Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

15-lecie DKK w gubińskiej bibliotece.

Pięć uśmiechniętych kobiet, siedzących przy stole. Cztery panie trzymają zakładki DKK.„Jedyny przyzwoity obyczaj, którego należy bronić stanowczo, to obyczaj czytania, podczas gdy reszta jest kwestią sumienia każdego z osobna” – Carlos Ruiz Zafon

Czytaj więcej...

Księżniczka Matylda

ksiezniczka Matylda mniejszePoczątek roku 2024 przynosi miłą niespodziankę dla wiernych czytelników i zagorzałych wielbicieli Myszy Matyldy. Już 19 lutego na GOcast i Spotify odbędzie się premiera zbioru opowiadań pt. „Księżniczka Matylda”. Jest to piąty tom perypetii mysiej bohaterki w wersji audio. Autor: Władysław Wróblewski. Czyta: Paweł Ptaszyński. Zapowiada: Anna Paliga.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konwersatorium bibliotekoznawcze 21 lutego 2024 r.

PlakatSzanowni Państwo,
zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 21 lutego 2024 r. (środa) o godz. 10.00 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego — II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Prelekcję: Potrójna bezdomność. O wczesnej prozie Marka Hłaski wygłosi prof. dr hab. Marian Kisiel z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Czytaj więcej...

Miłość niejedno ma imię…

Uczestnicy spotkania siedzą przy stołach, na których widać nożyczki,kleje.9 lutego 2024 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zorganizowała walentynkowe warsztaty, na które zaproszeni zostali seniorzy z Domu Dziennego „Senior +” oraz Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...

Spotkanie z dreszczykiem…

Wymiana opinii, siedem kobiet siedzi wokół stołu i dyskutuje na temat przeczytanej książki. Na stole filiżanki, ciastka, w tle widać regały z książkami. W środowe popołudnie 31.01.2024 r. odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy filiżance aromatycznej kawy i słodkim poczęstunku, uczestniczki wymieniały się swoimi spostrzeżeniami na temat książki Chrisa Bohjaliana „Czerwony Lotos”.

Czytaj więcej...

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

Zdjęcie przedstawia panią, która stara się objąć osiemnaścioro dzieci. Dzieci ubrane są na czerwono, niektóre z dzieci mają na głowach czapki mikołajowe (czerwone z białym pasem). W tle widać regały z książkami. W Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze i jej filiach przedświąteczny czas jest dość gorącym okresem – przepełniony licznymi spotkaniami z czytelnikami.

Czytaj więcej...

Jestem eko z biblioteką!

Plakat projektu z logotypami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteki we Wschowie oraz wymienieni zostali partnerzy medialni. Rok 2023 upłynął wschowskiej bibliotece pod znakiem ekologii, bowiem realizowała ona projekt „Jestem eko z biblioteką!” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czytaj więcej...

„Wiersz ku czci”…Wisławy Szymborskiej

Na pierwszym planie widać 8 osób, młodzież z LO. Dwie dziewczyny trzymają prace plastyczne - kolaż. W tle widać okna i regały z książkami. W dniu 30.10.2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach odbyło się spotkanie z młodzieżą z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji na temat Wisławy Szymborskiej.

Czytaj więcej...

W kostrzyńskiej Bibliotece „Czytamy z sercem”!

Zdjęcie przedstawia grupę ok. 23 dzieci, trzymających w rękach zakładki i książki. W piątkowe południe, 29 września, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej #Czytamyzsercem, zaprosiliśmy klasę 4A ze Szkoły Podstawowej nr 4 do udziału w spotkaniu autorskim online z pisarzem książek dla dzieci — Wojciechem Widłakiem. Spotkanie odbywało wokół jego książki „Dwa serca anioła”.

Czytaj więcej...

Wspomnienia letnich miesięcy

Sześć pań z DKK dyskutuje na temat powieści Kresowe nadzieje. Po przerwie wakacyjnej, w ostatnią środę września (27.09.2023) na tarasie słubickiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Czytaj więcej...

Podkategorie