Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
,,Polska odwraca oczy” w DKK w Jasieniu - Bibliotekarz Lubuski

,,Polska odwraca oczy” w DKK w Jasieniu

Jasien sierpien 29 sierpnia klubowiczki DKK przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Jasieniu omawiały zbiór reportaży napisanych przez Justynę Kopińską pt. "Polska odwraca oczy".

Na reportaże składają się opowieści z kilku głośnych spraw karnych ostatnich lat. O większości z nich słyszałyśmy w mediach, jednak dopiero przeczytanie i przeanalizowanie zawartych w reportażach faktów sprawiło, że dotarło do nas jak wielkiej niesprawiedliwości doznają ludzie w różnym wieku przez to, że odpowiednie instytucje i osoby odwracają oczy. Wolą nie widzieć, nie reagować, lekceważyć, udawać, że nic się nie dzieje. Chociaż drastyczne sytuacje opisane w lekturze sprawiły, że niektóre Panie proszą, aby takich lektur jednak nie wybierać do dyskusji, ponieważ później bardzo długo mają opisane w niej sceny przed oczami, jednak od teraz na pewno każda z nas będzie się czuła w obowiązku coś zrobić, gdy dostrzeże, że innym dzieje się krzywda. I taka jest naszym zdaniem rola tego typu publikacji -potrząsnąć sumieniami, pobudzić empatię, dodać bodźca do działania. Doceniłyśmy także odwagę autorki Justyny Kopińskiej, której motto życiowe brzmi: ,,Dziennikarstwo to dla mnie oddanie głosu tym, którzy na co dzień go nie mają” . Polecamy!

Irena Ludwig – moderator DKK w Jasieniu