Wydarzenia / Relacje / Opinie

Spotkanie z Agnieszką Ginko

Ginko tablica mniejsze16 października 2019 r. Filię biblioteczną w Długiem odwiedził niezwykły gość - Pani Agnieszka Ginko – poetka i pisarka, autorka pięknie ilustrowanych, mądrych bajek dla dzieci, laureatka wielu konkursów. Jej książki: „Tutlandia”, „Ciotka Klotka i inne historie” oraz „Podróż Srebrnego” zdobywały nagrody i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Dobre praktyki WiMBP im. C. Norwida

IMG 2231W dniu 16.10 br. w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie odbyła się Konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy pn. „Zaciekawić młodzież książką”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Zielonej Górze im. Cypriana Norwida, ustawicznie wdraża działania w zakresie krzewienia innowacyjnych form promocji nowych idei bibliotecznych, które może zaprezentować jako tzw. dobre praktyki.

Czytaj więcej...

Rekord pierwszej pomocy

pierwsza pomoc16 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym uczniowie, nauczyciele oraz bibliotekarz Filii Bibliotecznej wzięli udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Czytaj więcej...

30-lecie Koła Związku Sybiraków w słubickiej bibliotece

SybiracyW roku 2019 przypada 30-lecie słubickiego Koła Związku Sybiraków. Związek Sybiraków został reaktywowany w 1989 roku, nawiązuje do tradycji z 1928 roku i opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. Zrzesza byłych zesłańców i ich potomków. Tragedię Sybiraków trudno opisać słowami. Ci, którym udało się przeżyć na zesłaniu, wrócili, osiedlając się w różnych częściach Polski, w tym na Ziemi Słubickiej. Sybiracy to ludzie, którzy nagle, niespodziewanie i brutalnie zostali wypędzeni z domów rodzinnych na Kresach Rzeczypospolitej Polski. Ludzie, którzy przeżyli na zesłaniu dzieciństwo, stracili tam swoich najbliższych i powrócili do kraju.

Czytaj więcej...

Z legendą po... Polsce

z legenda bieniow mniejszeProjekt „Z legendą po… Polsce” realizowany przez cały 2019 rok w filiach Biblioteki Publicznej w Bieniowie, był cyklem spotkań dla dzieci i młodzieży. Głównym celem zajęć było rozwijanie pasji czytelniczych poprzez popularyzowanie legend i baśni polskich. Impreza podsumowująca „Z legendą po… Polsce” odbyła się w Złotniku, gromadząc ok. stu czytelników z Gminy Żary, a wśród nich dzieci, rodziców, opiekunów, nauczycieli, sołtysów i radnych.

Czytaj więcej...

Wieczór literacki w Żarach

mniejsze spotkanie 2019W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach 10 października odbył się wieczór literacki Jadwigi Rupiety, promujący trzy książki: dwa tomiki poezji („Kolory życia” i „Życie z odrobiną chili i miodu”) oraz zbiór opowiadań („Odcienie życia”).

Czytaj więcej...

Jesienne wypieki

czwartki kulinarne pazdzernik 2019Za oknami mamy przepiękną złotą jesień. Drzewa mienią się zachwycającą paletą barw. Tegoroczne październikowe dni wyjątkowo zachęcają do spacerów. A po spacerze warto odwiedzić BIBLIOTEKĘ! Biblioteka Publiczna w Słubicach nie jest jedynie miejscem z szeregiem regałów wypełnionych po brzegi książkami. To nietuzinkowe miejsce spotkań! Przekonać się o tym można w czwartkowe popołudnia!

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską!

Piątkowska RJPGW środę 10 października 2019 r. w Oddziale dla Dzieci słubickiej biblioteki mieliśmy zaszczyt gościć Panią Renatę Piątkowską, popularną autorkę książek dla dzieci. Dla licznie zebranych młodych czytelników, było to szczególne spotkanie autorskie, gdyż wraz z pisarką przyjechała również znana lektorka - Malwina Kożurno.

Czytaj więcej...

NOC BIBLIOTEK 2019 - ZNAJDŹMY WSPÓLNY JĘZYK

nocZa nami już kolejna Noc Bibliotek. Tym razem bawiliśmy się na warsztatach pod hasłem „Pogromcy hejtu i fake newsów” z pisarzem i dziennikarzem Krzysztofem Koziołkiem.

Czytaj więcej...

Latająca Biblioteka Pomysłów w WiMBP im. C. Norwida

Dwie siostryW dniu 10.10 br. przedstawicielka wydawnictwa „Dwie siostry”, Pani Małgorzata Gałysz – Wróbel poprowadziła w ramach szkolenia pn. „Latająca Biblioteka Pomysłów” spotkanie warsztatowe dla bibliotekarzy województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

Noc Bibliotek w GBP Długie

noc bTegoroczna V ogólnopolska akcja Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Renata Migas z Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Długiem we współpracy z Małgorzatą Stępińską ze Szkoły Podstawowej w Długiem, przygotowała dla uczestników moc atrakcji.

Czytaj więcej...

Noc Bibliotek w Lesznie Górnym

Leszno GórnePołączenie czytania, zabawy i wspólnego spędzania czasu to doskonały sposób na urozmaicenie corocznej akcji „Noc Bibliotek 2019”. W tym roku hasło przewodnie tego wydarzenia brzmiało: „Znajdźmy wspólny język”.

Czytaj więcej...

Wesoły Świat zwierząt

IMG 0659Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października, w dzień ich patrona - św. Franciszka z Asyżu. Dzień ten rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

Czytaj więcej...

Podkategorie