Nowe media

Rozwijanie swoich zainteresowań/hobby

e mocniKolejne z cyklu szkolenie, w ramach projektu: "E - mocni, cyfrowe umiejętności realne korzyści". Tym razem o tym, co jest równie ważne jak praca zawodowa, co inspiruje i pozwala zachować równowagę duszy i umysłu.

Czytaj więcej...

Projekt "Uncensored Library - wirtualna biblioteka"

biblioNie do wszystkich dzieł świata można uzyskać dostęp, z powodu zakazu publikacji pewnych treści w niektórych krajach świata. Cenzurę udało się ominąć Reporterom Bez Granic, którzy utworzyli składającą się 12,5 miliona bloków, cyfrową bibliotekę w grze „Minecraft”. Wirtualna, nietypowa dawka kultury, sztuki i wiedzy, czyli "Uncensored Library" - ten projekt zainteresuje przede wszystkim młodych czytelników.

Czytaj więcej...

EPALE - elektroniczna platforma uczenia się dorosłych w Europie

epale grafikaKażdy bibliotekarz w dzisiejszych czasach pełni między innymi funkcję edukatora. Praca z dorosłym czytelnikiem jest specyficzna, a tematyka, którą należy dobrać do organizowanych spotkań, powinna być inspirująca i zachęcająca do uczestnictwa w kolejnych modułach. Pomocną w organizacji edukacji dorosłych może być platforma edukacyjna EPALE.

Czytaj więcej...

Barwy poezji

1200px Elisabeth DudaPoezja jest najpotężniejszym narzędziem do wyrażenia emocji. Słowa, barwione milionem dialektów rozkwitają, nęcą, wprawiają w określony nastrój.

Czytaj więcej...

"e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" - cz.1

e mocniDzięki inicjatywie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach projektu "e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" mamy możliwość skorzystania z ponad 20 szkoleń online, które wcześniej były dostępne jedynie uczestnikom projektu.

Czytaj więcej...

Cyfrowe spotkania autorskie

agencjaCzy w dobie kontaktów jedynie cyfrowych mozna zorganizować dla czytelników spotkanie autorskie? Propozycję ciekawych wywiadów oferuje agencjaopowieści.pl Na stronach agencji można zapoznać się z najciekawszymi wypowiedziami autorów, przeczytać recenzje ich książek, a moderatorki dbają o to, by "autor mógł dotrzeć do odbiorcy, a czytelnik z rozmowy wyniósł coś dla siebie."

Czytaj więcej...

iTeatr - czyli kulturalnie w sieci dla młodzieży i dzieci

itCzym skorupka za młodu... W dzisiejszych czasach biliotekarz jest jednocześnie edukatorem i inicjatorem wszelkich form krzewienia kultury. Jak zaszczepić w młodzieży miłość do obcowania ze słowem, książkami i teatrem? Sposobem na częsty i efektywny kontakt ze sztuką może być projekt "iTeatr dla szkół", realizowany przez Telewizję Polską S. A.:

Czytaj więcej...

Podkategorie