Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Druga szansa – czy każdy na nią zasługuje? - Bibliotekarz Lubuski

Druga szansa – czy każdy na nią zasługuje?

Osiem kobiet siedzi przy stole i dyskutuje. W tle widać plakat z napisem Dobre książki kocham!" oraz regały z książkamiW środowe popołudnie, 28.06.2023 r., w bibliotece miejskiej w Słubicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji była powieść Hanny Bilińskiej-Stecyszyn „Druga szansa, czasem trzecia”.

Akcja powieści zaczyna się w latach siedemdziesiątych, kiedy to główne bohaterki — Basia i Ala są studentkami, a ich przygoda z dorosłością dopiero się rozpoczyna. Ala jest pełną pozytywnej energii dziewczyną, a Basia z kolei posiada więcej rezerwy i nieśmiałości. Autorka przenosi czytelników w czasie – od młodości bohaterek do teraźniejszości. Żadna z nich nie uniknie życiowych błędów, lecz będą znajdować wyjście z trudnych sytuacji, czasem same, a czasem z pomocą osób bliskich. Autorka powieści każdej z nich daje drugą szansę na naprawienie błędów i wyciągniecie wniosków na przyszłość. Klubowicze zgodnie stwierdzili, że jest to książka lekka i łatwa w odbiorze. Jednak choć napisana prostym stylem, przez swoją wielowątkowość pobudza do głębszych przemyśleń.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i żywą dyskusję. Jednocześnie informujemy, że podczas wakacji, jak co roku, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki nie będą się odbywać. Zapraszamy jednak wszystkich naszych Czytelników do korzystania z bogatego księgozbioru oraz letniej czytelni na tarasie biblioteki. Życzymy przyjemnej lektury i do zobaczenia!

Zespół BPMiG w Słubicach