Wydarzenia / Relacje / Opinie

Bajkowe spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, telewizją i czekoladą

dzien postaci zbajekMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek witnicka Biblioteka uczciła w towarzystwie „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania. Dzieci odpowiedziały na apel Królowej Bajek, która wysłała do nich list. Napisała w nim, że Zła Czarownica poprzekładała strony w książkach. Trzeba pomóc ulubionym postaciom, które źle się czują w swoich bajkach. I maluchy im pomogły.

Czytaj więcej: Bajkowe spotkanie z Czerwonym Kapturkiem, telewizją i czekoladą

Od nasionka do drzewa

lesne wyklady Miejską Bibliotekę Publiczną w Witnicy odwiedziła Aldona Bernacka, specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec. Na dwóch wykładach dla klas piątych Szkoły Podstawowej nr 1 opowiedziała uczniom, z czego wyrastają drzewa.

Czytaj więcej: Od nasionka do drzewa

By nic nie uronić z tamtych lat

weterani mniejszeBy nic nie uronić z tamtych lat – spotkanie z weteranami: Piotrem Gubernatorem i Eugeniuszem Jaworskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu. Mamy już XXI wiek, a na świecie wciąż tyle ognisk zapalnych. W tylu miejscach trwa wojna. Niezależnie, jak daleko toczą się walki o wolność, wśród nas wciąż jeszcze są ludzie, którzy kilkadziesiąt lat temu dramatu wojny doświadczyli na własnej skórze.

Czytaj więcej: By nic nie uronić z tamtych lat

Wspominano panią Hankę

Gorzów spotkania- Znali ją wszyscy gorzowianie. Wszyscy jej się kłaniali i ją lubili. Przyjaciele, znajomi, artyści. Dawni uczniowie, nawet ci, którym stawiała dwóje. Bo jako nauczycielka potrafiła „kosić”, ale była przy tym sprawiedliwa – takie wspomnienia można było usłyszeć 23 października 2019 w Bibliotece Pedagogicznej na spotkaniu poświęconym Annie Makowskiej-Cieleń, gorzowskiej nauczycielce, regionalistce i animatorce życia kulturalnego.

Czytaj więcej: Wspominano panią Hankę

Nowe Forum Kamishibai

kamishi dziewczyny mniejszeW sobotę 26 października delegacja z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida wzięła udział w Nowym Forum Kamishibai - nauka, zabawa, bliskość. Wydarzenie odbyło się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz w Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie. Organizatorami były Maja Wilczewska, Kalina Patek, Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej: Nowe Forum Kamishibai

Spotkanie z Agnieszką Ginko

Ginko tablica mniejsze16 października 2019 r. Filię biblioteczną w Długiem odwiedził niezwykły gość - Pani Agnieszka Ginko – poetka i pisarka, autorka pięknie ilustrowanych, mądrych bajek dla dzieci, laureatka wielu konkursów. Jej książki: „Tutlandia”, „Ciotka Klotka i inne historie” oraz „Podróż Srebrnego” zdobywały nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Ginko

Dobre praktyki WiMBP im. C. Norwida

IMG 2231W dniu 16.10 br. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbyła się Konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy pn. „Zaciekawić młodzież książką”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze im. Cypriana Norwida, ustawicznie wdraża działania w zakresie krzewienia innowacyjnych form promocji nowych idei bibliotecznych, które może zaprezentować jako tzw. dobre praktyki.

Czytaj więcej: Dobre praktyki WiMBP im. C. Norwida

Rekord pierwszej pomocy

pierwsza pomoc16 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym uczniowie, nauczyciele oraz bibliotekarz Filii Bibliotecznej wzięli udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Czytaj więcej: Rekord pierwszej pomocy

Z legendą po... Polsce

z legenda bieniow mniejszeProjekt „Z legendą po… Polsce” realizowany przez cały 2019 rok w filiach Biblioteki Publicznej w Bieniowie, był cyklem spotkań dla dzieci i młodzieży. Głównym celem zajęć było rozwijanie pasji czytelniczych poprzez popularyzowanie legend i baśni polskich. Impreza podsumowująca „Z legendą po… Polsce” odbyła się w Złotniku, gromadząc ok. stu czytelników z Gminy Żary, a wśród nich dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli, sołtysów i radnych.

Czytaj więcej: Z legendą po... Polsce

30-lecie Koła Związku Sybiraków w słubickiej bibliotece

SybiracyW roku 2019 przypada 30-lecie słubickiego Koła Związku Sybiraków. Związek Sybiraków został reaktywowany w 1989 roku, nawiązuje do tradycji z 1928 roku i opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. Zrzesza byłych zesłańców i ich potomków. Tragedię Sybiraków trudno opisać słowami. Ci, którym udało się przeżyć na zesłaniu, wrócili, osiedlając się w różnych częściach Polski, w tym na Ziemi Słubickiej. Sybiracy to ludzie, którzy nagle, niespodziewanie i brutalnie zostali wypędzeni z domów rodzinnych na Kresach Rzeczypospolitej Polski. Ludzie, którzy przeżyli na zesłaniu dzieciństwo, stracili tam swoich najbliższych i powrócili do kraju.

Czytaj więcej: 30-lecie Koła Związku Sybiraków w słubickiej bibliotece

Wieczór literacki w Żarach

mniejsze spotkanie 2019W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach 10 października odbył się wieczór literacki Jadwigi Rupiety, promujący trzy książki: dwa tomiki poezji („Kolory życia” i „Życie z odrobiną chili i miodu”) oraz zbiór opowiadań („Odcienie życia”).

Czytaj więcej: Wieczór literacki w Żarach

Jesienne wypieki

czwartki kulinarne pazdzernik 2019Za oknami mamy przepiękną złotą jesień. Drzewa mienią się zachwycającą paletą barw. Tegoroczne październikowe dni wyjątkowo zachęcają do spacerów. A po spacerze warto odwiedzić BIBLIOTEKĘ! Biblioteka Publiczna w Słubicach nie jest jedynie miejscem z szeregiem regałów wypełnionych po brzegi książkami. To nietuzinkowe miejsce spotkań! Przekonać się o tym można w czwartkowe popołudnia!

Czytaj więcej: Jesienne wypieki

Podkategorie