Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wakacje - czas start! - Bibliotekarz Lubuski

Wakacje - czas start!

Uczestnicy warsztatów, stojący na werandzie biblioteki, w tle widać drzewa. W piątek, 23.06.2023 r., w ogrodzie słubickiej biblioteki miejskiej odbyło się spotkanie z seniorami z Domu Dziennego „Senior +”. Celem spotkania było świętowanie rozpoczęcia lata i zbliżających się wakacji.

 

Przy dźwiękach muzyki uczestnicy opowiadali o zwyczajach i obrzędach związanych z Nocą Świętojańską, tj. zbieranie ziół i kwiatów, wchodzenie do wody, szukanie kwiatu paproci, rzucanie wianków na wodę, rozpalanie ognisk, tańce i śpiewy. Seniorzy wspominali dawne czasy, w których to oni brali udział w takich zabawach. Dodatkowo, aby umilić czas gościom, przygotowano dla każdego fragmenty rysunku do pokolorowania, które następnie scalono w jedną pracę plastyczną. Ponadto uczestnicy wspólnie rozwiązywali krzyżówkę literacką, która wzbudziła ogólne zainteresowanie i zaangażowanie. Przy filiżance kawy i herbaty seniorzy dyskutowali żywo, śpiewali ulubione pieśni oraz zdradzali sekrety długowieczności i młodego wyglądu.

Pomimo pochmurnej pogody, wszystkim uczestnikom dopisywały humory i uśmiech nie schodził z niczyjej twarzy. Pogodne oblicza rekompensowały w zupełności brak słońca. Zarówno organizatorzy jak i goście miło spędzili wspólny czas i wyrazili chęć ponownego spotkania w słubickiej bibliotece.

Zespół BPMiG w Słubicach