Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bomba ekologiczna i las w słoiku - wakacyjne warsztaty we Wschowie - Bibliotekarz Lubuski

Bomba ekologiczna i las w słoiku - wakacyjne warsztaty we Wschowie

eko warsztaty mniejsze8 lipca 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbyły się warsztaty, które poprowadziła animatorka z firmy Modra Sova w ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!” realizowanego z programu Partnerstwo dla książki 2023, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pierwsze zajęcia skierowane były do dzieci. Uczestnicy wykonywali tzw. bomby ekologiczne. Na stołach czekały na nich keramzyt, ziemia, doniczki i ozdobne, drewniane skrzyneczki oraz mnóstwo różnego rodzaju nasion. Mięta, tymianek, pietruszka, koper czy ruta to tylko niektóre z ziół, które dzieci mogły wysiać. Prowadząca opowiedziała pokrótce o ich właściwościach, wyjaśniała najmłodszym jak wyglądają, do czego można ich używać oraz jak o nie dbać. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy i już po chwili mogły cieszyć się własnymi ekologicznymi bombami, które z dumą zabrały do domów, by tam pielęgnować je dalej i patrzeć, jak rosną. O godzinie 11:00 rozpoczęły się warsztaty dla dorosłych ph. „Las w słoiku”. Uczestniczki miały okazję samodzielnie stworzyć mały ekosystem. Każda z pań założyła bowiem własny miniaturowy las w słoiku, a także poznała zasady utrzymania go w dobrej kondycji. Zajęcia przyczyniły się do poszerzenia wiedzy na temat szeroko pojętej ekologii, uwrażliwiły uczestniczki na piękno natury, a także pozwoliły na doskonalenie zdolności manualnych.

logotypy mniejsze