Wydarzenia / Relacje / Opinie

Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

laureaci spotkanie mniejsze12 czerwca, w oddziale dla dzieci Biblioteki w Słubicach spotkali się laureaci i wyróżnieni w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym ph. „Muminki i przyjaciele”. Zaproszonych gości witała piękna wystawa prac wszystkich uczestników konkursu, wśród nich jest Mała Mi, tata Muminek, mama Muminek, Włóczykij, Bobek oraz piękna i tajemnicza dolina Muminków.

Czytaj więcej: Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

Tydzień Czytania w Siecieborzycach

czytanie siecieborzyceOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcję włączyła się Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach. „(…) Zacznijmy od korzyści z głośnego czytania dla zdrowia emocjonalnego dziecka. (…) Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę"

Czytaj więcej: Tydzień Czytania w Siecieborzycach

KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI - zaproszenie na film

Ksigarnia z marzeniamiFlorence Green (Emily Mortimer) szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. ''Lolitę'' Nabokowa oraz ''451 stopni Farenheita'' Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama (Patricia Clarkson) zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści (Bill Nighy).

Czytaj więcej: KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI - zaproszenie na film

Podkategorie