Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 - Bibliotekarz Lubuski

Europejskie Dni Dziedzictwa 2016

EDD_mniejszeWe wrześniu 2016 r. Polska po raz 29 weźmie udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa - największym w Europie wydarzeniu promującym zabytki. Temat obchodów EDD 2016 brzmi: "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią: świątynie, arcydzieła, pomniki". Europejskie Dni Dziedzictwa, poza wartoscią edukacyjną i społeczną, stwarzają doskonałą okazję do promocji regionu i upowszechniania wiedzy na temat lokalnej historii. Zaangażowanie w obchody tegorocznej edycji EDD zadeklarowało 11 bibliotek gminnych południowej części województwa lubuskiego. Pozostałe 42. biblioteki zachęcamy do aktywności w kolejnych edycjach wydarzenia, istotnego w skali ogólnopolskiej i ogólnoeuropejskiej.

Plan imprez w ramach obchodów EDD w lubuskich bibliotekach