„Świąteczna Aniołownia” w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

„Świąteczna Aniołownia” w słubickiej bibliotece

W pomieszczeniu, na środku, widać trzy rzędy stołów, przy których siedzą dorośli z dziećmi i wykonują ozdoby świąteczne. W tle widać regały z książkami oraz okna. Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest jednym z najpiękniejszych w roku. Tradycyjnie, słubicka biblioteka zorganizowała rodzinne warsztaty ph. „Świąteczna Aniołownia”.

Na spotkaniu, które odbyło się 13 grudnia, uczestnicy ozdabiali anioły. Oddział dziecięcy zamienił się w pracownię, w której w miłej, rodzinnej atmosferze fruwały piórka, lśnił kolorowy brokat i mieniły się cekiny. Dookoła rozbrzmiewały radosne rozmowy, świąteczne melodie i unosił się słodki zapach pierników. Wszyscy mile zaskoczyli nas swoimi pomysłami, inwencją twórczą i techniką wykonania. Każdy wyszedł z warsztatów z oryginalną i niepowtarzalną ozdobą świąteczną — przepięknym aniołem.
Dziękujemy wszystkim za stworzenie świątecznego klimatu, za obecność i ciepłe słowa.
Życzymy czytelnikom, sympatykom i przyjaciołom biblioteki pięknych, zaczytanych świąt!

Zespół BPMiG w Słubicach