Wydarzenia / Relacje / Opinie

Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018 w Żarach

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki wychowankowie z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach wzięli udział w projekcie „Bajki z dżungli i oceanu”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy przeczytaniem opowiadania „Myszka Mała i odwaga” z książki A. Ginko pt. „Bajki z dżungli i oceanu”. W nawiązaniu do treści utworu rozmawialiśmy o snach i koszmarach.

Czytaj więcej: Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018 w Żarach

Wierszowane wykłady o przyrodzie

12 czerwca Nadleśnictwo Bogdaniec zaprosiło uczniów pięciu trzecich klas Szkoły Podstawowej im.J.Wybickiego w Witnicy do swojej Wiaty Edukacyjnej. Około 100 dzieci uczestniczyło w trzech spotkaniach z bajkopisarzem Władysławem Wróblewskim.

Czytaj więcej: Wierszowane wykłady o przyrodzie

Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

Miotła, Kropka i Dobre Wiadomości
Pisanie to frajda i nawet jakbyśmy nie dostały żadnej nagrody, to i tak będziemy pisać – zapewniały  Martyna i Zosia podczas finału XIII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie. W tym roku jury przyznało osiem wyróżnień i osiem nagród.

Czytaj więcej: Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

Jak nie czytam, jak czytam - edycja III

Biblioteka Publiczna i Szkoła Filialna w Siecieborzycach zorganizowała akcję „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, w której uczestniczyły 92 osoby. Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

Czytaj więcej: Jak nie czytam, jak czytam - edycja III

TEATR PRZY REGALE w słubickiej Bibliotece Publicznej

We wtorkowe przedpołudnie, 12 czerwca, Oddział dla Dzieci słubickiej Biblioteki zamienił się ponownie w "Teatr przy regale". Swoją mistrzowską grę aktorską zaprezentowali uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem Pani Haliny Samsonowicz, wychowawcy oraz koordynatora autorskiego programu zajęć pozalekcyjnych ph. "S.Z.T.U.K.A. - Szalenie Zajmująca Twórczość Utalentowanych i Kreatywnych Artystów".

Czytaj więcej: TEATR PRZY REGALE w słubickiej Bibliotece Publicznej

Jak nie czytamy, jak czytamy!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej  “Jak nie czytam, jak czytam”. Już po raz trzeci uczniowie w całej Polsce manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli.

Czytaj więcej: Jak nie czytamy, jak czytamy!

"RzeczpospoCzyta" we Wschowie

W sobotę, 9 czerwca 2018 r., Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie, już po raz czwarty przystąpiła do akcji Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Punktualnie o godzinie osiemnastej zaprosiliśmy uczestników do udziału w przygotowanych atrakcjach.

Czytaj więcej: "RzeczpospoCzyta" we Wschowie

O patriotyzmie i dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku

Legenda „O Lechu, Czechu i Rusie”, piękna opowieść o powstaniu państwa polskiego, była okazją do rozmów o patriotyzmie i  dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku.

Czytaj więcej: O patriotyzmie i dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku

NASZE CHINY

Polsko-chińskie małżeństwo promuje kulturę Państwa Środka. Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza do Galerii „Między Półkami” na wystawę „Nasze Chiny- kolekcja rodziny Kang”. Świat jest zalany chińskimi towarami, ale o kraju ich pochodzenia zwykle wiemy niewiele. A Państwo Środka szczyci się kulturą, która posiada metrykę, liczącą sobie pięć tysięcy lat!

Czytaj więcej: NASZE CHINY

Gorzowska Biblioteka Pedagogiczna na Nocnym Szlaku

Biblioteka Pedagogiczna po raz piąty przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotnią noc 2 czerwca 2018 roku odwiedziło ją ponad 200 wędrowców. Na mapie Nocnego Szlaku Kulturalnego  w Gorzowie  znalazło się 37 punktów. Wielu wędrowców po kolei odwiedzało wszystkie miejsca.

Czytaj więcej: Gorzowska Biblioteka Pedagogiczna na Nocnym Szlaku

Rozdanie nagród dla Najlepszych Dziecięcych Czytelników

23 maja 2018 r.  w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Najlepszego Dziecięcego Czytelnika Roku Szkolnego 2017/2018. Na uroczystość rozdania nagród do biblioteki zostali zaproszeni Najlepsi Czytelnicy z rodzicami.

Czytaj więcej: Rozdanie nagród dla Najlepszych Dziecięcych Czytelników

Moja przygoda z malarstwem. Wernisaż Ewy Podkidacz i Zbigniewa Mazurczyka

Każdy z nas ma coś, co szczególnie lubi robić, lub coś, co pociągało go od zawsze lub też od jakiegoś momentu życia. To może być wszystko: czytanie, pisanie, sport, podróże czy też twórczość artystyczna. Nie zawsze jest tak, że możemy swoje zainteresowania realizować od początku ich powstania. Często przez wiele lat pozostają niewidoczne, wręcz nieosiągalne, przykryte zwykłym codziennym życiem: nauką, pracą, wychowaniem dzieci, a co za tym idzie, zwykłym brakiem czasu. Beth Hoffman w swojej książce Lato w Savannah napisała: Pewnego dnia coś zrobisz, coś zobaczysz albo wpadniesz na pomysł, który pozornie pojawi się znikąd. I poczujesz, że coś w tobie drgnęło, jakieś ciepło w piersi....

Czytaj więcej: Moja przygoda z malarstwem. Wernisaż Ewy Podkidacz i Zbigniewa Mazurczyka

Całe Żary Czytają Dzieciom 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach od  wielu lat włącza się w ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku naszym sześciolatkom czytali przedstawiciele żarskich władz.

Czytaj więcej: Całe Żary Czytają Dzieciom 2018

„Radość i smutek” w słubickiej bibliotece

25 maja 2018 r. Biblioteka w Słubicach po raz kolejny gościła Panią Ewę Pawletę, pedagoga i praktyka metody „Points of You”, która spotkała się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Słubicach.

Czytaj więcej: „Radość i smutek” w słubickiej bibliotece

Ewa Nowak w Filii Bibliotecznej w Długiem

W ramach DKK działającego w Filii Bibliotecznej w Długiem 22 maja 2018 r. odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Nowak. Pisarka po raz drugi odwiedziła naszą Bibliotekę.

Czytaj więcej: Ewa Nowak w Filii Bibliotecznej w Długiem

Gorzowska Biblioteka świętowała nie tylko przez Tydzień

W autobusach, parkach, na łące i w galerii gorzowska Biblioteka Pedagogiczna świętowała tegoroczny Tydzień Bibliotek. Podczas przygotowanych imprez świetnie bawili się seniorzy, nastolatki, uczniowie, a nawet kilkumiesięczne maluchy. Tradycyjnie już obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczęły się od akcji bookcrossingowej w autobusach.

Czytaj więcej: Gorzowska Biblioteka świętowała nie tylko przez Tydzień

A ja kocham swoją mamę!

Dzień Matki to bardzo miłe i ważne święto. Nie możemy o naszych kochanych mamach zapomnieć. W końcu tyle im zawdzięczamy! Podarujmy mamom coś od siebie, od serca.

Czytaj więcej: A ja kocham swoją mamę!

Podkategorie