Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
„Wiersz ku czci”…Wisławy Szymborskiej - Bibliotekarz Lubuski

„Wiersz ku czci”…Wisławy Szymborskiej

Na pierwszym planie widać 8 osób, młodzież z LO. Dwie dziewczyny trzymają prace plastyczne - kolaż. W tle widać okna i regały z książkami. W dniu 30.10.2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie z młodzieżą z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji na temat Wisławy Szymborskiej.

W setną rocznicę urodzin poetki, w uznaniu jej zasług, Senat Rzeczypospolitej Polskiej poświęcił Noblistce rok 2023. W związku z tym wyróżnieniem słubicka biblioteka po raz kolejny przygotowała prelekcję, aby przybliżyć postać oraz twórczość polskiej noblistki. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać wiele ciekawych faktów i anegdot z życia Szymborskiej, o których do tej pory nie słyszeli. Po prezentacji zaproszeni goście czytali wybrane przez siebie wiersze poetki m.in. „Chmury”, „Nic dwa razy” oraz „Kot w pustym mieszkaniu”. W drugiej części spotkania młodzież wykonywała prace w formie kolażu, techniką, którą wykorzystywała Wisława Szymborska. Poetka znana była z własnoręcznego tworzenia pocztówek z wycinków gazet, którymi następnie obdarowywała swoich bliskich.
Dziękujemy zaproszonej młodzieży za wspólnie spędzony czas!
Serdecznie zapraszamy do słubickiej biblioteki po ciekawe pozycje biograficzne oraz tomiki poezji Wisławy Szymborskiej!

Zespół BPMiG w Słubicach