Wydarzenia / Relacje / Opinie

Dla BABCI i DZIADKA

Sołtys i Rada Sołecka oraz biblioteczny teatr dorosłych "Tak czy Siak" zorganizowali spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza od kilkunastu lat gromadzi w złotnickiej sali dziadków oraz ich rodziny.

Czytaj więcej: Dla BABCI i DZIADKA

Mućki w osiemdziesięciu odsłonach

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza do Galerii „Między Półkami” na wystawę Ceramiczne krowy z kolekcji Renaty Sucheckiej. Właścicielka zbiorów jest sołtysem we wsi Włostów w gm. Bogdaniec.

Czytaj więcej: Mućki w osiemdziesięciu odsłonach

Świąteczne spotkanie dla dzieci

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Filia Biblioteczna i TPD działające przy  Szkole Podstawowej w Długiem  zaprosiły dzieci na świąteczne spotkanie. Celem naszego działania było przybliżenie dzieciom tematyki zbliżających się świąt  w oparciu o książki, rozmowy, wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej: Świąteczne spotkanie dla dzieci

Ze wsi rybackiej do miasta

Droga ze wsi rybackiej do miasta. Miłośnicy historii Witnicy po raz trzeci spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na wykładzie z cyklu Witnica na starej pocztówce. Tym razem historyk-regionalista, Zbigniew Czarnuch opowiedział o południowej części miasta. Wyświetlane na ekranie karty pocztowe stanowiły punkt wyjścia do wielowątkowych gawęd.

Czytaj więcej: Ze wsi rybackiej do miasta

Ludzie gór też mają swoje święto

Z okazji Międzynarodowego Dnia Terenów Górskich, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu odbyło się spotkanie z Renatą Wcisło, grotołazem i taternikiem. Gość opowiedział dzieciom o znanych himalaistach, o najwyższych szczytach górskich, pokazał sprzęt niezbędny na wyprawy w góry i jaskinie.

Czytaj więcej: Ludzie gór też mają swoje święto

Podkategorie