Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Zbigniew Buczkowski w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze - Bibliotekarz Lubuski

Zbigniew Buczkowski w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze

Buczkowski2

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Z książką na leżaku" w ramach Lata Muz Wszelakich 21 lipca (czwartek), godz. 18., Sala Dębowa Biblioteki Norwida. Gościem będzie Zbigniew Buczkowski – aktor filmowy i estradowy, autor autobiograficznej opowieści „Pisz pan książkę!". Prowadzenie: Anna Polus.

 

Zbigniew Buczkowski debiutował w filmie „Dziewczyny do wzięcia" Janusza Kondratiuka. Odgrywając role pierwszo i drugoplanowe szybko zyskał popularność. Niezapomniany Alojzy Bąbel z filmów o Panu Kleksie, zabawny dozorca Rosolak z serialu młodzieżowego „Siedem życzeń", czy przedsiębiorczy Henio Lermaszewski z serialu „Dom". Największą popularność przyniosły mu role w serialach „Graczykowie" i „Święta wojna".

„Pisz pan książkę!" to wyjątkowo ciekawa, chwilami ogromnie zabawna, a chwilami wzruszająca autobiograficzna opowieść Zbigniewa Buczkowskiego, jednego z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów, znanego z filmów i wielu znakomitych telewizyjnych seriali. Każdy czytelnik znajdzie tu fantastyczne anegdoty, smakowite historie i liczne ciekawostki, pozna bliżej plejadę najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów.

„Jestem aktorem spełnionym. W ciągu ponad czterdziestu lat zagrałem w blisko stu osiemdziesięciu filmach, grałem mnóstwo różnych ról w teatrze i w kabarecie, nagrałem płytę. A teraz do tego napisałem książkę. I to jeszcze nie koniec!" – pisze Zbigniew Buczkowski.

Wstęp wolny. Zapraszamy!