Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Panie młode duchem z wizytą w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej - Bibliotekarz Lubuski

Panie młode duchem z wizytą w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Klub seniora mniejszeZ papierowych serwetek i kleju można zrobić prawdziwe cuda – przekonały się o tym panie z gorzowskiego Klubu Seniora Aktywna Jesień, które 8 września 2023 roku wzięły udział w warsztatach artystycznych w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

- Jest takie miejsce na mapie Gorzowa, które warto znać - mówił Radosław Wróblewski, dyrektor WOM-u, witając panie z klubu Aktywna Jesień. I rzeczywiście dla niektórych klubowiczek Biblioteka Pedagogiczna przy ulicy Łokietka i jej piękne, zabytkowe wnętrza, były odkryciem. Podobnie jak technika zdobienia decoupage, dzięki której własnoręcznie wykonały „malunki” na drewnianych i szklanych przedmiotach.
Podczas dwugodzinnych warsztatów był czas na rozmowy. Okazało się, że gorzowski klub Aktywna Jesień działa od 2017 roku, najmłodsza uczestniczka ma 64 lata, najstarsza 88. Jednak „te lata” nie są ważne, bowiem wszystkie panie są młode duchem i pełne energii.
Chodzimy do teatru, filharmonii, na tańce - mówiła Janina Klimas, szefowa klubu.
- Dzięki temu nie mamy czasu na nudę i samotność - zapewniały panie.
Klubowiczki zwiedziły całą Bibliotekę m.in. podziemia, w których mieści się magazyn książek. Obejrzały też wystawę poświęconą niemieckiej tłumaczce Karin Wolff, zrobiły sobie zdjęcia z makietami Wisławy Szymborskiej, Mikołaja Kopernika i Papkina z „Zemsty”.
Spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej zorganizowały bibliotekarki: Hanna Ciepiela, Magdalena Płatonow i Barbara Tymszan. Warsztaty plastyczne prowadziła zaprzyjaźniona z biblioteką Michalina Januszkiewicz. Panie z klubu Aktywna Jesień zapewniły, że to nie jest ich ostatnia wizyta.


Hanna Ciepiela
Fot. Monika Żołędziejewska