Wydarzenia / Relacje / Opinie

Tydzień przygód z Papuszą

W ostatnim tygodniu naszych spotkań, poznaliśmy wiele ciekawych informacji z życia Papuszy. Dowiedzieliśmy się o tym, że po latach wędrówek z taborem zamieszkała w 1950 r. w Żaganiu. Najdłużej, w latach 1954-1981 mieszkała w Gorzowie Wielkopolskim, kiedy jej romski tabor zatrzymał się tam na dobre. Do spisywania pieśni cygańskich namówił poetkę Jerzy Ficowski.

Czytaj więcej: Tydzień przygód z Papuszą

Wakacyjne Hece z Papuszą w Bibliotece. Tydzień z Fundacją Piętro Wyżej.

23 lipca, uczestnicy zajęć pod okiem moderatorki Marty Nadrzyckiej–Soczek poznali technikę tworzenia kolorowych kwiatów z bibuły. Z wykonanych kwiatów powstał  wakacyjny ogród w tęczowych kolorach. Kolejnego dnia, z panią Agnieszką Bujalską-Trachomowicz dzieci stworzyły oryginalne kartki okolicznościowe. Na brak kreatywności nikt nie narzekał, zwłaszcza że do wyboru było tak dużo materiałów: kolorowe kwiatki, tasiemki i wiele innych bibelotów cieszących oczy i twórcze umysły...

Czytaj więcej: Wakacyjne Hece z Papuszą w Bibliotece. Tydzień z Fundacją Piętro Wyżej.

NIEPODLEGŁA SZPROTAWA OCZAMI DZIECI

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie odbył się wakacyjny projekt fotograficzny ph: "Niepodległa Szprotawa Oczami Dzieci". Podczas tygodniowych zajęć uczestnicy fotografowali przyrodę okolic Szprotawy, zabytki Szprotawy, instytucje kultury w Szprotawie oraz miejsca związane ze sportem i rekreacją.

Czytaj więcej: NIEPODLEGŁA SZPROTAWA OCZAMI DZIECI

Wakacyjne Hece z Papuszą w Bibliotece

Tydzień śladami Papuszy. 13 listopada 2017 roku zrealizowało się nasze marzenie. W ramach obchodów 70 lat działalności Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu otrzymała imię Papuszy. Wszystko wskazuje na to, że żagańska Książnica jest jedyną w kraju noszącą imię najsławniejszej poetki cygańskiej.

Czytaj więcej: Wakacyjne Hece z Papuszą w Bibliotece

Podkategorie