Wydarzenia / Relacje / Opinie

Świąteczne klimaty na Kulinarnych Czwartkach!

słubice czwartki grudzieńChoć za naszymi oknami pory roku trochę się pomieszały, to i tak wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas jednoczący przy wigilijnym stole całą rodzinę. Już najwyższa pora ustalić świąteczne menu! Dlatego też głównym tematem grudniowego spotkania Kulinarnych Czwartków, które odbyło się 6 grudnia 2018 r. w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej, były świąteczne potrawy.

Czytaj więcej...

Barbara Kosmowska odwiedziła słubicką bibliotekę!

Słubice kosmowskaTo był niezapomniany poranek ze wspaniałą pisarką! 29 listopada oddział dla dzieci Biblioteki słubickiej gościł Panią Barbarę Kosmowską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatkę wielu prestiżowych konkursów literackich. Basia Kosmowska: drobna, filigranowa osoba, ale z ogromnym serduchem!

Czytaj więcej...

Kto zabił Różę Grabowską?

DKK dorosli gorzowPolicjantka Klementyna Koop też została zamordowana? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w 7 tomie kryminalnego cyklu Lipowo podczas spotkania z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, które odbyło się 29 listopada 2018 r. w Ośrodku Integracji i Aktywności. Klubowicze dyskutowali o audiobooku Dom czwarty Katarzyny Puzyńskiej w interpretacji Laury Breszki.

Czytaj więcej...

Wystawa Mai Zauchy w MBP Żary

Plakat Maja Zaucha mniejszyNazywam się Maja Zaucha. Mam czternaście lat, jestem uczennicą klasy ósmej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Piszę tak naprawdę od jakichś dwóch lat; jedną z przyczyn pisania jest na pewno chęć poznania tego, co nieznane. Wiele osób pyta mnie, dlaczego tematyka moich utworów jest smutna i poważna. Myślę, że właśnie dlatego: pragnienie opisania czegoś, czego jeszcze się nie doświadczyło i nie do końca zrozumiało, jest czymś bardzo interesującym. Jeśli chodzi o to, co piszę, to są to głównie wiersze, ale obecnie też opowiadania.

Czytaj więcej...

Spotkanie z dąbroszyńskimi Pionierkami

seniorki dąbroszyn mniejszeW dąbroszyńskiej Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy odbyła się żywa lekcja historii. Cztery seniorki, pani Anna, Józefa, Ewa i Czesława spotkały się z uczniami z klas 4-8 miejscowej szkoły. Opowiedziały im o swoim dzieciństwie, dawnych sąsiadach, szkole, kościele i tradycjach świątecznych. W opowieściach pojawiały się prawdziwe „smaczki".

Czytaj więcej...

KALIGRAFIA - PISMO Z CHARAKTEREM

kaligrafia andżelikaKaligrafia, jako sztuka estetycznego pisania, to doskonałe ćwiczenia wyrabiające charakter i cierpliwość. Jednocześnie doskonali pismo odręczne, a tego brakuje naszym dzieciom. Jest to więcej niż tylko pisanie… To artystyczne malowanie słów.

Czytaj więcej...

AUTORKA „DOMU NAD ROZLEWISKIEM” W MBP ŻARY

Kalicinska zaryW środowy wieczór 21 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach miało miejsce spotkanie z autorką poczytnych książek obyczajowych, Małgorzatą Kalicińską, na którym zgromadziło się licznie grono fanów jej twórczości, zwłaszcza panie.

Czytaj więcej...

Dzień muzyki w bibliotece!

warsztaty perkusyjne słubice20 listopada 2018 r. w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach rozgościły się instrumenty perkusyjne: bębny, shakery, dzwonki, zaklinacze deszczu i wiele innych, niezwykle tajemniczych instrumentów. A wszystko to dzięki Kamilowi!

Czytaj więcej...

PORANEK POETYCKI z Andrzejem Liczmonikiem

WiMBP spotkanie20 listopada 2018 r., w Ośrodku Integracji i Aktywności Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Z. Herberta odbył się Poranek Poetycki, podczas którego swoją twórczość zaprezentował Andrzej Liczmonik, wrocławski prozaik i publicysta. W swoim dorobku ma pięć zbiorów opowiadań: „Mroczne blaski” (2013), „Ścieżki szukania” (2014), „Cnoty i grzechy” (2016), „Nie tak czarne – nie tak białe” (2016) oraz najnowszy, mający premierę we wrześniu br., tomik pt. „Z życia i marzeń wzięte”.

Czytaj więcej...

Święto Niepodległości w 12 krokach

WiMBP Gorzow wystawa8 listopada w galerii „Krąg” odbyło się otwarcie wystawy Święto Niepodległości w 12 krokach, które było podsumowaniem projektu trwającego od grudnia 2017 do listopada tego roku. W ramach działań związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Ośrodku Integracji i Aktywności w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim, odbyło się 21 spotkań edukacyjnych, w których udział wzięło 249 osób z różnych grup wiekowych.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

dzien misia 2018 leszno25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś! A jak wieść niesie: Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś. W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym wraz w wychowawczyniami i bibliotekarką z Filii biblioteki publicznej przygotowali wspólne spotkanie, aby uczcić ten dzień.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki

UkwieconeUkwiecone – wernisaż wystawy obrazów Stefanii Bryłki w MBP w Żaganiu. Wielu z nas odkrywa swój talent bardzo późno i często przez przypadek. Przykładem takiego przypadkowego odkrycia zdolności jest Pani Stefania Bryłka z Żagania. Od kilku lat jest słuchaczką Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do uczestniczenia w zajęciach zmotywowały panią Stefanię dzieci.

Czytaj więcej...

By nic nie uronić z tamtych lat - spotkanie z weteranem Piotrem Gubernatorem w MBP w Żaganiu

zagan spotkanie 2018Żywe lekcje historii pod hasłem By nic nie uronić z tamtych lat odbywają się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu zwykle we wrześniu. Tym razem pan Piotr Gubernator z uczniami III klasy Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 5 spotkał się tuż po obchodach 100-lecia niepodległości Polski, 14 listopada.

Czytaj więcej...

Podkategorie