Baśnie, podania i legendy pogranicza śląsko-łużyckiego - Bibliotekarz Lubuski

Baśnie, podania i legendy pogranicza śląsko-łużyckiego

altPubliczna Biblioteka Gminy Żary w Bieniowie wraz z Schule für Niedersorbische Sprache und Kultur w Cottbus serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych tematyką literatury pogranicza,  w ramach projektu „Baśnie, opowiadania  i legendy pogranicza śląsko - łużyckiego” na dyskusję pt. „Literatura pogranicza- czy jest ogólnodostępna, co zawiera, czy warto ją znać?”. Polsko niemieckie spotkanie poświęcone będzie tematyce literatury pogranicza i  odbędzie się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Bieniowie 8 grudnia 2015 r. o godz. 16.30.
16.30 – Powitanie gości i przedstawienie celu spotkania
16.45 – 17.15 – Wprowadzenie w tematykę słowa „Pogranicze” – mgr Jan Tyra (REGIONALISTA) –  j. polski ( tłumaczenie dla uczestników niemieckich)
17.15- 17.45 – O baśniach i legendach łużyckich, niemieckich i polskich – mgr Maria Elikowska-Winkler –  j. niemiecki   ( tłumaczenie dla uczestników polskich)
17.45 – 18.00 – przerwa kawowa
18.00 - Wielojęzyczności w obszarach przygranicznych - wolne wypowiedzi – koordynator M. Elikowska-Winkler ( z udziałem tłumaczy)

WSTĘP  WOLNY
 ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W DYSKUSJI PROSZĘ SKŁADAĆ TELEFONICZNIE DO 06.12.2015 r.
 Telefon:   68 374 16 88