Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Wyzwania Czytelnicze czas zacząć! - Bibliotekarz Lubuski

Wyzwania Czytelnicze czas zacząć!

WYZWANIA CZYTELNICZE 2023Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze i Dyskusyjny Klub Książki zapraszają uczniów klas 1-8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie czytelniczym ze świetnymi nagrodami.
 
Co miesiąc, podczas trwania akcji, uczestnik ma za zadanie przeczytać książkę odpowiadającą tematowi miesiąca i pisemnie wypowiedzieć się na jej temat:
we wrześniu czytamy książki, w których występują zwierzęta;
w październiku czytamy książki Wydawnictwa Dwie Siostry;
w listopadzie czytamy książki przygodowe.
 
Wypowiedź, oprócz wierszy, nie może mieć mniej niż:
Klasy 1-3 – minimum 5 zdań
Klasy 4-6 - minimum 8 zdań
Klasy 7-8 - minimum 10 zdań.
 
Za każdą nadesłaną wypowiedź uczestnik otrzymuje 1 punkt. Liczba przeczytanych książek w miesiącu zależy tylko od czytelników. Na wypowiedzi Biblioteka Pana Kleksa czeka do 28 dnia każdego miesiąca. Kto w grudniu będzie miał najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej, zdobędzie nagrodę główną. Do konkursu można się przyłączyć w dowolnym momencie jego trwania, poprzez przyniesienie karty zgłoszenia do biblioteki.
 
Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.