Wydarzenia / Relacje / Opinie

#BIBLIOTEKA 8-15 maja

TB dziewczyny siecieborzyce maleW ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK Filia biblioteczna w Siecieborzycach i Biblioteka szkolna zorganizowały cykl zajęć związanych z książką. Wśród uczniów klasy I i II został przeprowadzony konkurs na Mistrza Pięknego Czytania.

Czytaj więcej: #BIBLIOTEKA 8-15 maja

Czy można zjeść bajkę?

bajka mniejszeBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach 14 maja zaprosiła na „drugie śniadanie” przedszkolaków, mieszkańców Słubic i okolic na bardzo smaczny spektakl pt. „Bajka do zjedzenia” w wykonaniu zaprzyjaźnionego Teatru TAK z Radomia.

Czytaj więcej: Czy można zjeść bajkę?

Tydzień Bibliotek w Świebodzinie

TB 2019 swiebodzinBiblioteka Publiczna w Świebodzinie po raz kolejny wzięła udział w Tygodniu Bibliotek i z tej okazji przygotowała szereg atrakcji dla przedszkolaków, uczniów świebodzińskich szkół i dorosłych. Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, który ma na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, a także zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna XVI edycja odbyła się pod hasłem „#biblioteka”. Pomysłodawcą i propagatorem akcji jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Świebodzinie

Szparagowy sezon na Kulinarnych Czwartkach

maj 2019 kulinarne czwartkiPrzełom maja i czerwca to najlepszy czas, by na straganach wypatrzyć świeżutkie szparagi. Ze względu na ich zalety i niepowtarzalny smak warto uwzględniać je w naszym menu. A jak przygotować szparagi? Z gąszczu możliwości każdy znajdzie coś dla siebie. Gotować, piec, a może grillować? Uczestniczki Kulinarnych Czwartków proponują omlet ze szparagami według przepisu Pani Kazimiery Staniak!

Czytaj więcej: Szparagowy sezon na Kulinarnych Czwartkach

Ubrani w książki

1W parkach, na szkolnych przerwach i galeriach gorzowska Biblioteka Pedagogiczna świętowała tegoroczny Tydzień Bibliotek. Podczas majowych imprez świetnie bawili się seniorzy, uczniowie, licealiści, a nawet kilkumiesięczne maluchy.
Obchody Tygodnia Bibliotek 2019 rozpoczęły się 8 maja otwarciem dwóch wystaw: w galerii „Na Mansardzie” mieszczącej się na ostatnim piętrze budynku Biblioteki oraz w Czytelni Głównej na parterze.

Czytaj więcej: Ubrani w książki

POLSKA - moja OJCZYZNA

polska ojczyzna leszno„Majowe Święta” (1, 2 i 3 Maja) to daty, o których należy pamiętać. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Lesznie Górnym, wraz z wychowawczyniami i bibliotekarką z Filii bibliotecznej, przygotowały zajęcia upamiętniające narodowe święta.

Czytaj więcej: POLSKA - moja OJCZYZNA

Spotkanie słubickiego DKK

króliki pana boga dkk kwiecienZakończenie II wojny światowej dla tysięcy więźniów obozów oraz przymusowych robotników oznaczało upragnioną wolność. Ale czy kres wojny równoznacznie wyznaczał kres ich koszmaru? Odpowiedź na pytanie znajdziemy w książce Grzegorza Kozery „Króliki Pana Boga”, o której dyskutowały klubowiczki słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki 24 kwietnia 2019 r. w Bibliotece w Słubicach.

Czytaj więcej: Spotkanie słubickiego DKK

Dzień Czekolady

dzien czekolady siecieborzyce12 kwietnia - Dzień Czekolady. Mleczna, gorzka, nadziewana i biała to rodzaje czekolady, które rozpoznawały na podstawie smaku przedszkolaki z Siecieborzyc.

Czytaj więcej: Dzień Czekolady

Pisanki metodą decoupage

ozdoby swiateczne siecieborzyce 2019Robienie ozdób świątecznych z dziećmi jest wspaniałą tradycją, którą warto kultywować. Okazją do tego były zajęcia zorganizowane w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach. Wykonane zostały pisanki metodą decoupage.

Czytaj więcej: Pisanki metodą decoupage

SEMINARIUM BIBLIOTEKARZY 2019

seminarium 2W środę 17 kwietnia odbędzie się seminarium dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Program jest dostępny na stronie internetowej Działu, Badań, Analiz i Metodyki dbaim.biblioteka.zgora.pl

 

Wystawa fotografii Pauliny Pajdzik w MBP w Żarach

Pajdzik plakat mniejszeMoją wielką miłością jest fotografia i jeździectwo. Pierwsze zdjęcia robiłam, będąc jeszcze dzieckiem, a tak na poważnie fotografią zajęłam się w wieku 14 lat. Mogę powiedzieć, że podczas tworzenia kadrów bawię się, gdyż większość zdjęć rodzi się spontanicznie. Kiedy dostrzegam interesujące miejsce gołym okiem, wiem, że może powstać z niego piękne ujęcie. Wyciągam wówczas aparat i utrwalam tę chwilę.

Czytaj więcej: Wystawa fotografii Pauliny Pajdzik w MBP w Żarach

O kinie PIAST w Bibliotece w Słubicach

piast maleW czwartkowe popołudnie, 21 marca 2019 r., w Bibliotece w Słubicach mogliśmy posłuchać o dawnym, słubickim kinie „Piast”. Budynek znajdujący się w centrum miasta, powstały jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku, obecnie nieubłaganie chyli się ku upadkowi. Słubiczanin, architekt i pasjonat słubickich zabytków Adrian Mermer, w autorskiej prelekcji i multimedialnej prezentacji opowiadał o historii kina, które przez lata miało swoją dobrą passę.

Czytaj więcej: O kinie PIAST w Bibliotece w Słubicach

Podkategorie