Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Jestem eko z biblioteką!

Plakat projektu z logotypami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki we Wschowie oraz wymienieni zostali partnerzy medialni. Rok 2023 upłynął wschowskiej bibliotece pod znakiem ekologii, bowiem realizowała ona projekt „Jestem eko z biblioteką!” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

„Wiersz ku czci”…Wisławy Szymborskiej

Na pierwszym planie widać 8 osób, młodzież z LO. Dwie dziewczyny trzymają prace plastyczne - kolaż. W tle widać okna i regały z książkami. W dniu 30.10.2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie z młodzieżą z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji na temat Wisławy Szymborskiej.

Czytaj więcej...

W kostrzyńskiej Bibliotece „Czytamy z sercem”!

Zdjęcie przedstawia grupę ok. 23 dzieci, trzymających w rękach zakładki i książki. W piątkowe południe, 29 września, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #Czytamyzsercem, zaprosiliśmy klasę 4A ze Szkoły Podstawowej nr 4 do udziału w spotkaniu autorskim online z pisarzem książek dla dzieci — Wojciechem Widłakiem. Spotkanie odbywało wokół jego książki „Dwa serca anioła”.

Czytaj więcej...

Wspomnienia letnich miesięcy

Sześć pań z DKK dyskutuje na temat powieści Kresowe nadzieje. Po przerwie wakacyjnej, w ostatnią środę września (27.09.2023) na tarasie słubickiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie w Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze

Zdjęcie przedstawia 19 osób stojących na tle biało-czerwonej flagi Polski.„Dzień był letni i świąteczny. Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało. Ciepło i radość lały się z błękitnego nieba i złotego słońca; radość  i upojenie tryskały znad pól porosłych zielonkawym zbożem…”

Tymi słowami rozpoczyna się powieść Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej – bohaterki tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Czytaj więcej...

Panie młode duchem z wizytą w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Klub seniora mniejszeZ papierowych serwetek i kleju można zrobić prawdziwe cuda – przekonały się o tym panie z gorzowskiego Klubu Seniora Aktywna Jesień, które 8 września 2023 roku wzięły udział w warsztatach artystycznych w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie.

Czytaj więcej...

Bezsenna noc w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

nocny szlak mniejszeBiblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim po raz ósmy przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotę, 2 września 2023 odwiedziło ją ponad 150 wędrowców. Najmłodsi mieli pięć lat, najstarsi, dużo, dużo więcej… Na mapie Nocnego Szlaku Kulturalnego w Gorzowie, którego głównym organizatorem było Miejskie Centrum Kultury, znalazło się aż 46 przystanków.

Czytaj więcej...

Imieniny Anny w Dyskuyjnym Klubie Książki przy Bibliotece w Gubinie

DKK Lipiec Gubin mniejszeImieniny Anny były okazją do wakacyjnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w urokliwym ogrodzie klubowiczki DKK przy MBP w Gubinie. Było to spotkanie o tyle ciekawe, że poświęcone jednej z najlepszych polskich aktorek czyli Annie Seniuk, a dokładniej książce „Nietypowa baba jestem”, która jest zapisem rozmowy aktorki z córką Magdaleną Małecką–Wippich.

Czytaj więcej...

Przystanek Ameryka

tazemW ramach Wakacyjnych Hecy z Fredrą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu, w kreatywny czwartek (20 lipca), gościliśmy amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Żaganiu.

Czytaj więcej...

Podkategorie