Wydarzenia / Relacje / Opinie

NA IMIENINACH U DOROTY

imieniny dorota BLNa Imieninach u Doroty – o księciu żagańskim Ludwiku Talleyrand-Perigord. W niedzielę (10.02.2019 r.) w Sali Kryształowej żagańskiego Pałacu odbyła się trzecia edycja pięknej imprezy kulturalnej Imieniny u Doroty, zainicjowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Żagania.

Czytaj więcej...

W krainie uczuć, czyli walentynkowe spotkanie z przedszkolakami

Leszno w krainie uczućWalentynki, czyli Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to święto dla nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które mają także potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Kota

dzien kota 2019Święto kotów to inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących zwierząt. Biblioteki: Publiczna oraz Szkolna w Siecieborzycach oraz wychowawczyni pani Ewa postanowiły edukować dzieci od najmłodszych lat.

Czytaj więcej...

Kolorowy świat papieru

witnica kartkiPotrzebna jest zręczność palców i mnóstwo cierpliwości. Efekty można podziwiać w Galerii „Między Półkami” witnickiej Biblioteki Publicznej. Ekspozycję tworzą: 12 bombek i 54 kartki – dzieła ośmiu plastyczek należących do Sekcji Rękodzieła Artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która działa w Miejskim Domu Kultury w Witnicy.

Czytaj więcej...

Książką Zauroczeni - walentynkowy tydzień z książką

mniejsze walentynkowy zaryW Oddziale dla Dzieci MBP w Żarach od 11 do 16 lutego funkcjonuje Kącik Walentynkowy, z którego mogą korzystać młodsi i starsi czytelnicy. W Kąciku znajdują się książki o tematyce walentynkowej, należące zarówno do literatury pięknej (np. ,,Wszystko tylko nie mięta” Ewy Nowak, ,,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” Pawła Beręsewicza, ,,Tylko ciebie chcę” Federica Moccia), jak i popularnonaukowej (m. in. ,,Mała książka o miłości” Pernilli Stalfelt, ,,Wszystko o randkach” Susan Rabens, ,,Zanim powiesz kocham...” Ks. Mieczysława Malińskiego).

Czytaj więcej...

Paryskie tajemnice

Slubice dkk paryżKilka lat temu świat obiegła nieprawdopodobna historia. W jednej z dzielnic Paryża prawnicy na zlecenie spadkobierców otworzyli apartament, który przez ponad 70 lat stał zamknięty. Ich oczom ukazał się wręcz baśniowy świat. W sieci pajęczyn, pod ogromnymi warstwami kurzu znajdowały się meble, przedmioty codziennego użytku pochodzące ze wspaniałego okresu belle epoque. Gdzie podziała się ich właścicielka?! Jak to jest możliwe, że przez dziesięciolecia mieszkanie stało nietknięte?! Niewiarygodne odkrycie stało się inspiracją dla amerykańskiej pisarki Michelle Gable.

Czytaj więcej...

ZIMOWE POJEDYNKI Z NUDĄ

nastronę Pojedynki zimoweFerie dobiegły końca, a wraz z nimi zakończyły się zajęcia z okazji ferii zimowych w Filii bibliotecznej w Lesznie Górnym.

Czytaj więcej...

Magia w deszczeńskiej Bibliotece

magia deszczno mniejszeKażdy wie, że biblioteka to miejsce magiczne. Za sprawą książek można przenieść się do dowolnej krainy, czy miejsca. Ale sama biblioteka również może być miejscem magicznym. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć bibliotecznych zorganizowanych w okresie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Deszcznie.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Żarach

dzien babci dziadka zaryW wyjatkowy 21 dzień stycznia uczestnicy zajęć feryjnych pod hasłem ,,Zimowe hece w bibliotece” w MBP w Żarach przygotowywali się do Dnia Babci i Dnia Dziadka.

Czytaj więcej...

Małe co nieco

kulinarne styczen slubiceNieoczekiwani goście? Zazwyczaj są dla nas miłą niespodzianką! Zdarza nam się jednak wpadać w popłoch, bo cóż podać naszym gościom. Jak nie dać się zaskoczyć? Wystarczy uczestniczyć w Kulinarnych Czwartkach!

Czytaj więcej...

Zimowe HECE w BIBLIOTECE

zima14 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyły się pierwsze zajęcia pod hasłem ,,Zimowe hece w Bibliotece”. Dzieci wykonywały ilustracje do bajki Kamila Polaka ,,Kapryśna Zima”. Drugiego dnia ć pod hasłem: ,,Zimowe hece w Bibliotece” dzieci poznwały świat mediów. Uczestnicy spotkań feryjnych wcielili się w rolę dziennikarzy i z olbrzymim zaangażowaniem poszukiwali zaginionej Zimy.

Czytaj więcej...

Wszystko za K2 - spotkanie z autorem książki, Piotrem Trybalskim i himalaistą, Piotrem Snopczyńskim

K2Spotkanie z polskim himalaistą, kierownikiem bazy pod K2 Piotrem Snopczyńskim oraz Piotrem Trybalskim, dziennikarzem i autorem książki Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych bojowników zorganizowane zostało z inicjatywy Fundacji Piętro Wyżej przy współpracy instytucji miejskich: spółki Pałac Książęcy, Centrum Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu.

Czytaj więcej...

Podkategorie