Pięknie czytamy wiersze o jesieni - Bibliotekarz Lubuski

Pięknie czytamy wiersze o jesieni

alt„Pięknie czytamy wiersze o jesieni” to  tytuł  akcji mającej na celu  wprowadzenie najmłodszych dzieci w świat poezji dziecięcej, wyrobienie nawyku słuchania, czytania  oraz doskonalenie techniki czytania. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Filia biblioteczna i Filia Szkoły Podstawowej w Długiem.  Do uczestnictwa  w charakterze słuchaczy zaprosiliśmy  oddziały przedszkolne miejscowej szkoły.  W poniedziałkowe przedpołudnie Biblioteka rozbrzmiewała  wierszami o tematyce jesiennej.
Chętni uczniowie z kl. I, II i III pięknie czytali znane i nieznane wiersze mówiące o jesieni.  Wszyscy  uczestnicy spotkania z uwagą i wielkim zainteresowaniem słuchali recytacji, za  występy swoich starszych kolegów i koleżanki nagradzali gromkimi  brawami.   Miłą  niespodziankę sprawiła nam grupa 3-4 latków,  która zaprezentowała swój wiersz  o muchomorku i wiewiórce.  Na zakończenie wszystkie dzieci biorące udział w czytaniu wierszy otrzymały dyplomy uczestnictwa  w akcji propagującej poezję dziecięcą.
             Jadwiga  Matoga
Halina Kanyi – Maina