Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Wydarzenia / Relacje / Opinie

Pierwsze seminarium kadry zarządzającej w formie online

se 12 0412 kwietnia 2021r., o  godz. 10.00 Dział Badań Analiz i Metodyki Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zorganizował coroczne seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

Kolejna odsłona CZYTELNI DRAMATU

Dramat„Ten dzień, w którym zdałem sobie sprawę, że nigdy nie będę Napoleonem, był w moim życiu chyba najważniejszym dniem. Potem zaczęła się już tylko wegetacja" - tak mówi bohater najnowszej CZYTELNI DRAMATU, na którą serdecznie Państwa zapraszamy!

Czytaj więcej...

Polska Wielkanoc, piękna Wielkanoc

Polska Wielkanoc piękna Wielkanoc26 marca panie z oddziałów przedszkolnych wraz z panią z filii bibliotecznej w Lesznie Górnym przygotowały świąteczne zajęcia dla dzieci w formie online. Odbiorcy tej wyjątkowej lekcji wysłuchali pogadanki o zwyczajach związanych z obchodami wielkanocnego święta.

Czytaj więcej...

Przed nami wiosna

Przed nami WiosnaPierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada 21 marca. Symbolizuje budzącą się do życia przyrodę, a także radość życia. Dzień wiosny zbiega się z obchodami Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO w 1999 roku.

Czytaj więcej...

Nowosolska Biblioteka Tradycji Regionalnej

161621528 436602914262548 988967807833804767 nSzkoły, lokalne stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne i zwykli ludzie znaleźli się na naszym historycznym celowniku. Nadeszła chwila, aby wyciągnąć z szuflady stare zdjęcia i odkurzyć wydarzenia sprzed lat. Nowosolska biblioteka realizuje duży i ambitny projekt, w ramach którego nagrywane są wspomnienia mieszkańców Nowej Soli i powiatu nowosolskiego. Najwyższy czas, aby swoje cegiełki pamięci do znanego obrazu, jaki pozostawimy przyszłym pokoleniom, dołożyli zwykli-niezwykli ludzie.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Krzysztofem Fedorowiczem

fedorowoiczWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 11 marca br. (czwartek), godz. 18.00 na promocję online książki Zaświaty. Opowieści o nieprzemijaniu – Krzysztofa Fedorowicza,prozaika, poety, dziennikarza, wielokrotnego laureata konkursów literackich,zdobywcy Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2020 w kategorii Proza.

 

Prowadzenie: prof. Małgorzata Mikołajczak

Transmisja na żywo www.facebook.com/biblioteka.norwida

Czytaj więcej...

Finisaż i starodruki

ACZA1775W sobotę 6 marca 2021 roku w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego uroczyście zamknięto wystawę malarstwa i rysunku 17-letniej Aleksandry Gapskiej.

Czytaj więcej...

Dzień Pisarzy w Długiem.

1Co łączy Brzechwę ze strzałą a Daniela Defoe z Jamesem Bondem? Komu zawdzięcza swój wygląd Ania Shirley? Na te i podobne pytania można było znaleźć odpowiedź w interaktywnej prezentacji „Ciekawostki o autorach lektur szkolnych”, którą z okazji Dnia Pisarzy przygotowała Filia Biblioteki w Długiem.

Czytaj więcej...

Kolejny konkurs dla klas I-III już za nami

Dzień Pisarzy konkurs kaligraficzny klas I IIIDnia 3 marca 2021 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy w Szkole Podstawowej w Lesznie Górnym odbył się Konkurs Kaligraficzny, sprawdzający umiejętność pięknego pisania. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów.

Czytaj więcej...

Podkategorie