Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Biblioteczna „Operacja Wakacje!” zakończona sukcesem! - Bibliotekarz Lubuski

Biblioteczna „Operacja Wakacje!” zakończona sukcesem!

21 osób, w tym osiemnaścioro dzieci stoją i trzymają w rękach prace plastyczne. Jedna z pań trzyma napis "Lato w Bibliotece!".W dniach od 27 czerwca do 6 lipca 2023 r. w słubickiej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci, ph. „Operacja Wakacje!”.

Każde spotkanie miało inną tematykę i było zainspirowane książką z serii „Biuro Detektywistyczne nr 2” autorstwa norweskiego pisarza Jørna Lier Horsta. Oprócz ciekawej lektury towarzyszyły nam zawsze uśmiech i dobra zabawa. Dzieci poznały tajniki i metody pracy detektywa. Ta wiedza przydała się podczas rozwiązywania zagadek detektywistycznych, rozszyfrowywania tajemniczych wiadomości i poszukiwania skarbów. Zainspirowani wakacyjnymi opowiadaniami uczestnicy zbudowali „wyspę wypoczynku”, na której można się zrelaksować, przysiąść na wygodnych leżakach lub poczytać na kolorowych kocykach. W trakcie zajęć dzieci miały okazję uczyć się programowania z wykorzystaniem robotów Photon. Tworzyły najpierw proste, a następnie bardziej skomplikowane programy. Zabawa i nauka z wykorzystaniem tabletów pobudziła logiczne myślenie i wyobraźnię. Już wiadomo, że programowanie nie ma dla nich tajemnic. Nasze spotkania były niezwykle kreatywne i twórcze. Dzieci wykonały barwne prace ukazujące ich marzenia o udanych wakacjach. Namalowały także kolorowy baner pięknie dekorujący biblioteczny ogród, do którego serdecznie zapraszamy. W letniej czytelni, wśród drzew można odpocząć i zagłębić się w ciekawej lekturze. Dziękujemy za wspaniałe spotkania, uśmiech, radość i niezwykłą energię! Życzymy Wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach