Artykuły

Dział Zbiorów dla Niewidomych Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego

działdlaniewDział Zbiorów dla Niewidomych powstał w 2013 r. Jest jedną z komórek Głównej Biblioteki Pracy i Zabezpieczenia Społecznego – jednostki budżetowej nadzorowanej przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Prowadzi działalność w zakresie gromadzenia, udostępniania i adaptacji księgozbioru dla potrzeb czytelników z dysfunkcją wzroku i innych osób niepełnosprawnych, niemogących czytać zwykłego druku.

Czytaj więcej...

SBP - wybrane porady prawne dla bibliotekarzy

SBPKadrę bibliotekarską - w tym stanowiska zarządcze - zasilają nowe, kreatywne osoby, które podejmują szereg inicjatyw na rzecz czytelnictwa. Warto w tym miejscu przypomnieć szereg porad prawnych, przydatnych w pracy bibliotekarza.

Czytaj więcej...

#NonStopNORWID - Biblioteka Norwida online

uwagaW związku z panującą epidemią koronawirusa przedłużeniu uległy ograniczenia w działalności instytucji kultury. Dotyczy to także Biblioteki Norwida, która jest zamknięta dla czytelników i użytkowników do odwołania. Nie odbywają się także imprezy i wydarzenia z udziałem publiczności.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo epidemiczne w bibliotekach

Biblioteka NarodowaW związku z koniecznością przerwania łańcucha transmisji koronawirusa podjęto w Polsce decyzję o zamknięciu bibliotek do odwołania. Biblioteki od 13 marca nie mogą prowadzić czytelń oraz wypożyczalni, w tym przyjmować wypożyczonych egzemplarzy. Biblioteka Narodowa przekazuje poniżej zalecenia dotyczące traktowania wypożyczonych egzemplarzy po odwołaniu stanu epidemii w Polsce i wznowieniu pracy bibliotek.

Czytaj więcej...

Podkategorie