Wydarzenia / Relacje / Opinie

Premiera i spotkanie w Świebodzinie

W dniu premiery nowej książki autorka, Anna Karpińska była gościem Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. 17 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie gościła Annę Karpińską, autorkę książek cieszących się dużą popularnością wśród czytelników. Znane tytuły to m.in.: Chorwacka przystań, Za jakie grzechy?, Przysługa, Sakrament niedoskonały, Zostań ze mną, To wszystko przez ciebie, Odnajdę cię.

Czytaj więcej: Premiera i spotkanie w Świebodzinie

Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia br. gościł w Bibliotece słubickiej niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy! Sobania w wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. „Speculo”, jako 19 latek napisał i wydał kolejną pt. „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie kolejne.

Czytaj więcej: Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach

WIOSNA PIORUNUJĄCA KOLORAMI

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.
- Uwielbiam  malować  i na pewno jak dorosnę zostanę  malarką lub architektem – mówiła  9-letnia Oliwia Seweryńska, która zdobyła jedną z nagród. – Początkowo chciałam, aby moja praca była w stylu ludowym i dlatego namalowałam bociana, ale potem dorysowałam  też papugi. I zrobiło się weselej.

Czytaj więcej: WIOSNA PIORUNUJĄCA KOLORAMI

Czytanie jak gimnastyka

"Pięciopsiaczki" W. Chotomskiej oraz "Kłamczucha" M. Musierowicz to tytuły książek, których fragmenty czytali uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Odbył się on 10 kwietnia br. w bibliotece SP w Otyniu i przebiegał pod hasłem Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Spotkanie dla uczniów klas IV - VI zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Otyniu.

Czytaj więcej: Czytanie jak gimnastyka

Tajniki pisania scenariuszy

15 marca na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Otyniu przybył z wizytą do Gminnego Centrum Kultury prozaik i autor scenariuszy filmowych, Zbigniew Masternak.

Czytaj więcej: Tajniki pisania scenariuszy

Grupa Zabawowa w słubickiej Bibliotece przywitała wiosnę

W Bibliotece w Słubicach pięknie rozkwita, podobnie jak wiosna, Grupa Zabawowa. Uczęszczają do niej dzieci od 1 do 3 roku życia wraz z rodzicami. Spotykamy się co drugi wtorek w oddziale dla dzieci.

Czytaj więcej: Grupa Zabawowa w słubickiej Bibliotece przywitała wiosnę

Chleb w roli głównej

Zapach pieczonego chleba to magia, która przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, wakacji u babci i ciepła rodzinnego domu! Niegdyś niemal każda gospodyni wypiekała chleb. Dziś możemy kupić pieczywo w każdym markecie. A jednak pachnący bochenek chleba wyjęty z własnego piekarnika może sprawić ogromną przyjemność. Podczas kwietniowego spotkania Kulinarnych Czwartków  kubowiczki podzieliły się nie tylko przepisami  na domowy wypiek chleba, ale także wspomnieniami, które łączą się z jego zapachem.

Czytaj więcej: Chleb w roli głównej

Świat pomalowany na niebiesko

Przeszkadza im hałas, nie lubią dotyku, ale wobec sztuki są tacy sami jak my. A czasem nawet dużo zdolniejsi. Pięknie malują, lepią, rysują komiksy. Ich dzieła można zobaczyć na wystawie „My wśród Was” w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.,  zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Tradycyjnie już wystawę otworzyli: Jerzy Kaliszan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i Ewa Przybylska, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem.

Czytaj więcej: Świat pomalowany na niebiesko

Pamiątki z podróży

Pamiątki z podróży Ireny Wieczorek - wystawa w Galerii „Między Półkami” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Zbliża się „długi weekend”, a po nim sezon wakacyjnych wojaży. Przywieziemy z nich mnóstwo kupionych pod nastrojem chwili bibelotów, które dołączą do pamiątek z poprzednich wyjazdów. Co z nimi potem robić, gdzie je umieścić? Jedną z możliwości jest stworzenie kolekcji i pokazanie jej innym. Tak też zrobiła Pani Irena Wieczorek, właścicielka zbioru eksponowanego w witnickiej Bibliotece.

Czytaj więcej: Pamiątki z podróży

Twórczo i tradycyjnie w BIBLIOTECE

Święta Wielkanocne są pełne tradycji i miłych zwyczajów. To bardzo rodzinny i radosny czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. 21 i 22 marca Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprosiła czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych.

Czytaj więcej: Twórczo i tradycyjnie w BIBLIOTECE

Tajemnice podwodnego świata

Filia Biblioteczna w Długiem miała przyjemność gościć Grzegorza Pietrzykowskiego, który z zamiłowania jest podróżnikiem i płetwonurkiem. Gość z wielką pasją i interesująco opowiadał o swoich wyprawach i nurkowaniu w wodach Adriatyku, Morzu Czerwonym, Oceanie Indyjskim, Bałtyku.

Czytaj więcej: Tajemnice podwodnego świata

Co to jest poezja?

21 marca  roku obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach włączyła się w światową akcję czytania, słuchania i rozmawiania o poezji, we współpracy z wychowawczyniami B. Jakowicką i H. Chaś.

Czytaj więcej: Co to jest poezja?

Warsztaty w Złotniku

W Bibliotece w Złotniku pachnie miodem i jest bardzo kolorowo... To właśnie tradycja malowania jaj pszczelim woskiem i kisicą sprawia, że w powietrzu unosi się zapach miodu. Dzieci przekonały się, że tworzenie pięknej kolorowej pisanki wymaga wielkiej cierpliwości. Ale efekt końcowy jest niesamowity i piękny. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Czytaj więcej: Warsztaty w Złotniku

Tomasz Iwaniuk w Bibliotece w Szprotawie

Tomasz Iwaniuk - podróżnik i zarazem bardzo pozytywny człowiek. Pomimo tego, że choruje na stwardnienie rozsiane, nie poddaje się i odwiedza różne, ciekawe zakątki naszego świata. W ubiegłym roku opowiadał w Szprotawie o podróży do Senegalu.

Czytaj więcej: Tomasz Iwaniuk w Bibliotece w Szprotawie

KOSMICZNE CZYTANIE - URODZINY NIE Z TEGO ŚWIATA

Założony w 2013 roku Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” to niezwykłe miejsce na mapie Gorzowa Wlkp. Od pięciu lat skupia czytające rodziny, które chcą brać udział w programie Rodzinne Czytanie Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”. W sobotę, 24 lutego 2018 r. odbyło się podsumowanie pięciu lat działalności. Na urodziny nie z tego świata przybyli kosmiczni goście, nie zabrakło czytania, pysznego galaktycznego tortu i książkowych prezentów!

Czytaj więcej: KOSMICZNE CZYTANIE - URODZINY NIE Z TEGO ŚWIATA

Porozmawiajmy o geografii Gozdnicy

23 lutego 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gozdnicy odbyło się VII spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o Gozdnicy, którego tematem była „Geografia Gozdnicy”. Pierwsze tegoroczne spotkanie, jak również kolejne zaplanowane na ten rok tematy, będą nawiązywały do uchwalonego przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Roku 2018 jako Roku Geografii Polskiej, a także przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej: Porozmawiajmy o geografii Gozdnicy

Odważna decyzja i wizyta w bibliotece

6 lutego 2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Otyniu, wraz z opiekunami, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem.

Czytaj więcej: Odważna decyzja i wizyta w bibliotece

Podkategorie