Wydarzenia / Relacje / Opinie

Nowe życie dla kina "Piast"!

wuystawa kino słubiceBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na bardzo interesującą wystawę projektu rewitalizacji i fragmentów reliefu kina "Piast", autorstwa słubiczanina Adriana Mermera. Wystawa poświęcona jest koncepcji rewitalizacji kina „Piast” w Słubicach. Ekspozycja znajduje się w holu głównym słubickiej Biblioteki. Autor tak pisze o projekcie:

Czytaj więcej: Nowe życie dla kina "Piast"!

Wykwintnie i smacznie

babeczki słubiceJak rozwinąć kulinarne umiejętności? Zapraszamy w pierwszoczwartkowe popołudnia do słubickiej Biblioteki! Uczestniczki Kulinarnych Czwartków są prawdziwą kopalnią pomysłów i sprawdzonych kucharskich rad.

Czytaj więcej: Wykwintnie i smacznie

Jesiennne Lubuskie Spotkanie Poetyckie "W pół drogi" - przystanek Świebodzin

wiebodzin spotkaniea poetyckieW poniedziałkowe popołudnie (08.10.2018 r.) po raz kolejny twórcy i miłośnicy poezji spotkali się w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie na Lubuskim Spotkaniu Poetyckim „W pół drogi”- przystanek Świebodzin. Gośćmi biblioteki byli: Janina Jurgowiak z Gorzowa Wlkp., Aleksandra Kurzawa z Zielonej Góry i Jerzy Hajduga z Drezdenka. W spotkaniu uczestniczyli także ludzie pióra: Anna Dominiak, Beata Patrycja Klary, Marek Stachowiak, a także młodzież ze świebodzińskiego liceum oraz mieszkańcy.

Czytaj więcej: Jesiennne Lubuskie Spotkanie Poetyckie "W pół drogi" - przystanek Świebodzin

Spotkanie z poetką

spotkanie robak 001 mniejszeW środę, 28 września 2018 roku w Studiu Kulinarnym Gastronomika odbyło się spotkanie z gorzowską poetką Aldoną Robak. Przez dwie godziny autorka i uczestnicy rozmawiali o wierszach, obrazach, emocjach i pamięci.
- Dlaczego piszę? Bo wolę pisać niż mówić. I jako uczennica zawsze miałam problemy z wypowiedziami ustnymi – opowiadała autorka. – A z kartką jest mi dużo łatwiej. Pisząc rozmawiam z ludźmi.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką

Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży

Fot. 3Za nami finał XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży – Żary 2018 (29.09.2018), w którym uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat. Konkurs co dwa lata daje możliwość skonfrontowania dokonań dzieci i młodzieży z różnych krajów, ale i z różnych kręgów kulturowych, których łączy idea wykonania artystycznego znaku własności książki. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w październiku 1986 roku.

Czytaj więcej: Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży

"Bajki z dżungli i oceanu" w Dzietrzychowicach

bajki dzietrzychowicePierwszy dzień wakacji w Bibliotece w Dzietrzychowicach rozpoczął się bardzo ciekawie. Grupa czytelników (8 osób) czytała kolejno na głos bajki Agnieszki Glinko. Następnie dyskutowaliśmy na temat wszystkich bohaterów (zwierzątek), jakie były opisane w bajce. Czytelnicy zauważyli ,że w każdym opowiadaniu poruszony jest jakiś problem np. egoizm, brak akceptacji.

Czytaj więcej: "Bajki z dżungli i oceanu" w Dzietrzychowicach

Ciekawa lekcja regionalnej historii

Słubice DKK wrzesienPierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 26 września 2018 r. związane było z naszą regionalną historią. Tym razem w scenerii Działu Regionalnego słubickiej Biblioteki został przedstawiony fragment lokalnej historii, dotyczący Hitlerowskiego Karnego Obozu Pracy „Wychowawczej", który istniał w latach 1940-1945 tuż za Słubicami, w miejscowości Świecko.

Czytaj więcej: Ciekawa lekcja regionalnej historii

Dzień Głośnego Czytania

dzien glosnego czytania siecieborzyce28 września 2018 roku w ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Biblioteka Szkolna i Publiczna w Siecieborzycach zaprosiła grupy przedszkolne oraz klasy I- II do wspólnego czytania książki R. Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”.

Czytaj więcej: Dzień Głośnego Czytania

Dzieci namalowały gorzowskie legendy

gorzowskie loegendy wernisaż- Uwielbiam rysować i dlatego bardzo chętnie zilustrowałam legendę o żelaznej rybie. Aby woda miała piękne kolory rozcierałam pastele palcami. Trochę się ubrudziłam, ale było warto - mówiła 9-letnia Amelia Brudzisz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału III miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.
Finał konkursu odbył się 26 września 2018 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Czytaj więcej: Dzieci namalowały gorzowskie legendy

BIBLIOTEKA i PRZEDSZKOLE w wojewódzkim projekcie czytelniczym

bajki trzebielOd 10 do 25 września Biblioteka w Trzebielu, we współpracy z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Trzebielu, realizowała ciekawe działania w ramach Wojewódzkiego Projektu Czytelniczego "Bajki z dżungli i oceanu". Opowiadania z książki pod tym samym tytułem, autorstwa pani Agnieszki Ginko, zostały odczytane dzieciom  przez wychowawczynie grup sześciolatków oraz przez bibliotekarkę, Martę Perską, która przebierała się za postacie z danych opowiadań.

Czytaj więcej: BIBLIOTEKA i PRZEDSZKOLE w wojewódzkim projekcie czytelniczym

Podwodny świat w Bibliotece w Klenicy

Klenica bajki ginko mniejszeW ramach akcji „Wakacje w Bibliotece” młodzi użytkownicy Biblioteki w Klenicy mogli przenieść się w świat rafy koralowej. Odbyło się to dzięki książce A. Ginko pt. "Bajki z dżungli i oceanu". Rozpoczęliśmy od prezentacji ukazującej piękno podwodnego świata. Następnie czytaliśmy fragmenty książki autorki dotyczące mieszkanki rafy, rybki o imieniu Rybik.

Czytaj więcej: Podwodny świat w Bibliotece w Klenicy

NARODOWE CZYTANIE 2018

Wrzesień 2018 rok to kolejna edycja Narodowego Czytania pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. Panie Andżelika Przysiężna z Biblioteki Filialnej oraz Małgorzata Augustyniak ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym zaprosiły do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego wszystkie dzieci ze szkoły wraz z ich dyrektorem i nauczycielami.

Czytaj więcej: NARODOWE CZYTANIE 2018

Teatr "Tak czy siak" w wydaniu dożynkowym

Podczas Dożynek Parafialnych w Złotniku można było obejrzeć amatorski teatr dorosłych "Tak czy siak" działający w złotnickiej Bibliotece. 
Grupa wystawiła "Ławeczkę, cz. IV "Bizmes" oraz skecz "Familiada: Panny z miasta, panny ze wsi". Przygotowanie przedstawień, to nie lada wyzwanie! Do teatru należy już 17 osób!

Podkategorie