Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Historia wojskowości w Słubicach w latach 1945-1990

wojskowość słubice 11.202225 listopada w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Historia naszego regionu”, które prowadził słubicki regionalista, społeczny opiekun zabytków powiatu słubickiego — Pan Roland Semik.

Czytaj więcej...

Książka - recepta na sukces

uczesntnicy spotkania w GBP w Zwierzynie„Książka recepta na sukces” to projekt, który Gminna Biblioteka Publiczna w Zwierzynie realizowała od marca do listopada 2022 ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach tego zadania odbyło się 11 różnych wydarzeń. Były to warsztaty i spotkania z ludźmi, którzy swoje życie zawodowe związali z książkami. Ilustratorzy, blogerzy książkowi, lektorzy itp. Na tej liście nie mogło zabraknąć również pisarzy. Przecież jeśli mowa o książkach to pierwszym skojarzeniem, jakie nam się nasuwa, jest niewątpliwie autor.

Czytaj więcej...

Przygody w lesie. Znamy laureatów konkursu literackiego!

Ważka 4 mniejszeNadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprosili uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie literackim „Wakacje w lesie”. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja leśnej przyrody ze szczególnym uwzględnieniem lasów Nadleśnictwa Bogdaniec i zachęcenie dzieci do podjęcia twórczości literackiej. Do organizatorów wpłynęło 21 prac podzielonych na kategorie uczniów klas 4-6 i 7-8.

Czytaj więcej...

Regionalna sieć biblioteczna. Współpraca, która popłaca

nie siedz ogólny mniejszyWszystko zaczęło się od wizyty i rewizyty. Nowa Dyrekcja GBP w Siedlisku przyjechała do MBP w Nowej Soli, a bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Siedlisku. Za oknami padał śnieg, a my rozmawialiśmy o pomocy przy rozwoju tej małej i uroczej biblioteki oraz możliwościach współpracy – czytamy na profilu społecznościowym nowosolskiej Książnicy. W czerwcu 2022 roku do Biblioteki w Siedlisku trafiły gry planszowe pozyskane od firmy Rebel w ramach projektu Zgrana Biblioteka (inspiracja nowosolska).

Czytaj więcej...

Wystawa prac pracowni plastycznej działającej przy Galerii OKNO w Słubicach

Na pierwszym planie pięć obrazów ustawionych na sztalugach. W tle okna, na których naklejone są ozdoby z papieru (trawa, kwiaty, motyle).Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy prac dziecięcej i młodzieżowej grupy plastycznej działającej przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Na wystawie można obejrzeć efekt pracy młodych twórców uczestniczących w zajęciach, prowadzonych przez Annę Panek-Kusz i Tomasza Fedyszyna. Zajęcia te,to doskonały sposób na rozwinięcie u dzieci zdolności manualnych, pobudzenie zamiłowania do sztuki oraz plastyki od najmłodszych lat.

Czytaj więcej...

Narodowe Czytanie 2022 w Bibliotece Publicznej w Słubicach

Siedzący uczestnicy Narodowego Czytania 2022. Na pierwszym planie widać ponad 40 osób w różnym wieku, widzianych z tyłu, w tle budynek Biblioteki z przyozdobionym biało czerwonymi balonami wejściem.Za nami XI edycja Narodowego Czytania!
Jak co roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania polskich dzieł literackich. W piątkowe przedpołudnie, 2 września 2022 roku, na deptaku przed biblioteką prezentowane były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dwieście lat temu utwory te zostały opublikowane po raz pierwszy i zapoczątkowały okres romantyzmu w Polsce. Przy dźwiękach muzyki uroczystość rozpoczął Burmistrz Słubic Pan Mariusz Olejniczak, który pięknie zinterpretował balladę „Romantyczność”. Miłym akcentem było wspólne, głośne czytanie fragmentu „Pani Twardowskiej” przez zgromadzoną publiczność.

Czytaj więcej...

Komiksy z Wydawnictwa Egmont

Rozłożone na stole komiksy. W pierwszym rzędzie widać: Ernest i Rebeka, Kamila i konie, Star Wars, w drugim rzędzie: Sisters, w trzecim rzędzie: Studio tańca, Jonka, Jonek i Kleks, Ptyś i Bill, Lou!Dzięki uprzejmości Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwa Egmont zostały przygotowane zestawy komiksów dla bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Biblioteki zainteresowane zapraszamy do kontaktu z Działem Badań, Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon 68 45 32 619.

„Tydzień z biblioteką” w Witnicy

W centralnym punkcie widać stół i sześcioro dzieci siedzących przy nim. Na stole znajduje się koszyk z watą i duże słoiki z kolorowymi cieczami w środku, m.in. niebieską, żółtą, zieloną, czerwoną. W tle widać regały z książkami.   Bibliotekarki Barbara Orszewska i Marcelina Szuciak zaprosiły dzieci na cykl letnich zabaw w bibliotece. Uczestnicy zajęć mogli się wykazać kreatywnością, przeprowadzając eksperymenty przy pomocy wody, barwników spożywczych oraz papieru. Rysowali obrazy na chodniku, wykonywali także rzeźby z masy solnej, „slimy”, zwierzątka z plasteliny i wydrapywanki. Tworzyli, a potem pokonywali tor przeszkód z robotem Photonem – przybyszem z obcej galaktyki.

Czytaj więcej...

Radosne „Wakacje w Bibliotece”

Na pierwszym planie widać dzieci, ustawione w trzech rzędach, trzymają zrobione kukiełki. W tle ściana, na której namalowani są bohaterowie bajki Kubuś Puchatek.  Pod oknem widać fragment niskiego regału z książkami oraz siedziska.W dniach 28 czerwca - 7 lipca 2022 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubicach odbyły się zajęcia plenerowe dla dzieci, ph. „Wakacje w Bibliotece”. Nasze spotkania to zawsze spotkanie z ciekawą książką, to dobra zabawa i wesoły czas z rówieśnikami.

Czytaj więcej...

Nabór do konkursu "Cyfrowe supermoce"

kompetencje 3.0 zaj.png. - logoRuszył nabór do konkursu „Cyfrowe supermoce”, który prowadzony jest w ramach Projektu „Kompetencje 3.0” realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Good Things Foundation (organizacja zarejestrowana w Anglii i Walii). Celem konkursu jest wybranie najciekawszych pomysłów na warsztaty podnoszące kompetencje cyfrowe, w trakcie których uczestnicy poznają m.in. platformę “Learn My Way” (link do platformy "Learn My Way").

Czytaj więcej...

DKK w Bibliotece Publicznej w Małomicach

Osiem kobiet siedzi przy stole. Na stole leżą książki, stoją kubki oraz talerze ze słodyczami. W tle regał na czasopisma i książki, duży kwiat doniczkowy, roll up  Biblioteki Publicznej w Małomicach, obrazki powieszone na ścianie.2 lipca 2022 r. w Bibliotece Publicznej w Małomicach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, podczas którego poruszyliśmy bardzo ważną kwestię na temat determinacji, walki z przeciwnościami, odwagi, przyjaźni i miłości, dzięki omawianej książce Barbary Wysoczańskiej "Siła Kobiet". Pozycja obowiązkowa, polecamy.

BP w Małomicach

Spotkanie DKK dla dzieci w Bibliotece w Jasieniu

Pomieszczenie biblioteki, w centralnej części widać ustawione cztery stoły, przy których siedzą dzieci i rysują. Przy jednym z krzeseł stoi mężczyzna i się uśmiecha. W tle ustawione regały z książkami, nad regałami zawieszone rysunki. 29 czerwca 2022 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Jasieniu odbyły się zajęcia w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Najmłodsi zapoznali się z książką Jakuba Tylmana "Misja Leona".

Czytaj więcej...

Podkategorie