Wydarzenia / Relacje / Opinie

Nowe życie dla kina "Piast"!

wuystawa kino słubiceBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na bardzo interesującą wystawę projektu rewitalizacji i fragmentów reliefu kina "Piast", autorstwa słubiczanina Adriana Mermera. Wystawa poświęcona jest koncepcji rewitalizacji kina „Piast” w Słubicach. Ekspozycja znajduje się w holu głównym słubickiej Biblioteki. Autor tak pisze o projekcie:

Czytaj więcej: Nowe życie dla kina "Piast"!

Wykwintnie i smacznie

babeczki słubiceJak rozwinąć kulinarne umiejętności? Zapraszamy w pierwszoczwartkowe popołudnia do słubickiej Biblioteki! Uczestniczki Kulinarnych Czwartków są prawdziwą kopalnią pomysłów i sprawdzonych kucharskich rad.

Czytaj więcej: Wykwintnie i smacznie

Spotkanie z poetką

spotkanie robak 001 mniejszeW środę, 28 września 2018 roku w Studiu Kulinarnym Gastronomika odbyło się spotkanie z gorzowską poetką Aldoną Robak. Przez dwie godziny autorka i uczestnicy rozmawiali o wierszach, obrazach, emocjach i pamięci.
- Dlaczego piszę? Bo wolę pisać niż mówić. I jako uczennica zawsze miałam problemy z wypowiedziami ustnymi – opowiadała autorka. – A z kartką jest mi dużo łatwiej. Pisząc rozmawiam z ludźmi.

Czytaj więcej: Spotkanie z poetką

Jesiennne Lubuskie Spotkanie Poetyckie "W pół drogi" - przystanek Świebodzin

wiebodzin spotkaniea poetyckieW poniedziałkowe popołudnie (08.10.2018 r.) po raz kolejny twórcy i miłośnicy poezji spotkali się w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie na Lubuskim Spotkaniu Poetyckim „W pół drogi”- przystanek Świebodzin. Gośćmi biblioteki byli: Janina Jurgowiak z Gorzowa Wlkp., Aleksandra Kurzawa z Zielonej Góry i Jerzy Hajduga z Drezdenka. W spotkaniu uczestniczyli także ludzie pióra: Anna Dominiak, Beata Patrycja Klary, Marek Stachowiak, a także młodzież ze świebodzińskiego liceum oraz mieszkańcy.

Czytaj więcej: Jesiennne Lubuskie Spotkanie Poetyckie "W pół drogi" - przystanek Świebodzin

Podkategorie