Wydarzenia / Relacje / Opinie

DZIEŃ KROPKI

kropka dlugie15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy. W ciągu 5 lat aż 108 krajów włączyło się do tej inicjatywy.

Czytaj więcej: DZIEŃ KROPKI

VIII edycja Narodowego Czytania w Długiem

wystawa 2 nc 2019Ogólnopolska akcja „Narodowe Czytanie” zainicjowana została w 2012 roku przez Prezydenta RP i jak zawsze odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania 8 nowel znakomitych, polskich powieściopisarzy: „Dobrą panią” Elizy Orzeszkowej, „Katarynkę” Bolesława Prusa, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Dym” Marii Konopnickiej, „Orkę” Władysława Reymonta, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i prozę Bruno Schulza i Henryka Rzewuskiego.

Czytaj więcej: VIII edycja Narodowego Czytania w Długiem

Narodowe Czytanie w Siecieborzycach

LesznoTo już ósma odsłona polskiej akcji społecznej. Akcja Narodowe Czytanie zapoczątkowana w 2012 roku ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej i czytelnictwa. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie, wśród nich znalazła się „Katarynka” Bolesława Prusa.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie w Siecieborzycach

Wakacje w bajkowej bibliotece

wakacje witnicaWakacje się skończyły, uczniowie wrócili do szkoły, a witniccy bibliotekarze podsumowali letnie zajęcia dla dzieci. W okresie wakacyjnym Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zorganizowała 15 spotkań w ramach „Wakacji na Ulicy Bajki Polskiej”. Były to literacko-plastyczne zajęcia dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Czytaj więcej: Wakacje w bajkowej bibliotece

Podkategorie