Lokalny Klub Kodowania w Żarach - Bibliotekarz Lubuski

Lokalny Klub Kodowania w Żarach

kodowanie_zaryOd połowy listopada trwają w Pracowni Multimedialnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach warsztaty z kodowania. Kontynuujemy naukę programowania, ale przygotowaliśmy też zajęcia z układania gier komputerowych. Zajęcia rozpoczęliśmy już w marcu tego roku pod hasłem „Link do przyszłości". Kodowaliśmy wtedy roboty Finch w programie Scratch. Zapraszane klasy z różnych szkół podstawowych były zachwycone możliwościami, jakie daje program. Obecnie równie dużym zainteresowaniem cieszy się Packman. Uczniowie tworzą swoją unikalną grę, wybierają postać, która musi pokonać labirynt, pracują nad wizualną częścią gry. Zajęciom towarzyszą duże emocje. Jednak najważniejsze jest dla nas to, że uczestnicy warsztatów rozbudzają swoją wyobraźnię, stają się kreatywni i nade wszystko doskonale bawią się i uczą jednocześnie.

Agnieszka Machej