Wydarzenia / Relacje / Opinie

Biblioteka w Brzeźnicy gościła Agnieszkę Olejnik

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Brzeźnicy 12 października gościliśmy pisarkę,  Agnieszkę Olejnik. W spotkaniu uczestniczyły członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz mieszkańcy z okolicznych miejscowości.

Czytaj więcej: Biblioteka w Brzeźnicy gościła Agnieszkę Olejnik

Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w GBP w Brzeźnicy odbyły się zajęcia literacko - plastyczne z udziałem uczniów z klasy Ib szkoły podstawowej. W trakcie spotkania rozmawialiśmy o książkach, w których bohaterami są zwierzęta.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Zwierząt

Każdy czytać może!!!

Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy zorganizowała 29 września spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W spotkaniu uczestniczyła klasa  Ia szkoły podstawowej – słuchacze.

Czytaj więcej: Każdy czytać może!!!

KOMIKS i MY

Zbigniew Masternak - dramaturg, prozaik, autor scenariuszy filmowych, piłkarz był gościem Biblioteki w Złotniku. Spotkanie z młodzieżą zamieniło się w warsztaty.

Czytaj więcej: KOMIKS i MY

Głośne Czytanie w Długiem

Szkoła Filialna i Filia biblioteczna w Długiem aktywnie włączyły się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tematem przewodnim  były baśnie i legendy polskie. Już od godzin porannych nauczyciele w klasach czytali dzieciom. W  bibliotece z tej okazji  zorganizowano spotkania połączone z głośnym czytaniem  dla grup przedszkolnych i  dzieci szkolnych. 

Czytaj więcej: Głośne Czytanie w Długiem

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 27.09.2017

Już 16 lat z inicjatywy Polskiej Izby Książki w naszym kraju obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. W czytanie, które rozwija wyobraźnię i buduje wzajemne  relacje między dziećmi, a dorosłymi włączyły się Filia Biblioteczna Biblioteki Miejskiej w Szprotawie z panią Andżeliką Przysiężną oraz Biblioteka Szkolna w Lesznie Górnym.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 27.09.2017

Pokonać bariery mentalne i językowe

Grupa bibliotekarzy z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach spotkała się 27 września 2017r. z bibliotekarzami partnerskiej biblioteki z Weisswasser w ramach projektu „Pokonać bariery mentalne i językowe”.

Czytaj więcej: Pokonać bariery mentalne i językowe

Gra miejska w Żarach

3o września z okazji obchodów 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w  Żarach zorganizowana została gra miejska. Żaranie po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w takiej imprezie plenerowej. Autorem gry był Dariusz Rekosz – pisarz. Do zmagań przystąpiło 13 drużyn, które wyruszyły z MBP kierując się mapą i wskazówkami.

Czytaj więcej: Gra miejska w Żarach

Labirynt czytelniczy czyli głośne czytanie w szprotawskiej Bibliotece

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Ustanowiony został w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Z tej okazji Biblioteka w Szprotawie zorganizowała "labirynt czytelniczy".

Czytaj więcej: Labirynt czytelniczy czyli głośne czytanie w szprotawskiej Bibliotece

Głośne Czytanie w Dzikowicach

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć aktywności czytelników Filii bibliotecznej w Dzikowicach.

Czytaj więcej: Głośne Czytanie w Dzikowicach

Dzień Głośnego Czytania w Siecieborzycach

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Data odnosi się do urodzin autorki książek dla dzieci - Janiny Porazińskiej.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania w Siecieborzycach

Jubileuszowe wystawy w Złotniku

Rok 2017 w Złotniku obfitował w jubileusze. Przygotowania do tych uroczystości trwały już od 2016 r., a do wydania publikacji „Ocalić od zapomnienia wieś Złotnik” - od kilku lat. Pomysł stworzenia książki narodził się podczas jubileuszu 60-lecia Osadnictwa w Złotniku.

Czytaj więcej: Jubileuszowe wystawy w Złotniku

Europejskie Dni Dziedzictwa w Żaganiu

Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa wykonała w Czytelni Ogólnej gazetkę okolicznościową z okazji 155. rocznicy śmierci osoby najbardziej zasłużonej dla rozwoju miasta i społeczeństwa w XIX w. – księżnej Doroty de Talleyrand-Perigord.

Czytaj więcej: Europejskie Dni Dziedzictwa w Żaganiu

Europejskie Dni Dziedzictwa w Jasieniu

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2017 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jasieniu zorganizowała 9 czerwca br. plener malarski dla młodzieży i dorosłych na tzw. Górkach Flothera w Jasieniu przy siedzibie PTTK. Ponad 100-letnia wieża ciśnień położona w centralnym miejscu Górek była głównym tematem prac.

Czytaj więcej: Europejskie Dni Dziedzictwa w Jasieniu

Europejskie Dni Dziedzictwa w Sulechowie

Z okazji 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa obchodzonych ph. "Krajobraz Dziedzictwa – Dziedzictwo Krajobrazu" 8 września Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów wspólnie z Nadleśnictwem Sulechów zorganizowała spotkanie „Szlak Pomników Przyrody Gminy Sulechów”, poświęcone ochronie przyrody oraz pomnikom przyrody w Gminie Sulechów.

Czytaj więcej: Europejskie Dni Dziedzictwa w Sulechowie

JA TO INNY TY

21 września 2017 r. odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej pierwsze zajęcia  integracyjne z uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach. W warsztatach wzięło udział 40 uczniów, a nad przebiegiem imprezy czuwało 10 osób dorosłych – opiekunów, wychowawców oraz bibliotekarzy. W języku Majów istniało pozdrowienie: In lak’ech, a lak’en,  co znaczy: Ja jestem w tobie, a ty jesteś we mnie lub Ja to inny Ty.

Czytaj więcej: JA TO INNY TY

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w Oddziale Przedszkolnym w Siecieborzycach zostały zorganizowane gry i zabawy muzyczne, edukacyjne oraz literackie spotkanie z książką pt. „Basia w przedszkolu”.

Czytaj więcej: DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Podkategorie