Wydarzenia / Relacje / Opinie

Dla BABCI i DZIADKA

Sołtys i Rada Sołecka oraz biblioteczny teatr dorosłych "Tak czy Siak" zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza od kilkunastu lat gromadzi w złotnickiej sali dziadków oraz ich rodziny.

Czytaj więcej: Dla BABCI i DZIADKA

Mućki w osiemdziesięciu odsłonach

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza do Galerii „Między Półkami” na wystawę Ceramiczne krowy z kolekcji Renaty Sucheckiej. Właścicielka zbiorów jest sołtysem we wsi Włostów w gm. Bogdaniec.

Czytaj więcej: Mućki w osiemdziesięciu odsłonach

Ze wsi rybackiej do miasta

Droga ze wsi rybackiej do miasta. Miłośnicy historii Witnicy po raz trzeci spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na wykładzie z cyklu Witnica na starej pocztówce. Tym razem historyk-regionalista, Zbigniew Czarnuch opowiedział o południowej części miasta. Wyświetlane na ekranie karty pocztowe stanowiły punkt wyjścia do wielowątkowych gawęd.

Czytaj więcej: Ze wsi rybackiej do miasta

Świąteczne spotkanie dla dzieci

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Filia Biblioteczna i TPD działające przy  Szkole Podstawowej w Długiem  zaprosiły dzieci na świąteczne spotkanie. Celem naszego działania było przybliżenie dzieciom tematyki zbliżających się świąt  w oparciu o książki, rozmowy, wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej: Świąteczne spotkanie dla dzieci

Ludzie gór też mają swoje święto

Z okazji Międzynarodowego Dnia Terenów Górskich, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu odbyło się spotkanie z Renatą Wcisło, grotołazem i taternikiem. Gość opowiedział dzieciom o znanych himalaistach, o najwyższych szczytach górskich, pokazał sprzęt niezbędny na wyprawy w góry i jaskinie.

Czytaj więcej: Ludzie gór też mają swoje święto

Spotkanie świąteczne

12 grudnia 2017 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym z wychowawczyniami: Heleną Borsuk oraz Moniką Maziec. Bibliotekarka, Pani Andżelika pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami.

Czytaj więcej: Spotkanie świąteczne

Magia Świąt Bożego Narodzenia

Zwyczaje bożonarodzeniowe w Polsce są bardzo ważne. Tradycje świąteczne i wigilijne są pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Najpopularniejsze jest na pewno zostawianie wolnego miejsca przy stole, czy łamanie się opłatkiem. Istnieje jednak wiele innych, mniej znanych zwyczajów bożonarodzeniowych o których warto rozmawiać.

Czytaj więcej: Magia Świąt Bożego Narodzenia

Święta tuż, tuż...

Pracowity tydzień w Bibliotece w Złotniku zwieńczyło piątkowe popołudnie. Tego dnia w bibliotecznych przestrzeniach było gwarno i wesoło. Tyle emocji wywołały ostatnie przygotowania  dekoracji świątecznych.

Czytaj więcej: Święta tuż, tuż...

Pasowanie na czytelnika Filii bibliotecznej w Długiem

Pasowanie na czytelnika to jedna z ważniejszych uroczystości w bibliotece. Jest to oficjalne przyjęcie  uczniów  do grona czytelników oraz zachęcenie ich  do korzystania  z biblioteki i  jej zbiorów.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika Filii bibliotecznej w Długiem

Spotkanie świąteczne w MBP w Gozdnicy

14 grudnia 2017 r. w Bibliotece w Gozdnicy odbyły się zajęcia, w których po raz pierwszy uczestniczyli uczniowie szkoly podstawowej z miejscowości Lipna. Tematem spotkania były Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej: Spotkanie świąteczne w MBP w Gozdnicy

ADOPTUJ STATEK

13 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbyło się pierwsze spotkanie z projektu "Adoptuj Statek". Uczestnikami spotkania byli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.

Czytaj więcej: ADOPTUJ STATEK

Zaprogramowani na CZYTANIE

Zaprogramowali się na czytanie czyli „Bajki robotów” w bibliotece. Dzieci i młodzież ze świetlic w Dąbroszynie, Mościcach i Kamieniu Wielkim inscenizowały „Bajki robotów” Stanisława Lema. W sobotę 9 grudnia w Bibliotece w Witnicy odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach projektu Zaprogramuj się na czytanie. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej MERITUM z Krakowa.

Czytaj więcej: Zaprogramowani na CZYTANIE

Seminarium powiatowe w Szczańcu

8 grudnia 2017 r. w Bibliotece w Szczańcu odbyło się seminarium bibliotekarzy z trzech powiatów: zielonogórskiego, wschowskiego oraz świebodzińskiego. W spotkaniu udział wzięło 40 osób. Konferencję zainaugurowała Monika Simonjetz – pracownik Działu Badań, Analiz i Metodyki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Jako pierwszy wystąpił z prezentacją nt. inwestycji w obszarze kultury Krzysztof Neryng, Wójt Gminy Szczaniec. Następnie Jolanta Nowotnik, Kierownik BP w Szczańcu, opowiedziała o działaniach Biblioteki w nowej siedzibie.

Czytaj więcej: Seminarium powiatowe w Szczańcu

Biblioteka i teatr dzieciom

Trzeciego grudnia 2017 r. Sołtys i Rada Sołecka wsi Złotnik zaprosiła Świętego Mikołaja do świetlicy wiejskiej, a Biblioteka i teatr „Tak czy Siak” przygotowały dzieciom tańce i zabawy oraz warsztaty bożonarodzeniowe.

Czytaj więcej: Biblioteka i teatr dzieciom

Wieczór wróżb

Wieczór wróżb andrzejkowych. Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu wraz z Klubem Super Mama przygotowały dla czytelników wspaniałe niespodzianki.

Czytaj więcej: Wieczór wróżb

Ciocie świętują

W Bibliotece w Brodach odbyło się ,,Święto cioć", które przygotowywaliśmy przez dwa miesiące wspólnie z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Brodach, wraz z nauczycielką - panią Barbarą Kowalczuk.

Czytaj więcej: Ciocie świętują

Kartki świąteczne

Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne na pewno sprawią dużą przyjemność ich adresatom i podniosą rangę życzeń. Dlatego warto zachęcać młode pokolenie, aby pielęgnowało tradycję wręczania kart bożonarodzeniowych bliskim.

Czytaj więcej: Kartki świąteczne

Podkategorie