Wydarzenia / Relacje / Opinie

Świąteczne klimaty na Kulinarnych Czwartkach!

słubice czwartki grudzieńChoć za naszymi oknami pory roku trochę się pomieszały, to i tak wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas jednoczący przy wigilijnym stole całą rodzinę. Już najwyższa pora ustalić świąteczne menu! Dlatego też głównym tematem grudniowego spotkania Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 6 grudnia 2018 r. w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej, były świąteczne potrawy.

Czytaj więcej: Świąteczne klimaty na Kulinarnych Czwartkach!

Wystawa Mai Zauchy w MBP Żary

Plakat Maja Zaucha mniejszyNazywam się Maja Zaucha. Mam czternaście lat, jestem uczennicą klasy ósmej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Piszę tak naprawdę od jakichś dwóch lat; jedną z przyczyn pisania jest na pewno chęć poznania tego, co nieznane. Wiele osób pyta mnie, dlaczego tematyka moich utworów jest smutna i poważna. Myślę, że właśnie dlatego: pragnienie opisania czegoś, czego jeszcze się nie doświadczyło i nie do końca zrozumiało, jest czymś bardzo interesującym. Jeśli chodzi o to, co piszę, to są to głównie wiersze, ale obecnie też opowiadania.

Czytaj więcej: Wystawa Mai Zauchy w MBP Żary

Kto zabił Różę Grabowską?

DKK dorosli gorzowPolicjantka Klementyna Koop też została zamordowana? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w 7 tomie kryminalnego cyklu Lipowo podczas spotkania z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności. Klubowicze dyskutowali o audiobooku Dom czwarty Katarzyny Puzyńskiej w interpretacji Laury Breszki.

Czytaj więcej: Kto zabił Różę Grabowską?

Spotkanie z dąbroszyńskimi Pionierkami

seniorki dąbroszyn mniejszeW dąbroszyńskiej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy odbyła się żywa lekcja historii. Cztery seniorki, pani Anna, Józefa, Ewa i Czesława spotkały się z uczniami z klas 4-8 miejscowej szkoły. Opowiedziały im o swoim dzieciństwie, dawnych sąsiadach, szkole, kościele i tradycjach świątecznych. W opowieściach pojawiały się prawdziwe „smaczki".

Czytaj więcej: Spotkanie z dąbroszyńskimi Pionierkami

Podkategorie