W magicznym ogrodzie- obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - Bibliotekarz Lubuski

W magicznym ogrodzie- obchody XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Grupa małych dzieci stojących w kole i trzymających kolorową chustę klanzy, na zdjęciu widać dwie kobiety. W tle widać drzewa i budynek. XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom ph. „Książka jest jak ogród” dobiegł końca. Biblioteka słubicka, kolejny raz włączyła się w obchody tego święta i przygotowała dla swoich czytelników szereg atrakcji oraz spotkań literackich, mających na celu promowanie czytania dzieciom i popularyzację literatury dziecięcej.

W trakcie tygodnia czytaliśmy dzieciom książki rekomendowane przez Fundację ABC XXI- Cała Polska Czyta Dzieciom- między innymi książeczki z cyklu Kicia Kocia autorstwa Anity Głowińskiej, komiksy o Tytusie, Romku i A’Tomku autorstwa Papcia Chmiela, czy opowiadania dla najmłodszych autorstwa Astrid Lindgren. Są to książki, które szczególnie mocno rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i pozwalają dzieciom uczestniczyć w przygodach bohaterów z krainy fantazji. Wszystkie pozycje dotykają tematu emocji i postaw ludzi. Podczas licznych spotkań z młodymi czytelnikami ze słubickich przedszkoli prezentowaliśmy pozycje książkowe, które mają wpływ na kształtowanie zachowań i wartości wśród małych czytelników.
W ostatnim dniu obchodów XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom do grona czytających dołączył Wojciech Obremski- słubiczanin, dziennikarz, pasjonat i miłośnik komiksów, a także autor książek. Pan Wojciech w pasjonujący sposób opowiedział historię powstania znanej serii komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, a następnie przeczytał fragment absolutnie kultowej księgi XVI, w której Tytus został dziennikarzem.
To z tej księgi pochodzą znane wszystkim teksty: ręce do góry nogi w dół, wysysanie newsów z palca, czy kaczki dziennikarskie. Wszystkie czytelnicze spotkania, w nawiązaniu do hasła „Książka jest jak ogród” odbywały się w bibliotecznym ogrodzie, gdzie wśród drzew czytaliśmy piękne opowieści, łapaliśmy promyki słońca, spędzaliśmy aktywnie i kreatywnie czas. Na naszych, czytelniczych piknikach nie zabrakło owocowych przekąsek oraz chwil odpoczynku na kocykach.
Po raz kolejny akcja Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom udowodniła, że czytanie ma moc!
Dziękujemy wszystkim za ten piękny, zaczytany tydzień i zapraszamy do biblioteki.

Zespół BPMiG w Słubicach