Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Klimat na czytanie w Małomicach

10Dnia 10.10.2020 roku odbyła się VI edycja ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” pod hasłem „Klimat na Czytanie”. Biblioteka Publiczna w Małomicach oczywiście przyłączyła się do tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Klimat na czytanie w Lesznie Górnym

20201009 141859Październik to miesiąc, w którym dominują kolory, a słońce zawsze dodaje blasku i dostarcza nawet najbardziej nachmurzonym dobrego humoru. Nocne czytanie i bajanie w Szkole Podstawowej i Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym przedłużyło się nieco.

Czytaj więcej...

Klimat czytania we Wschowie

IMG 5575Tegoroczna Noc Bibliotek, przebiegała pod hasłem „Klimat na czytanie”. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie, wspólnie z Czytelnikami, stworzyła Drzewo Cytatów.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poczty, Znaczka Pocztowego oraz Międzynarodowy Dzień Pisania Listów w Lesznie Górnym

IMG 0054Czasem na poczcie ludzie się tłoczą.
Tak, że aż trudno uwierzyć oczom.
Pierwszy na wagą kładzie dwie paczki
Drugi do listów przykleja znaczki.
Trzeci wysyła list polecony.
Czwarty — telegram pilny do żony.
Piąty pieniądze wpłaca na konto.
Szósty zadzwonić chce do Toronto.
Siódmy zapomniał po co tu przyszedł,
więc usiadł w kącie i wierszyk pisze.

M.Brykczyński

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IMG 0026Uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym przekonali się jak doskonałą zabawą może być matematyka.

Czytaj więcej...

Pamiętaliśmy o naszym wyjątkowym Solenizancie

Noorwid24 września br. swoje prawie okrągłe, bo 199. urodziny, obchodziłby Cyprian Kamil Norwid, człowiek znany z wielu płaszczyzn artystycznych – poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, grafik, rzeźbiarz, malarz i filozof. Zielonogórzanom znany również jako patron Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej...

Smoki nad Gorzowem

IMG 4851 maly- Narysowałem bardzo śmieszną legendę o smoku, który zamienił się w koguta i chciał oszukać starą kobietę, ale ona była sprytna i wyrzuciła go przez okno - mówił 10-letni Eryk Oszmałek ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału V Miejskiego Konkursu Plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”. Finał konkursu odbył się 30 września 2020 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Czytaj więcej...

Seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

seminariumW poniedziałek, 30 września 2020 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze odbyło się seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek z południowej części województwa lubuskiego . Tematyka seminarium była bardzo zróżnicowana i jak twierdzili uczestnicy – interesująca i przydatna w pracy bibliotekarzy.

Czytaj więcej...

Głośne Czytanie w Siecieborzycach

IMG 20200929 11265729 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania , data związana jest z dniem urodzin pisarki dla dzieci Janiny Porazińskiej. Akcja ma na celu promocję czytania.

Czytaj więcej...

Głośne czytanie w Długiem

3Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września – w dzień urodzin znanej, choć nieco zapomnianej, pisarki Janiny Porazińskiej – autorki „Szewczyka Dratewki”, „Kto mi dał skrzydła” czy „Pamiętnika Czarnego Noska”.

Czytaj więcej...

„ Asiunia” Joanny Papuzińskiej w Lesznie Górnym

Asiunia28 września 2020 r. odbyło się spotkanie klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w filii bibliotecznej w Lesznie Górnym. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią panią Anną Dudra-Światowską wybrali sobie do przeczytania lekturę „ Asiunia” Joanny Papuzińskiej.

Czytaj więcej...

Podkategorie