Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wakacje między książkami - Bibliotekarz Lubuski

Wakacje między książkami

witnica wakacje mniejszeW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy zakończył się pięciodniowy cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci. Wszystkie zajęcia organizowane były w oparciu o książki. Każdego dnia młodzi czytelnicy mogli rozwijać inne zainteresowania i talenty.

Dzień I. Tor przeszkód w towarzystwie robota Photona Każde dziecko miało szansę posterować tym przybyszem z odległej galaktyki. Uczestnicy wykonywali wylosowane zadania ruchowe i zagadki.
Zwieńczeniem zajęć były eksperymenty - lampy lawy i nadmuchiwanie balona za pomocą sody oczyszczonej.
Dzień II. Biblioteczne podchody. Trzy grupy – zielona, niebieska, czerwona, zmagały się z jedenastoma zadaniami, które musiały wykonać w określonym czasie. Uczestnicy wykazali się współpracą, kreatywnością i zaangażowaniem.
Dzień III. Wizyta w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności "SOWA", w której pani Monika Pawlak zaprezentowała dzieciom interaktywne eksponaty naukowe. Zajęcia odbyły się dzięki życzliwości i gościnności Miejskiego Domu Kultury.
Dzień IV. Warsztaty, które poprowadziła pani Iwona Konieczna-Marzec, pasjonatka zielarstwa. Na początek wykonała napar z suszonych malin, macerat z mięty i wody oraz pyszne żelki. Uczestnicy zajęć rozpoznawali nazwy suszonych ziół oraz wykonywali przyprawy i musujące kule do kąpieli. Wszystko na bazie naturalnych składników!
Na koniec powstały obrazki z polnych kwiatów i ziół inspirowane osobą Elizy Orzeszkowej, która pasjonowała się zielarstwem. W tym roku twórczość pisarki zostanie przypomniana i uhonorowana w czasie tegorocznego Narodowego Czytania.
Dzień V. Budowa konstrukcji „Witnica oczami dzieci” za pomocą klocków Lego, przekazanych w darze przez czytelnika biblioteki Filipa Banaszkiewicza (serdeczne podziękowania!).
Bibliotekarki Iwona Budzianowska i Marcelina Szuciak dziękują uczestnikom za aktywne, kreatywne uczestnictwo oraz dobrą zabawę i współpracę.

Władysław Wróblewski