Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Imieniny Anny w Dyskuyjnym Klubie Książki przy Bibliotece w Gubinie - Bibliotekarz Lubuski

Imieniny Anny w Dyskuyjnym Klubie Książki przy Bibliotece w Gubinie

DKK Lipiec Gubin mniejszeImieniny Anny były okazją do wakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w urokliwym ogrodzie klubowiczki DKK przy MBP w Gubinie. Było to spotkanie o tyle ciekawe, że poświęcone jednej z najlepszych polskich aktorek czyli Annie Seniuk, a dokładniej książce „Nietypowa baba jestem”, która jest zapisem rozmowy aktorki z córką Magdaleną Małecką–Wippich.

Na łamach książki mamy okazję śledzić historie opowiadane przez bohaterkę, w których rodzinne opowieści są przeplatane z zawodowymi. Razem wędrujemy przez Kraków jej młodości, poznajemy wielu artystów, których to miała szczęście spotkać na swojej drodze. Kreowana przez media jako ciepła, troskliwa mamuśka odżegnuje się od tego wizerunku. Potrafi być stanowcza i bezkompromisowa. Artystka wielu talentów, która podczas studiów w Krakowskiej Akademii Teatralnej „nie rokowała z powodu braku temperamentu”, jak uważał jeden z uczących ją profesorów. Całym swoim dorobkiem zarówno teatralnym, jak i filmowym zaprzecza temu twierdzeniu. Anna Seniuk znana z powściągliwości, po raz pierwszy szczerze mówi o swoim prywatnym życiu, walce z chorobą, teatrze, pasjach, miłości i drodze do kariery. Anna Seniuk nie należy do pokolenia tzw. celebrytów. To skromna, ale jednocześnie wyrazista i wielka postać polskiej sceny teatralnej i filmowej. Lektura książki dostarcza wielu szczegółów z życia osobistego oraz zawodowego, chociaż aktorka raczej unika rozgłosu. W tym przypadku szczerze mówi nie tylko o pracy zawodowej, ale też chorobie i stosunkach rodzinnych. Anna Seniuk opowiada na przykład, z jakiej roli zrezygnowała, aby spędzić miesiąc miodowy z ukochanym mężczyzną. Książkę czyta się z niekłamaną przyjemnością, to wspaniały czas spędzony z ciekawą kobietą, ale przede wszystkim niezwykłą artystką. Z niecierpliwością czekamy na spotkanie z bohaterką książki, które nastąpi podczas kolejnej edycji Wyspy Literackiej w Gubinie 26 sierpnia.

belka logotypowa jasna

 

Dorota Zdziebło