Przegląd kolęd i pastorałek 2015 - Bibliotekarz Lubuski

Przegląd kolęd i pastorałek 2015

altKolędą „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu szkolnego chóru „Lira” rozpoczęliśmy przegląd kolęd i pastorałek zorganizowany 16 stycznia 2015 r. przez Filię Szkoły Podstawowej i Filię biblioteczną w Długiem. Podczas spotkania można było usłyszeć znane i mniej znane kolędy i pastorałki, prezentowane przez dzieci z miejscowej szkoły. Młodych wykonawców podziwiała i oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność oraz zaproszeni goście. Tym razem nasz przegląd miał charakter spotkania poświątecznego, poświęconego kultywowaniu tradycji wspólnego kolędowania. Do przeglądu przystąpiło 28 dzieci, które w podziękowaniu za udział w przeglądzie z rąk Jolanty  Wawrzyniak – dyrektor MBP w Szprotawie i S. Mandraka- sołtysa Długiego otrzymały dyplomy, nagrody książkowe i słodycze. Wszystkim wykonawcom, zgromadzonej publiczności dziękujemy za przybycie i spędzenie z nami tego miłego wieczoru.
Jadwiga Matoga
Halina Kanyi – Maina