Wydarzenia / Relacje / Opinie

Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018 w Żarach

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki wychowankowie z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach wzięli udział w projekcie „Bajki z dżungli i oceanu”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy przeczytaniem opowiadania „Myszka Mała i odwaga” z książki A. Ginko pt. „Bajki z dżungli i oceanu”. W nawiązaniu do treści utworu rozmawialiśmy o snach i koszmarach.

Czytaj więcej: Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018 w Żarach

Wierszowane wykłady o przyrodzie

12 czerwca Nadleśnictwo Bogdaniec zaprosiło uczniów pięciu trzecich klas Szkoły Podstawowej im.J.Wybickiego w Witnicy do swojej Wiaty Edukacyjnej. Około 100 dzieci uczestniczyło w trzech spotkaniach z bajkopisarzem Władysławem Wróblewskim.

Czytaj więcej: Wierszowane wykłady o przyrodzie

Jak nie czytam, jak czytam - edycja III

Biblioteka Publiczna i Szkoła Filialna w Siecieborzycach zorganizowała akcję „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, w której uczestniczyły 92 osoby. Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

Czytaj więcej: Jak nie czytam, jak czytam - edycja III

Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

Miotła, Kropka i Dobre Wiadomości
Pisanie to frajda i nawet jakbyśmy nie dostały żadnej nagrody, to i tak będziemy pisać – zapewniały  Martyna i Zosia podczas finału XIII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie. W tym roku jury przyznało osiem wyróżnień i osiem nagród.

Czytaj więcej: Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

TEATR PRZY REGALE w słubickiej Bibliotece Publicznej

We wtorkowe przedpołudnie, 12 czerwca, Oddział dla Dzieci słubickiej Biblioteki zamienił się ponownie w "Teatr przy regale". Swoją mistrzowską grę aktorską zaprezentowali uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem Pani Haliny Samsonowicz, wychowawcy oraz koordynatora autorskiego programu zajęć pozalekcyjnych ph. "S.Z.T.U.K.A. - Szalenie Zajmująca Twórczość Utalentowanych i Kreatywnych Artystów".

Czytaj więcej: TEATR PRZY REGALE w słubickiej Bibliotece Publicznej

Podkategorie