniek mydlanych! Dziękujemy Aleksandrze Kurzawie za ciekawe rozmowy na temat książki i jej pasji do koni, a także Natalii Olejarz za zaproszenie nas do swojej niezwykłej stajni. Wydarzenie, które zgromadziło członków DKK na trzecim spotkaniu w roku 2023, odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dagmara Grupa