Wydarzenia / Relacje / Opinie

NA IMIENINACH U DOROTY

imieniny dorota BLNa Imieninach u Doroty – o księciu żagańskim Ludwiku Talleyrand-Perigord. W niedzielę (10.02.2019 r.) w Sali Kryształowej żagańskiego Pałacu odbyła się trzecia edycja pięknej imprezy kulturalnej Imieniny u Doroty, zainicjowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Żagania.

Czytaj więcej: NA IMIENINACH U DOROTY

Kolorowy świat papieru

witnica kartkiPotrzebna jest zręczność palców i mnóstwo cierpliwości. Efekty można podziwiać w Galerii „Między Półkami” witnickiej Biblioteki Publicznej. Ekspozycję tworzą: 12 bombek i 54 kartki – dzieła ośmiu plastyczek należących do Sekcji Rękodzieła Artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która działa w Miejskim Domu Kultury w Witnicy.

Czytaj więcej: Kolorowy świat papieru

Światowy Dzień Kota

dzien kota 2019Święto kotów to inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących zwierząt. Biblioteki: Publiczna oraz Szkolna w Siecieborzycach oraz wychowawczyni pani Ewa postanowiły edukować dzieci od najmłodszych lat.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Kota

Książką Zauroczeni - walentynkowy tydzień z książką

mniejsze walentynkowy zaryW Oddziale dla Dzieci MBP w Żarach od 11 do 16 lutego funkcjonuje Kącik Walentynkowy, z którego mogą korzystać młodsi i starsi czytelnicy. W Kąciku znajdują się książki o tematyce walentynkowej, należące zarówno do literatury pięknej (np. ,,Wszystko tylko nie mięta” Ewy Nowak, ,,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza, ,,Tylko ciebie chcę” Federica Moccia), jak i popularnonaukowej (m. in. ,,Mała książka o miłości” Pernilli Stalfelt, ,,Wszystko o randkach” Susan Rabens, ,,Zanim powiesz kocham...” Ks. Mieczysława Malińskiego).

Czytaj więcej: Książką Zauroczeni - walentynkowy tydzień z książką

Podkategorie