Wydarzenia / Relacje / Opinie

Świąteczne klimaty na Kulinarnych Czwartkach!

słubice czwartki grudzieńChoć za naszymi oknami pory roku trochę się pomieszały, to i tak wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas jednoczący przy wigilijnym stole całą rodzinę. Już najwyższa pora ustalić świąteczne menu! Dlatego też głównym tematem grudniowego spotkania Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 6 grudnia 2018 r. w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej, były świąteczne potrawy.

Czytaj więcej: Świąteczne klimaty na Kulinarnych Czwartkach!

Kto zabił Różę Grabowską?

DKK dorosli gorzowPolicjantka Klementyna Koop też została zamordowana? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w 7 tomie kryminalnego cyklu Lipowo podczas spotkania z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności. Klubowicze dyskutowali o audiobooku Dom czwarty Katarzyny Puzyńskiej w interpretacji Laury Breszki.

Czytaj więcej: Kto zabił Różę Grabowską?

Wystawa Mai Zauchy w MBP Żary

Plakat Maja Zaucha mniejszyNazywam się Maja Zaucha. Mam czternaście lat, jestem uczennicą klasy ósmej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Piszę tak naprawdę od jakichś dwóch lat; jedną z przyczyn pisania jest na pewno chęć poznania tego, co nieznane. Wiele osób pyta mnie, dlaczego tematyka moich utworów jest smutna i poważna. Myślę, że właśnie dlatego: pragnienie opisania czegoś, czego jeszcze się nie doświadczyło i nie do końca zrozumiało, jest czymś bardzo interesującym. Jeśli chodzi o to, co piszę, to są to głównie wiersze, ale obecnie też opowiadania.

Czytaj więcej: Wystawa Mai Zauchy w MBP Żary

Spotkanie z dąbroszyńskimi Pionierkami

seniorki dąbroszyn mniejszeW dąbroszyńskiej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy odbyła się żywa lekcja historii. Cztery seniorki, pani Anna, Józefa, Ewa i Czesława spotkały się z uczniami z klas 4-8 miejscowej szkoły. Opowiedziały im o swoim dzieciństwie, dawnych sąsiadach, szkole, kościele i tradycjach świątecznych. W opowieściach pojawiały się prawdziwe „smaczki".

Czytaj więcej: Spotkanie z dąbroszyńskimi Pionierkami

Dzień muzyki w bibliotece!

warsztaty perkusyjne słubice20 listopada 2018 r. w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach rozgościły się instrumenty perkusyjne: bębny, shakery, dzwonki, zaklinacze deszczu i wiele innych, niezwykle tajemniczych instrumentów. A wszystko to dzięki Kamilowi!

Czytaj więcej: Dzień muzyki w bibliotece!

PORANEK POETYCKI z Andrzejem Liczmonikiem

WiMBP spotkanie20 listopada 2018 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta odbył się Poranek Poetycki, podczas którego swoją twórczość zaprezentował Andrzej Liczmonik, wrocławski prozaik i publicysta. W swoim dorobku ma pięć zbiorów opowiadań: „Mroczne blaski” (2013), „Ścieżki szukania” (2014), „Cnoty i grzechy” (2016), „Nie tak czarne – nie tak białe” (2016) oraz najnowszy, mający premierę we wrześniu br., tomik pt. „Z życia i marzeń wzięte”.

Czytaj więcej: PORANEK POETYCKI z Andrzejem Liczmonikiem

Światowy Dzień Pluszowego Misia

dzien misia 2018 leszno25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! A jak wieść niesie: Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś. W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz w wychowawczyniami i bibliotekarką z Filii biblioteki publicznej przygotowali wspólne spotkanie, aby uczcić ten dzień.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Pluszowego Misia

Święto Niepodległości w 12 krokach

WiMBP Gorzow wystawa8 listopada w galerii „Krąg” odbyło się otwarcie wystawy Święto Niepodległości w 12 krokach, które było podsumowaniem projektu trwającego od grudnia 2017 do listopada tego roku. W ramach działań związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Ośrodku Integracji i Aktywności w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się 21 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło 249 osób z różnych grup wiekowych.

Czytaj więcej: Święto Niepodległości w 12 krokach

Wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki

UkwieconeUkwiecone – wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki w MBP w Żaganiu. Wielu z nas odkrywa swój talent bardzo późno i często przez przypadek. Przykładem takiego przypadkowego odkrycia zdolności jest Pani Stefania Bryłka z Żagania. Od kilku lat jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do uczestniczenia w zajęciach zmotywowały panią Stefanię dzieci.

Czytaj więcej: Wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki

By nic nie uronić z tamtych lat - spotkanie z weteranem Piotrem Gubernatorem w MBP w Żaganiu

zagan spotkanie 2018Żywe lekcje historii pod hasłem By nic nie uronić z tamtych lat odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu zwykle we wrześniu. Tym razem pan Piotr Gubernator z uczniami III klasy Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5 spotkał się tuż po obchodach 100-lecia niepodległości Polski, 14 listopada.

Czytaj więcej: By nic nie uronić z tamtych lat - spotkanie z weteranem Piotrem Gubernatorem w MBP w Żaganiu

Z komunikacją za pan brat

KOMUNIKACJA maleZ KOMUNIKACJĄ ZA PAN BRAT - taki tytuł nosiły warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Witnicy. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 3 „d” witnickiego gimnazjum, a prowadziła je doradca psychospołeczny Katarzyna Misian-Szczypiór, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Deszcznie.

Czytaj więcej: Z komunikacją za pan brat

Nagroda za czytanie dzieciom

a giniewska nagrodaAnna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego , otrzymała nagrodę w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2017/2018. W ogólnopolskim konkursie, organizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przyznano 13 wyróżnień oraz cztery nagrody dla koordynatorów i liderów akcji. Anna Giniewska była jedyną nagrodzoną Lubuszanką.

Czytaj więcej: Nagroda za czytanie dzieciom

Warsztaty kodowania

kodowanie lesznoW dniach 14-15 listopada 2018 r. Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zorganizowała kolejne w Szkole Podstawowej cykliczne warsztaty z kodowania. Udział w zajęciach wzięły Oddziały Przedszkolne i klasy II-III wraz z wychowawczyniami.

Czytaj więcej: Warsztaty kodowania

Biało-czerwono na listopadowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków

kulinarne czwartki slubice listopadTegoroczna jesień jest wyjątkowa, niespotykanie ciepła i oczywiście kolorowa. Wyjątkowe było również listopadowe spotkanie Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 8 listopada 2018 r. w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej. Uczestniczki na swój niebanalny sposób zaakcentowały 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości! Pojawiły się apetyczne desery i sałatki w tonacji biało-czerwonej.

Czytaj więcej: Biało-czerwono na listopadowym spotkaniu Kulinarnych Czwartków

Podkategorie