Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Nowe media

Biblioteka online II - bezpłatny program szkoleniowy dla osób pracujących w bibliotekach

Plebiscyt „Złota Dwudziestka”

literaturaZapraszamy do głosowania na książki Wydawnictwa Literatura w Plebiscycie "Złota Dwudziestka" z okazji 20-lecia kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Czytaj więcej...

Zdalna promocja książek – narzędzia i pomysły

zdalnaBibliotekarze doskonale wiedzą, jak ważne jest aktywne i kreatywne oddziaływanie na czytelnika. Aby jak najlepiej realizować postawione zadania szukają nowych rozwiązań. Jednym z nich jest zróżnicowana promocja czytelnictwa.

Czytaj więcej...

Książki mają swoją historię!

Studia ofiarowane2Nakładem Wydawnictwa Naukowego i Edukacyjnego SBP ukazała się publikacja pod redakcją naukową prof. Jacka Puchalskiego Książki mają swoją historię. Studia ofiarowane Profesor Barbarze Bieńkowskiej.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021. Informacja o wydarzeniach

pik zaproszenie 1Jak co roku kwiecień jest świętem książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach czy też o sytuacji w branży wydawniczo-księgarskiej. Z powodu pandemii obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w roku 2020 praktycznie wypadły z grafiku. Pojawiają się za to w tym roku ze zdwojoną mocą, chociaż – poza tym, co szykują stacjonarne księgarnie – w Internecie, online.

Czytaj więcej...

Książka w rozwijaniu kreatywności i przedsiębiorczości dzieci i młodzieży

mlodziezPodczas szkolenia Uczestnicy zapoznają się z najnowszą literaturą oraz metodami i formami pracy służącymi :

  • motywowaniu dzieci i młodzieży,
  • kształtowaniu postaw oraz rozwijaniu ich samodzielności, innowacyjności i kreatywności.

Słuchacze dowiedzą się jak kształtować u młodych ludzi motywację immanentną (autoteliczną), jak pogłębiać i wzmacniać ich pasje i zainteresowania.

Czytaj więcej...

Język Haseł Przedmiotowych BN i Język Haseł Przedmiotowych KABA. Ewolucja w kierunku Deskryptorów BN

1615281942Maria Nasiłowska z Instytutu Bibliograficznego Biblioteki Narodowej w czasopiśmie „Polish Libraries” podjęła się analizy dwóch języków haseł przedmiotowych i ich ewolucji w kierunku Deskryptorów Biblioteki Narodowej. Artykuł ukazuje język haseł przedmiotowych przeniesiony z katalogów kartkowych do nowoczesnego katalogu w otwartym środowisku sieciowym, gdzie pełne i skuteczne jego wykorzystanie może zagwarantować tylko zmiana typu języka informacyjno-wyszukiwawczego.

Czytaj więcej...

Bibliotekarz 4/2021

bibliotekarz 4 fbW kwietniowym numerze „Bibliotekarza” prezentujemy problemy dotychczas rzadko omawiane na łamach czasopisma, dotyczące między innymi rynku wydawniczego, bibliotek niszowych o ważnym społecznie znaczeniu oraz literatury popularnej wśród miłośników komiksów.

Czytaj więcej...

Lipskie pisanki – niezwykła tradycja

Lipskie pisankiPrzygotowując gry i prowadząc warsztaty, mamy okazję poznawać zupełnie obce nam zakątki Polski. Najczęściej okazuje się, że te niewielkie miejscowości z drugiego końca kraju mają do zaoferowania mnóstwo niesamowitych historii. Aktualnie zachwycamy się Lipskiem i jego pisankarskimi tradycjami. Musimy przyznać, że lipskie pisanki całkowicie podbiły nasze serca – zwłaszcza teraz, tuż przed Wielkanocą.

Czytaj więcej...

OTWARTE WEBINARIA GOOD BOOKS W KWIETNIU!

goodbooks logo1W najbliższym miesiącu organizujemy aż 8 otwartych webinariów dla bibliotekarzy i kadr kultury. Niezależnie od tego, czy Twoja instytucja jest teraz otwarta czy nie, możesz przecież wziąć udział w szkoleniach online! Bezpiecznie i tak samo efektywnie, jak podczas spotkań „na żywo”. Indywidualnie, albo z całym swoim zespołem. Sprawdź jakie otwarte webinaria odbędą się w kwietniu!

Czytaj więcej...

Konkurs grantowy „Patroni Roku 2021”

LOTTOW związku z ustanowieniem przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej patronów roku 2021, Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej ogłasza konkurs grantowy „Patroni Roku 2021”.

Podkategorie