Spotkanie z „samotnym wędrowcem” w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z „samotnym wędrowcem” w słubickiej bibliotece

Ok. 16 osób siedzących tyłem, dwóch mężczyzn widzianych przodem, jeden z mężczyzn stoi i mówi do mikrofonu. Widać ekran oraz w tle regały z książkami. Dnia 14 listopada 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się ciekawe spotkanie z Panem Piotrem Kiewrą – emerytowanym nauczycielem z Rzepina, podróżnikiem, propagatorem zdrowego stylu życia.

Pan Piotr jest pasjonatem kochającym wędrówki po górach, czego wyraz daje, publikując filmy na kanale YouTube. Jest także autorem internetowych wykładów o duchowości oraz o harmonii ciała, umysłu i ducha.
„Księga górskich sekretów” - jedna z pozycji książkowych autorstwa Pana Piotra była w głównej mierze przedmiotem prelekcji spotkania. Książka ta, to nie tyle relacja z tatrzańskich szlaków, co niezwykła opowieść o odwadze, poszukiwaniu wewnętrznego piękna czy potrzebie samotności. „Nie ma znaczenia, ilu masz przyjaciół i kochanków, żyjesz i umierasz samotnie”. Według Autora każdy z nas jest wędrowcem pokonującym góry i doliny życia, stojącym niekiedy nad przepaścią, szukającym inspiracji i piękna w sobie czy wokół siebie.
Jesteśmy wdzięczni za to, że mogliśmy poznać Pana Piotra, który jest osobą niezwykle ciepłą i pełną wewnętrznego spokoju oraz za to, że zechciał podzielić się z nami swoją wiedzą, życiowymi poradami i przemyśleniami. Humorystyczne anegdoty oraz pokaz slajdów z podróży Autora z pewnością ubogaciły spotkanie.
Dziękujemy Panu Piotrowi za piękne, wartościowe i budujące słowa, a Panu Waldemarowi Ubernie za profesjonalne moderowanie wydarzenia. Dziękujemy także wszystkim naszym gościom za obecność i aktywny udział.
Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję do spotkania, by posłuchać wyważonych i inspirujących słów Pana Piotra Kiewry.

Zespół BPMiG w Słubicach