Wydarzenia / Relacje / Opinie

Premiera i spotkanie w Świebodzinie

W dniu premiery nowej książki autorka, Anna Karpińska była gościem Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. 17 kwietnia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Świebodzinie gościła Annę Karpińską, autorkę książek cieszących się dużą popularnością wśród czytelników. Znane tytuły to m.in.: Chorwacka przystań, Za jakie grzechy?, Przysługa, Sakrament niedoskonały, Zostań ze mną, To wszystko przez ciebie, Odnajdę cię.

Czytaj więcej...

Najmłodszy polski pisarz fantasy w Bibliotece w Słubicach

We wtorkowe przedpołudnie, 17 kwietnia br. gościł w Bibliotece słubickiej niezwykły, młody człowiek. Tomasz Sobania, to 19-letni człowiek wielu pasji: pisarz, sportowiec, wkrótce aktor, obecnie student filozofii i jeden z najmłodszych w Polsce autorów książek fantasy! Sobania w wieku 16 lat wydał swoją pierwszą książkę pt. „Speculo”, jako 19 latek napisał i wydał kolejną pt. „Nowy świt”, a w niedalekiej przyszłości planuje napisać przynajmniej dwie kolejne.

Czytaj więcej...

WIOSNA PIORUNUJĄCA KOLORAMI

Ponad 170 prac plastycznych z 16 gorzowskich placówek oświatowych nadesłano na Miejski Konkurs Plastyczny „Wiosenne tradycje”.  Podczas wernisażu, który odbył się 14 kwietnia w galerii „Na Mansardzie” w Bibliotece Pedagogicznej,  22 autorów odebrało nagrody i wyróżnienia.
- Uwielbiam  malować  i na pewno jak dorosnę zostanę  malarką lub architektem – mówiła  9-letnia Oliwia Seweryńska, która zdobyła jedną z nagród. – Początkowo chciałam, aby moja praca była w stylu ludowym i dlatego namalowałam bociana, ale potem dorysowałam  też papugi. I zrobiło się weselej.

Czytaj więcej...

Czytanie jak gimnastyka

"Pięciopsiaczki" W. Chotomskiej oraz "Kłamczucha" M. Musierowicz to tytuły książek, których fragmenty czytali uczestnicy Konkursu Pięknego Czytania. Odbył się on 10 kwietnia br. w bibliotece SP w Otyniu i przebiegał pod hasłem Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Spotkanie dla uczniów klas IV - VI zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa w Otyniu.

Czytaj więcej...

Tajniki pisania scenariuszy

15 marca na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Otyniu przybył z wizytą do Gminnego Centrum Kultury prozaik i autor scenariuszy filmowych, Zbigniew Masternak.

Czytaj więcej...

Grupa Zabawowa w słubickiej Bibliotece przywitała wiosnę

W Bibliotece w Słubicach pięknie rozkwita, podobnie jak wiosna, Grupa Zabawowa. Uczęszczają do niej dzieci od 1 do 3 roku życia wraz z rodzicami. Spotykamy się co drugi wtorek w oddziale dla dzieci.

Czytaj więcej...

Chleb w roli głównej

Zapach pieczonego chleba to magia, która przywołuje wspomnienia z dzieciństwa, wakacji u babci i ciepła rodzinnego domu! Niegdyś niemal każda gospodyni wypiekała chleb. Dziś możemy kupić pieczywo w każdym markecie. A jednak pachnący bochenek chleba wyjęty z własnego piekarnika może sprawić ogromną przyjemność. Podczas kwietniowego spotkania Kulinarnych Czwartków  kubowiczki podzieliły się nie tylko przepisami  na domowy wypiek chleba, ale także wspomnieniami, które łączą się z jego zapachem.

Czytaj więcej...

Świat pomalowany na niebiesko

Przeszkadza im hałas, nie lubią dotyku, ale wobec sztuki są tacy sami jak my. A czasem nawet dużo zdolniejsi. Pięknie malują, lepią, rysują komiksy. Ich dzieła można zobaczyć na wystawie „My wśród Was” w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.,  zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Tradycyjnie już wystawę otworzyli: Jerzy Kaliszan, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego i Ewa Przybylska, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem.

Czytaj więcej...

Pamiątki z podróży

Pamiątki z podróży Ireny Wieczorek - wystawa w Galerii „Między Półkami” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Zbliża się „długi weekend”, a po nim sezon wakacyjnych wojaży. Przywieziemy z nich mnóstwo kupionych pod nastrojem chwili bibelotów, które dołączą do pamiątek z poprzednich wyjazdów. Co z nimi potem robić, gdzie je umieścić? Jedną z możliwości jest stworzenie kolekcji i pokazanie jej innym. Tak też zrobiła Pani Irena Wieczorek, właścicielka zbioru eksponowanego w witnickiej Bibliotece.

Czytaj więcej...

Twórczo i tradycyjnie w BIBLIOTECE

Święta Wielkanocne są pełne tradycji i miłych zwyczajów. To bardzo rodzinny i radosny czas, na który czekają zarówno dzieci, jak i dorośli. 21 i 22 marca Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprosiła czytelników i mieszkańców powiatu słubickiego do wspólnego dekorowania jaj i wykonania tradycyjnych, kolorowych palm wielkanocnych.

Czytaj więcej...

Tajemnice podwodnego świata

Filia Biblioteczna w Długiem miała przyjemność gościć Grzegorza Pietrzykowskiego, który z zamiłowania jest podróżnikiem i płetwonurkiem. Gość z wielką pasją i interesująco opowiadał o swoich wyprawach i nurkowaniu w wodach Adriatyku, Morzu Czerwonym, Oceanie Indyjskim, Bałtyku.

Czytaj więcej...

Co to jest poezja?

21 marca  roku obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Biblioteka Publiczna w Siecieborzycach włączyła się w światową akcję czytania, słuchania i rozmawiania o poezji, we współpracy z wychowawczyniami B. Jakowicką i H. Chaś.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Złotniku

W Bibliotece w Złotniku pachnie miodem i jest bardzo kolorowo... To właśnie tradycja malowania jaj pszczelim woskiem i kisicą sprawia, że w powietrzu unosi się zapach miodu. Dzieci przekonały się, że tworzenie pięknej kolorowej pisanki wymaga wielkiej cierpliwości. Ale efekt końcowy jest niesamowity i piękny. WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Czytaj więcej...

Podkategorie