Galeria Kolebka zaprasza - Bibliotekarz Lubuski

Galeria Kolebka zaprasza

altGaleria Kolebka to miejsce stworzone specjalnie dla dzieci i młodzieży w sposób szczególny postrzegających świat i otaczającą ich rzeczywistość. Ta wyjątkowa wrażliwość przekłada się na twórczość artystyczną lub realizację pasji hobbystycznych. Już w 2003 roku dostrzegliśmy potrzebę stworzenia takiego miejsca, w którym mogliby dzielić się z innymi swoimi dokonaniami na różnych polach.  Te   kilkanaście   lat   zaowocowało  w   37   wystaw i prezentacji.  Były  wśród   nich   wystawy   jednego   autora i laureatów konkursów organizowanych przez żarskie szkoły. Mogliście u nas oglądać prace plastyczne, twórczość literacką, zbiory i kolekcje. Do tej ostatniej grupy można zaliczyć pasję niezwykłej dziewczynki Darii Pieniakowskiej, uczennicy klasy trzeciej w Zespole Szkół w Żarach.
Daria kocha psy i z tym właśnie wiążą się jej zainteresowania. Teraz zbiera wszystko, co kojarzy się z tymi sympatycznymi czworonogami, a w przyszłości zamierza pracować dla nich  w schronisku lub jako ich treserka. Zapraszamy do oglądania ekspozycji pt. „Pod psa urokiem” w Galerii Kolebka MBP Żary. Ekspozycja mieści się w budynku głównym Biblioteki przy ul. Wrocławskiej 11 i będzie dostępna dla odwiedzających do końca marca  w godzinach otwarcia miejskiej Biblioteki Publicznej. Natomiast Darii życzymy po prostu spełnienia marzeń, bez względu na to, czy nadal będzie  pod urokiem psiej menażerii.
                                                                                                                      Beata Kłębukowska
altaltaltalt