PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA - Bibliotekarz Lubuski

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

Zdjęcie przedstawia panią, która stara się objąć osiemnaścioro dzieci. Dzieci ubrane są na czerwono, niektóre z dzieci mają na głowach czapki mikołajowe (czerwone z białym pasem). W tle widać regały z książkami. W Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze i jej filiach przedświąteczny czas jest dość gorącym okresem – przepełniony licznymi spotkaniami z czytelnikami.

W tej bożonarodzeniowej porze w bibliotekach wiele się dzieje. Odbywają się liczne warsztaty i zajęcia plastyczne, lekcje edukacyjne, które są wprowadzeniem do dalszych rozmów o Bożym Narodzeniu i pięknym czasem oczekiwania na nie. W spotkaniach biorą udział głównie dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli, ale także dorośli, dla których przygotowywane są warsztaty plastyczne.

Daria Bednarek
Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze