Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
W kostrzyńskiej Bibliotece „Czytamy z sercem”! - Bibliotekarz Lubuski

W kostrzyńskiej Bibliotece „Czytamy z sercem”!

Zdjęcie przedstawia grupę ok. 23 dzieci, trzymających w rękach zakładki i książki. W piątkowe południe, 29 września, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #Czytamyzsercem, zaprosiliśmy klasę 4A ze Szkoły Podstawowej nr 4 do udziału w spotkaniu autorskim online z pisarzem książek dla dzieci — Wojciechem Widłakiem. Spotkanie odbywało wokół jego książki „Dwa serca anioła”.

Z kolei po południu w ramach Klubu Młodych Książkożerców głośno czytaliśmy fragmenty książki „Dziewczyna o kruchym sercu” Elżbiety Rodzeń (wydawnictwo Zysk i S-ka) i „Pracownia Aurory” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (wydawnictwo Bajka). W związku z tym, że tego dnia był Światowy Dzień Serca to zaznajomiliśmy się również z jego budową i funkcjonowaniem. A na koniec zrobiliśmy zakładki do książek z sercem metodą origami.

W sobotnie południe, 30 września zaprosiliśmy młodzież i dorosłych do Parku Miejskiego. Uczestnicy, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli posłuchać w ramach głośnego czytania pod chmurką i akcji #OgólnopolskiDzieńGłośnegoCzytania fragmentu książki Wojciecha Grajkowskiego pt. „Krew” (Wydawnictwo: Dwukropek). Słuchacze poznali 9-letniego Kamilka, który bardzo się cieszy, że jedzie na obóz. Tak się cieszy, że nie posiada się ze szczęścia! A jego serce szybko bije. Pracuje intensywnie, o czym się przekonaliśmy omawiając budowę i pracę serca (#ŚwiatowyDzieńSerca). Po lekturze wszyscy, zarówno ci młodsi jak i starsi, ruszyli truchtem, a następnie biegiem dookoła parku, trzymając w ręce swoją ulubioną książkę. Po drodze na przystankach zwłaszcza dzieci aktywnie uczestniczyły w quizie dotyczącym wiedzy o sercu i jego higienie. Wszyscy dobiegli razem na metę. Każdy z uczestników dostał dyplom za uczestnictwo oraz medal i zakładkę do książki w kształcie serca (wydrukowane na naszej bibliotecznej drukarce 3D!).

Wyjątkowo w poniedziałek, 2 października, odwiedziła nas klasa 3A ze Szkoły Podstawowej nr 1. Tego dnia dzieci uczestniczyły w spotkaniu autorskim online z pisarzem książek dla dzieci — Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie dotyczyło książki „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” (Wydawnictwo Skrzat). Z serca dziękujemy za możliwość spotkania z pisarzem! Czytaliśmy również fragmenty wspomnianej książki oraz uczyliśmy się składania zakładek do książki — serc metodą origami.

W naszych działaniach w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #Czytamyzsercem wzięło udział ok. 120 osób.

MBP w Kostrzynie nad Odrą