WEEKEND Z ANNĄ SENIUK

IMG_seniukANNA SENIUK, wybitna aktorka teatralna, filmowa, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie w sobotę 11 lutego będzie gościem Biblioteki w Szczańcu, a w niedzielę 12 lutego Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze. Anna Seniuk czytać będzie fragmenty poematu Stanisława Balińskiego "Wieczór w Teatrze Wielkim" oraz poezję kobiecą. Podczas spotkania Aktorka opowie o swoich rolach teatralnych i filmowych oraz o książce "Nietypowa baba jestem. W rozmowie z córką Magdaleną Małecką-Wippich". Gospodarz Salonu: Andrzej Buck. ZAPRASZAMY! Sobota 11 lutego, godz. 16.00 GBP w Szczańcu

Niedziela 12 lutego br., godz. 12.00, Sala Dębowa Biblioteki Norwida. W Zielonej Górze obowiązują bezpłatne wejściówki, dostępne w Informacji katalogowej WiMBP (parter) od 9 lutego br. w godz. 15.00-19.00.

Stanisław Baliński (1898-1984), twórca blisko związany z grupą poetycką Skamander, opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć za teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem także ból porażki.
"Wieczór w Teatrze Wielkim" – to doskonały tekst napisany błyskotliwie z dużym poczuciem humoru. To poetycka opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. To uczta dla fanów teatru i dla miłośników talentu aktorki. „Mówię ten poemat od wielu lat, zawsze z ogromną przyjemnością". Anna Seniuk.

Uczestnicy spotkania w Szczańcu będą mieli okazję poznać szczniecką Bibliotekę w nowej siedzibie i aranżacji http://www.biblioteka.szczaniec.pl/news,116,otwarcie-mediateki-05012017-r.html