Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Nowe media

Dwie Siostry w bibliotece – styczeń 2021

dwie siostryDzień dobry w nowym roku!

Wracamy po przerwie, pełne noworocznej energii i świeżych pomysłów! Jak zawsze mamy dziś dla Was wiele inspiracji i informacji, a w styczniowym newsletterze znajdziecie:

Czytaj więcej...

Nowe wydania książek z większą czcionką!

goodbooks logo1Drogie Bibliotekarki, Drodzy Bibliotekarze, początek nowego roku przyniósł dobre wieści. Jak informuje dystrybutor Azymut, do serii Wielkie Litery dołączają kolejni wydawcy z bestsellerowymi tytułami polskich i zagranicznych autorów.

Czytaj więcej...

28. Koziołek czas start!

koziolek28 1Biblioteka "Galeria Książki" Oświęcim zaprasza do zgłaszania publikacji do 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 lutego br. (decyduje data stempla pocztowego).

Czytaj więcej...

RODO i kontrola zarządcza w okresie pandemii COVID-19 i po jej zakończeniu

RODO covidSzkolenie stanowi odpowiedź na liczne pytania dyrekcji i pracowników bibliotek dotyczące funkcjonowania w okresie pandemii COVID-19.

Czytaj więcej...

BIBLIOTEKARZ FILMOWCEM – WYKORZYSTANIE FILMÓW W PROMOCJI BIBLIOTEKI

Bibliotekarz filmowcem coverDlaczego warto, aby bibliotekarz był także filmowcem? Czy warto uczyć się nowych technologii? Oczywiście! Timelapsy, animacje, szybki montaż, aplikacje do edycji filmów to nowy świat, który można wykorzystać także w bibliotece. Czy w dobie zaawansowanych smartfonów oraz ich coraz lepszej specyfikacji technicznej biblioteki mają się wstrzymywać od korzystania z technologii, którą można zmieścić do kieszeni? Oczywiście, że nie! 

Czytaj więcej...

Bibliotekarz 1/2021

Bibliotekarz 1 2021 okladka 1 464x661W pierwszym numerze „Bibliotekarza” w 2021 r., jak w soczewce, skupiły się problemy, które w minionym roku zdominowały nie tylko życie społeczne, ale zmieniły sposób pracy bibliotek, obsługi czytelników w sytuacji dotychczas nikomu nieznanej.

Czytaj więcej...

Konkurs literackim „Fabulae de futuris”

logo absolwent umkSzanowni Państwo!

W imieniu organizatora, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, proszę o udostępnienie informacji o otwartym konkursie literackim „Fabulae de futuris” na opowiadanie w nurcie fantastyki naukowej.

Czytaj więcej...

Podkategorie