Czytamy dalej... - Bibliotekarz Lubuski

Czytamy dalej...

dlugie_wspolne_czytanie

Po „Narodowym Czytaniu" przyszedł czas na kolejne wspólne czytanie. W ramach cyklu „Czytamy dalej..." 29.09.2016r. odbyło się spotkanie przy książce, którego organizatorami byli ZS Wiechlice Filia SP Długie i Filia Biblioteczna w Długiem. Na wspólnym czytaniu spotkali się zaproszeni goście, rodzice, uczniowie.

Lekturą, którą czytaliśmy w to czwartkowe popołudnie była książka „Oskar i Pani Róża" Erica- Emanuela Schmitta. Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar nie wierzył, że to możliwe, aż do spotkania z tajemniczą panią Różą, która ma za sobą karierę zapaśniczki i umie znaleźć wyjście z każdej sytuacji... Piękna, mądra i niepozbawiona humoru opowieść o tym, jak pokonać strach, odnaleźć wiarę i nie poddać się w obliczu nieszczęścia. Ta książka da Wam siłę i nadzieję, a kto wie? - może nawet zmieni Wasze życie... Nie brakło także wzruszeń i wielu słów refleksji po spotkaniu.

Jadwiga Matoga