Wydarzenia / Relacje / Opinie

Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018 w Żarach

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki wychowankowie z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Żarach wzięli udział w projekcie „Bajki z dżungli i oceanu”. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy przeczytaniem opowiadania „Myszka Mała i odwaga” z książki A. Ginko pt. „Bajki z dżungli i oceanu”. W nawiązaniu do treści utworu rozmawialiśmy o snach i koszmarach.

Czytaj więcej...

Wierszowane wykłady o przyrodzie

12 czerwca Nadleśnictwo Bogdaniec zaprosiło uczniów pięciu trzecich klas Szkoły Podstawowej im.J.Wybickiego w Witnicy do swojej Wiaty Edukacyjnej. Około 100 dzieci uczestniczyło w trzech spotkaniach z bajkopisarzem Władysławem Wróblewskim.

Czytaj więcej...

Finał konkursu gazetek szkolnych 2018

Miotła, Kropka i Dobre Wiadomości
Pisanie to frajda i nawet jakbyśmy nie dostały żadnej nagrody, to i tak będziemy pisać – zapewniały  Martyna i Zosia podczas finału XIII Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 12 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie. W tym roku jury przyznało osiem wyróżnień i osiem nagród.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam, jak czytam - edycja III

Biblioteka Publiczna i Szkoła Filialna w Siecieborzycach zorganizowała akcję „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”, w której uczestniczyły 92 osoby. Głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole".

Czytaj więcej...

TEATR PRZY REGALE w słubickiej Bibliotece Publicznej

We wtorkowe przedpołudnie, 12 czerwca, Oddział dla Dzieci słubickiej Biblioteki zamienił się ponownie w "Teatr przy regale". Swoją mistrzowską grę aktorską zaprezentowali uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem Pani Haliny Samsonowicz, wychowawcy oraz koordynatora autorskiego programu zajęć pozalekcyjnych ph. "S.Z.T.U.K.A. - Szalenie Zajmująca Twórczość Utalentowanych i Kreatywnych Artystów".

Czytaj więcej...

Jak nie czytamy, jak czytamy!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach włączyła się do ogólnopolskiej akcji czytelniczej  “Jak nie czytam, jak czytam”. Już po raz trzeci uczniowie w całej Polsce manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli.

Czytaj więcej...

"RzeczpospoCzyta" we Wschowie

W sobotę, 9 czerwca 2018 r., Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie, już po raz czwarty przystąpiła do akcji Noc Bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Punktualnie o godzinie osiemnastej zaprosiliśmy uczestników do udziału w przygotowanych atrakcjach.

Czytaj więcej...

O patriotyzmie i dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku

Legenda „O Lechu, Czechu i Rusie”, piękna opowieść o powstaniu państwa polskiego, była okazją do rozmów o patriotyzmie i  dumie narodowej w Bibliotece w Złotniku.

Czytaj więcej...

NASZE CHINY

Polsko-chińskie małżeństwo promuje kulturę Państwa Środka. Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza do Galerii „Między Półkami” na wystawę „Nasze Chiny- kolekcja rodziny Kang”. Świat jest zalany chińskimi towarami, ale o kraju ich pochodzenia zwykle wiemy niewiele. A Państwo Środka szczyci się kulturą, która posiada metrykę, liczącą sobie pięć tysięcy lat!

Czytaj więcej...

Gorzowska Biblioteka Pedagogiczna na Nocnym Szlaku

Biblioteka Pedagogiczna po raz piąty przyłączyła się do gorzowskiego Nocnego Szlaku Kulturalnego. W sobotnią noc 2 czerwca 2018 roku odwiedziło ją ponad 200 wędrowców. Na mapie Nocnego Szlaku Kulturalnego  w Gorzowie  znalazło się 37 punktów. Wielu wędrowców po kolei odwiedzało wszystkie miejsca.

Czytaj więcej...

Rozdanie nagród dla Najlepszych Dziecięcych Czytelników

23 maja 2018 r.  w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na Najlepszego Dziecięcego Czytelnika Roku Szkolnego 2017/2018. Na uroczystość rozdania nagród do biblioteki zostali zaproszeni Najlepsi Czytelnicy z rodzicami.

Czytaj więcej...

Moja przygoda z malarstwem. Wernisaż Ewy Podkidacz i Zbigniewa Mazurczyka

Każdy z nas ma coś, co szczególnie lubi robić, lub coś, co pociągało go od zawsze lub też od jakiegoś momentu życia. To może być wszystko: czytanie, pisanie, sport, podróże czy też twórczość artystyczna. Nie zawsze jest tak, że możemy swoje zainteresowania realizować od początku ich powstania. Często przez wiele lat pozostają niewidoczne, wręcz nieosiągalne, przykryte zwykłym codziennym życiem: nauką, pracą, wychowaniem dzieci, a co za tym idzie, zwykłym brakiem czasu. Beth Hoffman w swojej książce Lato w Savannah napisała: Pewnego dnia coś zrobisz, coś zobaczysz albo wpadniesz na pomysł, który pozornie pojawi się znikąd. I poczujesz, że coś w tobie drgnęło, jakieś ciepło w piersi....

Czytaj więcej...

Całe Żary Czytają Dzieciom 2018

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach od  wielu lat włącza się w ogólnopolską akcję Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku naszym sześciolatkom czytali przedstawiciele żarskich władz.

Czytaj więcej...

Podkategorie