Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
"Tarapaty" na czerwcowym spotkaniu DKK dla dzieci i młodzieży - Bibliotekarz Lubuski

"Tarapaty" na czerwcowym spotkaniu DKK dla dzieci i młodzieży

Dwoje dzieci stoi, chłopczyk siedzi na krześle. Na drzwiach widać plakat Dyskusyjnych Klubów Książki. Z boku widać regał na czasopisma. W czerwcu 2023 r. spotkaliśmy się w Klubie DKK dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Osiecznicy aby porozmawiać o książce Marty Karwowskiej i Katarzyny Rygiel „Tarapaty”.

 

Jeśli lubicie książki przygodowe to jak najbardziej polecamy tę pozycję. O czym jest ta książka? To przygody nastolatków podczas wakacji.

Julka, która przez przypadek i zaniedbanie rodziców trafiła do zdziwaczałej ciotki, żyjącej w mieszkaniu pełnym książek i planów architektonicznych. Olek mieszkający w tej samej kamienicy, który mógłby nazywać się Pan Kłopot. I zabawny pies Pulpet wierny swemu panu na dobre i na złe. Dzieciaki od razu zauważyły niezwykły ruch wokół rudery, która, jak na niezamieszkany dom, miała sporo podejrzanych odwiedzających. Zwłaszcza w porze wieczorno-nocnej. Na dodatek ciotka Julki została okradziona z wszystkich planów, które dla niej stanowiły bezcenną, rodzinną pamiątkę. Dla złodzieja – trop do odnalezienia skarbu zaznaczonego na jednej z map tajemniczymi inicjałami. Chęć zadośćuczynienia ciotce za spowodowaną stratę, do której przyczyniła się dziewczynka, ciekawość Olka nieprzepuszczającego żadnej okazji do działania i niesforność Pulpeta, zaprowadziła całą trójkę, dosłownie i w przenośni, w głąb Przygody. 

Książka powstała na podstawie scenariusza filmu „Tarapaty". 

Moderator Barbara Przeździęk