Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Biblioteka zdrowych nawyków

Małomice mniejszeBiblioteka Publiczna w Małomicach promuje zdrowy styl życia. Powszechnie wiadomo, że stanowi on wypadkową wielu czynników. Oprócz oczywistej potrzeby czytania książek, jest to właściwe odżywianie się, systematyczny ruch i aktywność fizyczna (najlepiej na świeżym powietrzu), właściwa ilość snu…

Czytaj więcej...

Witniczanie piszą – witniczanie czytają

Kolaż głównyAkcja Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy i Przyjaciół

Tylko w ciągu kilkunastu miesięcy witniczanie (obecni mieszkańcy gminy i pochodzący z niej) wydali sześć książek. Całkiem sporo. Każdego roku coś jest publikowane, a sąsiedzi autorów często o tym nie wiedzą. Stąd pomysł, aby zamieszczać na Facebooku filmiki, na których mieszkańcy M. i G. Witnica czytają fragmenty książek swoich krajanów.

Czytaj więcej...

HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE

czytanie na przerwie 2020HYBRYDOWE CZYTANIE NA PRZERWIE - PODSUMOWANIE I MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI V OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI BICIA REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE „PRZERWA NA CZYTANIE”

W październiku 2020 r. odbyło się wielkie międzynarodowe święto czytelnicze. Realizacja tegorocznej I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie” przypadła na czas pandemii. Ten trudny czas różnych obostrzeń miał wpływ na wszystkie dziedziny życia człowieka, również na edukację. Jednak mimo różnych przeciwności w wielu placówkach oświatowych w Polsce i za granicą udało się przeprowadzić akcję. Czy zeszłoroczny rekord został pobity? Ile szkół czytało i z jakich krajów? Jak przebiegła przerwa na czytanie? O tym wszystkim można przeczytać w podsumowaniu.

Czytaj więcej...

Wynik konkursu na ekslibris księgozbioru Czesława Miłosza

1608589959Biblioteka Narodowa rozstrzygnęła konkurs na ekslibris księgozbioru Czesława Miłosza. Konkurs miał charakter otwarty – mogli w nim wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Najważniejszymi kryteriami były wartość artystyczna i oryginalny pomysł, które oceniło siedmioosobowe Jury.

Czytaj więcej...

Promocja online książki "I ja ciebie też! "

i ja ciebie tez w iext62929824Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 17 grudnia br. (czwartek), godz. 18.00, na promocję online książki I ja ciebie też! Zuzanny Dobruckiej,założycielki i pierwszej szefowej TVP Rozrywka,Beaty Harasimowiczreżyserki programów kabaretowych XXI w. iKatarzyny Kalicińskiej,autorki bestsellerowych powieści „A miało być tak pięknie” i „Abonent czasowo niedostępny”, producentki serialu „Dom nad rozlewiskiem”. 

Czytaj więcej...

Lubuszanka laureatką „Grand Press”

91746075 148481693218616 2453068823058710528 n Kopia 2 300x217Pochodząca z Witnicy dziennikarka Tvn24.pl Justyna Suchecka (wcześniej „Gazeta Wyborcza”) została laureatką nagrody „Grand Press”. Jest ona przyznawana od 1997 r. przez ogólnopolski miesięcznik dziennikarski miesięcznik „Press” najlepszym polskim dziennikarzom prasy, radia i telewizji.

Czytaj więcej...

Witnickie pocztówki na Youtubie

Wimbp pocztówkiKolekcji witnickich kart pocztowych poświęcony jest film, który został nakręcony przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Rafałem Witkiem

Zdjęcie Rafał WitekWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają na spotkanie z popularnym autorem książek dla dzieci i młodzieży - Rafałem Witkiem.

Czytaj więcej...

Każdy może zostać Świętym Mikołajem 2020

MikołajkiDoskonałym połączeniem są: Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 XII i Mikołajki 6 XII. Idealnie się złożyło w tym roku, gdyż uczniowie klasy VII "a" Szkoły Podstawowej z wychowawczynią Małgorzatą Augustyniak i panią Andżeliką Przysiężną z Biblioteki Filialnej w Lesznie Górnym mogli przekazać najpiękniejsze życzenia swoim przyjaciołom z Senegalu  w Afryce.

Czytaj więcej...

Od lat Mikołajki

MikołajkiOd lat Mikołajki kojarzą się z wielką przyjemnością i tajemniczością. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym odwiedzi ich Mikołaj i przyniesie jakiś upominek.

Czytaj więcej...

Podkategorie