Wydarzenia / Relacje / Opinie

Premiera i spotkanie w Świebodzinie

W dniu premiery nowej książki autorka, Anna Karpińska była gościem Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. 17 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie gościła Annę Karpińską, autorkę książek cieszących się dużą popularnością wśród czytelników. Znane tytuły to m.in.: Chorwacka przystań, Za jakie grzechy?, Przysługa, Sakrament niedoskonały, Zostań ze mną, To wszystko przez ciebie, Odnajdę cię.

Czytaj więcej: Premiera i spotkanie w Świebodzinie

Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia br. gościł w Bibliotece słubickiej niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy! Sobania w wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. „Speculo”, jako 19 latek napisał i wydał kolejną pt. „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie kolejne.

Czytaj więcej: Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach

Czytanie jak gimnastyka

"Pięciopsiaczki" W. Chotomskiej oraz "Kłamczucha" M. Musierowicz to tytuły książek, których fragmenty czytali uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Odbył się on 10 kwietnia br. w bibliotece SP w Otyniu i przebiegał pod hasłem Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Spotkanie dla uczniów klas IV - VI zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Otyniu.

Czytaj więcej: Czytanie jak gimnastyka

WIOSNA PIORUNUJĄCA KOLORAMI

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.
- Uwielbiam  malować  i na pewno jak dorosnę zostanę  malarką lub architektem – mówiła  9-letnia Oliwia Seweryńska, która zdobyła jedną z nagród. – Początkowo chciałam, aby moja praca była w stylu ludowym i dlatego namalowałam bociana, ale potem dorysowałam  też papugi. I zrobiło się weselej.

Czytaj więcej: WIOSNA PIORUNUJĄCA KOLORAMI

Tajniki pisania scenariuszy

15 marca na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Otyniu przybył z wizytą do Gminnego Centrum Kultury prozaik i autor scenariuszy filmowych, Zbigniew Masternak.

Czytaj więcej: Tajniki pisania scenariuszy

Podkategorie