Lubuskie biblioteki w projekcie O finansach... w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Lubuskie biblioteki w projekcie O finansach... w bibliotece

OFB_2016

Dziewięć lubuskich bibliotek bierze udział w IV edycji projektu "O finansach... w bibliotece". Mieszkańcy w wieku 50+ dzięki placówkom bibliotecznym i zaangażowaniu pracujacych w nich bibliotekarzy mogą podnosić swoją wiedzę na temat finansów i ekonomii z wykorzystaniem narzędzi internetowych. Kursy realizują biblioteki: w Bieniowie, Kargowej, Szprotawie, Bytomiu Odrzańskim, Kożuchowie, Krośnie Odrzańskim, Lipinkach Łużyckich, Sławie, Drezdenku. Wybór banku, ubezpieczenia, wyliczanie rat, zakładanie lokat, oszczędzanie, przeliczanie walut. O tym wszystkim można usłyszeć w lubuskich bibliotekach.

Projekt "O finansach... w bibliotece" realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.