Wydarzenia / Relacje / Opinie

Dzień Czekolady

dzien czekolady siecieborzyce12 kwietnia - Dzień Czekolady. Mleczna, gorzka, nadziewana i biała to rodzaje czekolady, które rozpoznawały na podstawie smaku przedszkolaki z Siecieborzyc.

Czytaj więcej...

Pisanki metodą decoupage

ozdoby swiateczne siecieborzyce 2019Robienie ozdób świątecznych z dziećmi jest wspaniałą tradycją, którą warto kultywować. Okazją do tego były zajęcia zorganizowane w Bibliotece Publicznej w Siecieborzycach. Wykonane zostały pisanki metodą decoupage.

Czytaj więcej...

Wielkanocna baba w roli głównej

Kulinarne Czwartki logoZa oknami już prawdziwie wiosennie. Wielkanoc tuż tuż... Najwyższy czas rozpocząć świąteczne przygotowania. Planując wielkanocne menu nie możemy zapomnieć o tradycyjnej babie wielkanocnej.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

książka dla dzieciMiędzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada każdego roku 2 kwietnia - w rocznicę urodzin H. CH. Andersena, baśniopisarza wszechczasów. Andersen od samego początku jest patronem tego dnia. Głównym celem święta jest inspirowanie i rozbudzanie pasji czytania wśród dzieci.

Czytaj więcej...

SEMINARIUM BIBLIOTEKARZY 2019

seminarium 2W środę 17 kwietnia odbędzie się seminarium dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Program jest dostępny na stronie internetowej Działu, Badań, Analiz i Metodyki dbaim.biblioteka.zgora.pl

 

Wystawa fotografii Pauliny Pajdzik w MBP w Żarach

Pajdzik plakat mniejszeMoją wielką miłością jest fotografia i jeździectwo. Pierwsze zdjęcia robiłam, będąc jeszcze dzieckiem, a tak na poważnie fotografią zajęłam się w wieku 14 lat. Mogę powiedzieć, że podczas tworzenia kadrów bawię się, gdyż większość zdjęć rodzi się spontanicznie. Kiedy dostrzegam interesujące miejsce gołym okiem, wiem, że może powstać z niego piękne ujęcie. Wyciągam wówczas aparat i utrwalam tę chwilę.

Czytaj więcej...

O kinie PIAST w Bibliotece w Słubicach

piast maleW czwartkowe popołudnie, 21 marca 2019 r., w Bibliotece w Słubicach mogliśmy posłuchać o dawnym, słubickim kinie „Piast”. Budynek znajdujący się w centrum miasta, powstały jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku, obecnie nieubłaganie chyli się ku upadkowi. Słubiczanin, architekt i pasjonat słubickich zabytków Adrian Mermer, w autorskiej prelekcji i multimedialnej prezentacji opowiadał o historii kina, które przez lata miało swoją dobrą passę.

Czytaj więcej...

Wiosna w duecie z poezją

poezja 2019 lesznoWraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku Światowy Dzień Poezji. Celem tego święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Anetą Wojciechowską

spotkanie wojciechowska zary19 marca w ramach projektu „Poznaję siebie” zaprosiliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach Anetę Wojciechowską – autorkę książki „Julka, dziewczyna z biglem”. Licznie przybyli do nas uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Żarach. Była też ich koleżanka – tytułowa bohaterka książki.

Czytaj więcej...

Wernisaż w Bibliotece w Żaganiu

samo południe 2019Wernisaż wystawy Samo Południe. Anna Szczepaniak – malarstwo, Jarosław Szczepaniak – fotografia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu. 14 marca 2019 r. odbył się wernisaż wystawy Samo Południe. Swoje prace prezentowali Anna i Jarosław Szczepaniakowie. Witając wszystkich zgromadzonych, Dyrektor Magdalena Śliwak, przypomniała, że dokładnie 10 marca 2011 roku miał miejsce wernisaż wystawy poetycko-malarskiej Varia pani Ani i jej przyjaciółki Wioletty Stachury.

Czytaj więcej...

WARSZTATY KODOWANIA w Lesznie Górnym

IMG 033812 i 13 marca Filia biblioteczna w Lesznie Górnym zorganizowała kolejne warsztaty kodowania w Szkole Podstawowej. Udział w zajęciach wzięły dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i klas I-III wraz z wychowawczyniami.

Czytaj więcej...

W Bibliotece w Słubicach porozmawiają o kinie "PIAST"

kino piast słubice 2019Zapraszamy na autorską prelekcję i multimedialną prezentację dotyczącą projektu rewitalizacji i fragmentów reliefu słubickiego kina "Piast". Opowiadać będzie architekt i pasjonat słubickich zabytków, słubiczanin Adrian Mermer.

Czytaj więcej...

Bajkopisarza gawędy o zwierzętach

innowacja spot aut witnicaNa czterech spotkaniach autorskich Władysław Wróblewski, bibliotekarz i autor bajek, rozmawiał z uczniami pięciu klas Szkoły Podstawowej w Dąbroszynie. Autor, posiłkując się prezentacją w teatrzyku kamishibai, recytował młodym czytelnikom fraszki o zwierzętach.

Czytaj więcej...

Podkategorie