Wydarzenia / Relacje / Opinie

Nowe życie dla kina "Piast"!

wuystawa kino słubiceBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza na bardzo interesującą wystawę projektu rewitalizacji i fragmentów reliefu kina "Piast", autorstwa słubiczanina Adriana Mermera. Wystawa poświęcona jest koncepcji rewitalizacji kina „Piast” w Słubicach. Ekspozycja znajduje się w holu głównym słubickiej Biblioteki. Autor tak pisze o projekcie:

Czytaj więcej...

Wykwintnie i smacznie

babeczki słubiceJak rozwinąć kulinarne umiejętności? Zapraszamy w pierwszoczwartkowe popołudnia do słubickiej Biblioteki! Uczestniczki Kulinarnych Czwartków są prawdziwą kopalnią pomysłów i sprawdzonych kucharskich rad.

Czytaj więcej...

Jesiennne Lubuskie Spotkanie Poetyckie "W pół drogi" - przystanek Świebodzin

wiebodzin spotkaniea poetyckieW poniedziałkowe popołudnie (08.10.2018 r.) po raz kolejny twórcy i miłośnicy poezji spotkali się w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie na Lubuskim Spotkaniu Poetyckim „W pół drogi”- przystanek Świebodzin. Gośćmi biblioteki byli: Janina Jurgowiak z Gorzowa Wlkp., Aleksandra Kurzawa z Zielonej Góry i Jerzy Hajduga z Drezdenka. W spotkaniu uczestniczyli także ludzie pióra: Anna Dominiak, Beata Patrycja Klary, Marek Stachowiak, a także młodzież ze świebodzińskiego liceum oraz mieszkańcy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z poetką

spotkanie robak 001 mniejszeW środę, 28 września 2018 roku w Studiu Kulinarnym Gastronomika odbyło się spotkanie z gorzowską poetką Aldoną Robak. Przez dwie godziny autorka i uczestnicy rozmawiali o wierszach, obrazach, emocjach i pamięci.
- Dlaczego piszę? Bo wolę pisać niż mówić. I jako uczennica zawsze miałam problemy z wypowiedziami ustnymi – opowiadała autorka. – A z kartką jest mi dużo łatwiej. Pisząc rozmawiam z ludźmi.

Czytaj więcej...

Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży

Fot. 3Za nami finał XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży – Żary 2018 (29.09.2018), w którym uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat. Konkurs co dwa lata daje możliwość skonfrontowania dokonań dzieci i młodzieży z różnych krajów, ale i z różnych kręgów kulturowych, których łączy idea wykonania artystycznego znaku własności książki. Pierwsza edycja konkursu miała miejsce w październiku 1986 roku.

Czytaj więcej...

Głośno czytać każdy może

leszno glosno czytac26 września 2018 roku bibliotekarka - Andżelika Przysiężna zaprosiła do Biblioteki filialnej w Lesznie Górnym uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej. Powód był zacny, gdyż uprawiano tego dnia głośne czytanie.

Czytaj więcej...

"Bajki z dżungli i oceanu" w Dzietrzychowicach

bajki dzietrzychowicePierwszy dzień wakacji w Bibliotece w Dzietrzychowicach rozpoczął się bardzo ciekawie. Grupa czytelników (8 osób) czytała kolejno na głos bajki Agnieszki Glinko. Następnie dyskutowaliśmy na temat wszystkich bohaterów (zwierzątek), jakie były opisane w bajce. Czytelnicy zauważyli ,że w każdym opowiadaniu poruszony jest jakiś problem np. egoizm, brak akceptacji.

Czytaj więcej...

Ciekawa lekcja regionalnej historii

Słubice DKK wrzesienPierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 26 września 2018 r. związane było z naszą regionalną historią. Tym razem w scenerii Działu Regionalnego słubickiej Biblioteki został przedstawiony fragment lokalnej historii, dotyczący Hitlerowskiego Karnego Obozu Pracy „Wychowawczej", który istniał w latach 1940-1945 tuż za Słubicami, w miejscowości Świecko.

Czytaj więcej...

Dzień Głośnego Czytania

dzien glosnego czytania siecieborzyce28 września 2018 roku w ramach akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Biblioteka Szkolna i Publiczna w Siecieborzycach zaprosiła grupy przedszkolne oraz klasy I- II do wspólnego czytania książki R. Piątkowskiej pt. „Gang Słodziaków”.

Czytaj więcej...

Dzieci namalowały gorzowskie legendy

gorzowskie loegendy wernisaż- Uwielbiam rysować i dlatego bardzo chętnie zilustrowałam legendę o żelaznej rybie. Aby woda miała piękne kolory rozcierałam pastele palcami. Trochę się ubrudziłam, ale było warto - mówiła 9-letnia Amelia Brudzisz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gorzowie podczas finału III miejskiego konkursu plastycznego „Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka”.
Finał konkursu odbył się 26 września 2018 r. w galerii „Na Mansardzie”, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Pomysłodawczynią i główną organizatorką konkursu była Agnieszka Żelazna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Czytaj więcej...

"Bajki z dżungli i oceanu" w Bożnowie

bożnów bajki z dżungli mniejszeFilia GBP w Bożnowie wznowiła spotkania z dziećmi i kontynuowała zajęcia wokół książki ,,Bajki z dżungli i oceanu'' A. Ginko. Biblioteka przeprowadziła zgaduj zgadulę o zwierzętach występujących w bajkach.

Czytaj więcej...

BIBLIOTEKA i PRZEDSZKOLE w wojewódzkim projekcie czytelniczym

bajki trzebielOd 10 do 25 września Biblioteka w Trzebielu, we współpracy z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Trzebielu, realizowała ciekawe działania w ramach Wojewódzkiego Projektu Czytelniczego "Bajki z dżungli i oceanu". Opowiadania z książki pod tym samym tytułem, autorstwa pani Agnieszki Ginko, zostały odczytane dzieciom  przez wychowawczynie grup sześciolatków oraz przez bibliotekarkę, Martę Perską, która przebierała się za postacie z danych opowiadań.

Czytaj więcej...

Podkategorie