Ferie z biblioteką - w krainie wierszy Jana Brzechwy - Bibliotekarz Lubuski

Ferie z biblioteką - w krainie wierszy Jana Brzechwy

altNa nudę w okresie ferii zimowych nie mogli narzekać uczestnicy tegorocznych zajęć feryjnych zorganizowanych przez Filię Biblioteczną w Długiem. Hasło naszych spotkań brzmiało „W krainie wierszy Jana Brzechwy”. Bazując na tekstach Brzechwy przygotowaliśmy  wspólne czytanie, prezentacje multimedialne, zajęcia literackie, plastyczne, techniczne. Nie zabrakło także innych form zajęć w postaci gier i zabaw sportowych, wycieczki do remizy strażackiej, konkursów. Gościliśmy też panie z żagańskiego sanepidu, które przeprowadziły pogadankę na temat zdrowego odżywiania. Główną atrakcją był wyjazd do MBP w Szprotawie. Dzieciaki zwiedziły miejską książnicę, obejrzały teatrzyk „Jaś i Małgosia”, występ iluzjonisty i świetnie się bawiły. Kolejne ferie już za nami, był to czas spędzony pożytecznie, przyjemnie i wesoło.
Jadwiga Matoga