Wydarzenia / Relacje / Opinie

Witnica - wakacje na bajkowej ulicy

zebry witnica1 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy podsumowała pierwszy miesiąc Wakacji na Ulicy Bajki Polskiej. Każde zajęcia były poświęcone innym zwierzętom: zebrom, lwom, żabom, słoniom czy sowom.

Czytaj więcej...

Wakacyjne galerie w słubickiej Bibliotece

wakacyjne galerieDługie, słoneczne dni sprzyjają spacerom słubickimi uliczkami. Podczas spacerów, zachęcamy do odwiedzin Biblioteki Publicznej. Tu czekają ciekawe, wakacyjne nowości książkowe, czyli „coś dla ducha” oraz „coś dla oka”, a mianowicie piękne wystawy fotografii i prac plastycznych.

Czytaj więcej...

Wkacje w Bibliotece Publicznej w Słubicach

subice wakacjeW dniach 1-12 lipca 2019 r. od godz. 11:00 do 13:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Słubicach odbyły się różnorodne zajęcia dla dzieci, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu. Każde spotkanie miało inny charakter. Zawsze punktem wyjścia była książka, w różnej formie, o różnej tematyce i przeznaczeniu.

Czytaj więcej...

O lodowcach w bibliotece

lodowce wykład witnica4 lipca miłośnicy historii wysłuchali w witnickiej Bibliotece wykładu Zbigniewa Czarnucha W upały o zlodowaceniach naszej ziemi.

Czytaj więcej...

Wakacje jak z obrazka

leszno wakacje moniuszkoW ostatnim tygodniu czerwca w Lesznie Górnym odbywały się zajęcia wakacyjne dla dzieci pod hasłem Bezpieczne wakacje jak z obrazka. Organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym.

Czytaj więcej...

Noc w Bibliotece Pedagogicznej

gorzow nocny szlakBiblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim po raz szósty przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotnią, upalną noc z 29 na 30 czerwca 2019 roku odwiedziło ją ponad 150 wędrowców.

Czytaj więcej...

Noc Świętojańska i powitanie lata

noc świetojanska słubice23 czerwca 2019 r. w klimatycznym ogrodzie przy Bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy Słubic i Frankfurtu wzięli udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej.

Czytaj więcej...

Rekordowy finał IV PRZERWY NA CZYTANIE

7Z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. IV. Po udanych edycjach wojewódzkich, akcja po raz pierwszy objęła swoim zasięgiem Polskę oraz 10 innych państw.

Czytaj więcej...

Klubik Maluszka w Bibliotece Publicznej we Wschowie

klubik edycja piata wschowaPiąta edycja bibliotecznego Klubiku Maluszka za nami! Od marca do czerwca w cotygodniowych spotkaniach uczestniczyło dwadzieścia troje dzieci wraz z opiekunami. Maluchy w wieku od 2 do 5 lat, podzielone na dwie grupy – Tygrysków i Puchatków, z radością przychodziły na zajęcia, podczas których czekało na nie mnóstwo atrakcji.

Czytaj więcej...

Owocowy Piknik w Bibliotece Publicznej we Wschowie

owocowy 2019Po raz szósty Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie zainaugurowała okres wakacyjny rodzinnym Owocowym Piknikiem. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Rozpoczęliśmy od przedstawienia „Małe śledztwo w wielkiej sprawie” w wykonaniu teatru lalkowego „Pracownia Za Piecem” z Wolsztyna.

Czytaj więcej...

Ewa Nowak - pisarka, która skłania do myślenia

nowak ewa mniejszeUczniowie witnickich szkół podstawowych spotkali się z Ewą Nowak, autorką znakomitych książek dla młodzieży. Ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ludzi Pojednania przybyła klasa 7 „a”, Szkołę Podstawową nr 2 im. J. Wybickiego reprezentowała klasa 6 „a”. Twórczość Ewy Nowak pomaga czytelnikowi uporać się z problemami w szkole i w domu, w kontaktach z rodzicami czy rówieśnikami.

Czytaj więcej...

Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

laureaci spotkanie mniejsze12 czerwca, w oddziale dla dzieci Biblioteki w Słubicach spotkali się laureaci i wyróżnieni w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym ph. „Muminki i przyjaciele”. Zaproszonych gości witała piękna wystawa prac wszystkich uczestników konkursu, wśród nich jest Mała Mi, tata Muminek, mama Muminek, Włóczykij, Bobek oraz piękna i tajemnicza dolina Muminków.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

dzien dzierganiaW sobotę, 8 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu uczestniczyła w Światowym Dniu Dziergania w Miejscach Publicznych - największym wydarzeniu rękodzielniczym na świecie. Uczestniczyły w nim panie z istniejącego od kilku lat przy Bibliotece Klubu Rękodzieła „Dzierganki”.

Czytaj więcej...

Podkategorie