Młodość przychodzi z wiekiem - Bibliotekarz Lubuski

Młodość przychodzi z wiekiem

dzien_seniora_zary13 października z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach gościła dwie aktywne żarskie działaczki: Halinę Gola oraz Mirosławę Gałązkę. H. Gola – fotograf i fotoreporter – spotkała się z uczniami klasy VI a Szkoły Podstawowej nr 8. Opowiadała o początkach swojej pasji, o starych aparatach fotograficznych i o zdjęciach, które najbardziej lubi robić. Było też sporo dygresji i pytań ze strony młodzieży. W holu MBP (I piętro) można obejrzeć wystawę fotografii autorstwa pani Haliny. Spotkanie z Mirosławą Gałązką przeznaczone było dla starszych czytelników. Czytano poezję i teksty prozatorskie naszej żarskiej działaczki kabaretowej oraz poetki. Pani Mira z optymizmem opowiadała o życiu, o swojej pracy. Obie panie przekonały nas, że młodość to nie wiek wpisany w nasz Pesel, ale stan naszego ducha.

Agnieszka Machej