Wydarzenia / Relacje / Opinie

Wakacje jak z obrazka

leszno wakacje moniuszkoW ostatnim tygodniu czerwca w Lesznie Górnym odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci pod hasłem Bezpieczne wakacje jak z obrazka. Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym.

Czytaj więcej: Wakacje jak z obrazka

Rekordowy finał IV PRZERWY NA CZYTANIE

7Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. IV. Po udanych edycjach wojewódzkich, akcja po raz pierwszy objęła swoim zasięgiem Polskę oraz 10 innych państw.

Czytaj więcej: Rekordowy finał IV PRZERWY NA CZYTANIE

Klubik Maluszka w Bibliotece Publicznej we Wschowie

klubik edycja piata wschowaPiąta edycja bibliotecznego Klubiku Maluszka za nami! Od marca do czerwca w cotygodniowych spotkaniach uczestniczyło dwadzieścia troje dzieci wraz z opiekunami. Maluchy w wieku od 2 do 5 lat, podzielone na dwie grupy – Tygrysków i Puchatków, z radością przychodziły na zajęcia, podczas których czekało na nie mnóstwo atrakcji.

Czytaj więcej: Klubik Maluszka w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Ewa Nowak - pisarka, która skłania do myślenia

nowak ewa mniejszeUczniowie witnickich szkół podstawowych spotkali się z Ewą Nowak, autorką znakomitych książek dla młodzieży. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania przybyła klasa 7 „a”, Szkołę Podstawową nr 2 im. J. Wybickiego reprezentowała klasa 6 „a”. Twórczość Ewy Nowak pomaga czytelnikowi uporać się z problemami w szkole i w domu, w kontaktach z rodzicami czy rówieśnikami.

Czytaj więcej: Ewa Nowak - pisarka, która skłania do myślenia

Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

laureaci spotkanie mniejsze12 czerwca, w oddziale dla dzieci Biblioteki w Słubicach spotkali się laureaci i wyróżnieni w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym ph. „Muminki i przyjaciele”. Zaproszonych gości witała piękna wystawa prac wszystkich uczestników konkursu, wśród nich jest Mała Mi, tata Muminek, mama Muminek, Włóczykij, Bobek oraz piękna i tajemnicza dolina Muminków.

Czytaj więcej: Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

Tydzień Czytania w Siecieborzycach

czytanie siecieborzyceOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcję włączyła się Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach. „(…) Zacznijmy od korzyści z głośnego czytania dla zdrowia emocjonalnego dziecka. (…) Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę"

Czytaj więcej: Tydzień Czytania w Siecieborzycach

KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI - zaproszenie na film

Ksigarnia z marzeniamiFlorence Green (Emily Mortimer) szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. ''Lolitę'' Nabokowa oraz ''451 stopni Farenheita'' Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama (Patricia Clarkson) zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści (Bill Nighy).

Czytaj więcej: KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI - zaproszenie na film

Promocja śpiewnika "Na lubuskiej ziemi"

promocja pod roza mniejszepopd roza prtomoŚpiewnik zespołu Pod Różą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu. W środę, 5 czerwca 2019 r. mieliśmy przyjemność promować trzeci już śpiewnik Stanisławy Szczepanik z Żagania Na lubuskiej ziemi. Śpiewnik zespołu Pod Różą. Pierwszy, W piosence serca wiele, ukazał się w roku 2011. W roku 2014 pani Stanisława opublikowała drugi, Co mi w sercu gra. Muzykę do piosenek w pierwszym i drugim śpiewniku skomponował Włodzimierz Czernisz ze Szprotawy. W promowanym już trzecim, znajdują się piosenki z muzyką nie tylko Włodzimierza Czernisza, ale też Roberta Wiśniowskiego z Żagania oraz samej autorki tekstów, Stanisławy Szczepanik.

Czytaj więcej: Promocja śpiewnika "Na lubuskiej ziemi"

Majowe spotkanie słubickiego DKK

DKK słubice majPozytywne myślenie może kreować nasz świat. A jak włączyć pozytywne myślenie? Wystarczy sięgnąć po odpowiednią książkę! Na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 29 maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Słubicach rozmawiałyśmy o książce Magdaleny Witkiewicz „Pracownia dobrych myśli”.

Czytaj więcej: Majowe spotkanie słubickiego DKK

Podkategorie