Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Członkowie DKK spotkali się z Małgorzatą i Rolandem Hellmannami - Bibliotekarz Lubuski

Członkowie DKK spotkali się z Małgorzatą i Rolandem Hellmannami

Kargowa bohaterowiePomoc działa w obie strony.
Cały świat kręci się wokół niej.
Pomoc jednego dla drugiego,
jako działanie, a nie tylko czcza gadanina
                                            Roland Hellmann „Pomoc”
Na czwartkowe przedpołudnie 13 kwietnia 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła do Szprotawy Małgorzatę i Rolanda Hellmann. Spotkali się oni z młodzieżą szkolną i członkiniami DKK w gościnnych progach szprotawskiego Liceum, aby przekazać historię o niesieniu przez nich pomocy humanitarnej mieszkańcom naszego kraju w trudnych latach Polski Ludowej.

Pani Małgorzata barwnie wprowadziła wszystkich w klimat tych czasów, a jej mąż zwinnie dopowiadał o niemal sensacyjnych sytuacjach podczas transportów z lekami, odzieżą i żywnością przewożonymi przez prywatne osoby użyczonymi ciężarówkami z RFN poprzez NRD do Polski. Całość nasi goście okrasili filmem o swojej działalności i fotografiami.
Bohaterowie spotkania w Szprotawie zapewnili cudownie spędzony czas także klubowiczom DKK w Kargowej, gdzie 9 maja 2023 roku w Mediatece Światowid odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przy współpracy z Kargowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Uczestnicy mieli okazję posłuchać wykładu na temat prawdziwej historii pierwszych transportów pomocy do Polski w czasie Stanu Wojennego, opartej na biografii Rolanda Hellmanna, który jest inicjatorem współpracy między miastami Verden i Zielonej Góry. Wykład oparty był na książce pt. „Droga z przekonania” autorstwa Małgorzaty Hellmann. Zarówno jedno, jak i drugie spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wszystkich słuchaczy.

Szprotawa hellmann mniejsze

kargowa mniejsze