Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bajkowa wycieczka - Bibliotekarz Lubuski

Bajkowa wycieczka

bajki środka świata mniejsze15 czerwca 2023 roku drugoklasiści Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Witnicy wraz z wychowawcami i szkolnym bibliotekarzem udali się na wycieczkę do Żółtego Pałacyku. Na miejscu spotkali się z dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej Władysławem Wróblewskim. Czerwcowa wycieczka była podsumowaniem całorocznej akcji czytania „Bajek Środka Świata” autorstwa Władysława Wróblewskiego. Ich akcja toczy się w Afryce, miasteczku Druten w Holandii oraz w Witnicy.

We wszystkich drugich klasach odbywały się cykliczne spotkania ze szkolnym bibliotekarzem, w ramach których dzieci czytały fragmenty „Bajek...”. Po przypomnieniu przeczytanych wcześniej rozdziałów oraz omówieniu bieżącego, uczniowie wykonywali stosowny rysunek w indywidualnej książeczce do samodzielnego ilustrowania.
W czasie wycieczki drugoklasiści wysłuchali fragmentu książki przeczytanego przez autora, następnie zwiedzili wieżę Żółtego Pałacyku, w której miał pracownię czarodziej Witnik, bohater „Bajek Środka Świata”. W tym niedużym, ale malowniczym miejscu można znaleźć wiele czarodziejskich gadżetów. Na koniec wycieczki dzieci zwiedziły znajdującą się w tym samym budynku Regionalną Izbę Tradycji.

Beata Rodak