Życie po lekcjach - Bibliotekarz Lubuski

Życie po lekcjach

alt27 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Jasieniu została otwarta wystawa prac nauczycieli z gminy Jasień i Tuplice. Pomysł wystawy powstał, kiedy okazało się, że wśród nauczycieli jest wiele osób utalentowanych artystycznie. Większość z nich to emeryci, którzy wolny czas wypełniają malując, wyszywając, pracując w wiklinie, haftując, pisząc poezje, rzeźbiąc i robiąc przepiękne cudeńka różnymi ciekawymi technikami. Aż żal, że najczęściej wyniki ich prac podziwiać mogą jedynie najbliżsi. Z tego względu Biblioteka we współpracy ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oddział w Jasieniu postanowiła zorganizować wystawę, której celem jest pokazanie dorobku artystycznego nauczycieli szerszemu gronu mieszkańców. Artyści dostarczyli najcenniejsze ze swoich prac i zostały one wyeksponowane w siedzibie Biblioteki. Swoje prace wystawili: Elżbieta Mikoś, Zofia Dudek, Barbara Bartnicka, Anna Szewczyk, Janina Wichrowska, Ewa Balcewicz, Mieczysława Pełka, Stanisława Wojda, Ryszard Jasiński, Zbigniew Kasprzak, Stanisław Pieluszczak. Wystawa będzie czynna do 7 marca. W tym czasie biblioteka pełnić będzie funkcję małej galerii sztuki. W przyszłości Biblioteka zamierza organizować tego typu wydarzenia dla mieszkańców naszej gminy.
Irena Ludwig