Wydarzenia / Relacje / Opinie

Muminki i przyjaciele w słubickiej Bibliotece!

laureaci spotkanie mniejsze12 czerwca, w oddziale dla dzieci Biblioteki w Słubicach spotkali się laureaci i wyróżnieni w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym ph. „Muminki i przyjaciele”. Zaproszonych gości witała piękna wystawa prac wszystkich uczestników konkursu, wśród nich jest Mała Mi, tata Muminek, mama Muminek, Włóczykij, Bobek oraz piękna i tajemnicza dolina Muminków.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

dzien dzierganiaW sobotę, 8 czerwca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu uczestniczyła w Światowym Dniu Dziergania w Miejscach Publicznych - największym wydarzeniu rękodzielniczym na świecie. Uczestniczyły w nim panie z istniejącego od kilku lat przy Bibliotece Klubu Rękodzieła „Dzierganki”.

Czytaj więcej...

Finał konkursu na najlepszą gazetke szkolną

hania 143GŁOWY PEŁNE POMYSŁÓW
- Pisanie to mądra zabawa – mówiła Ania Wardak z „Kuriera Dwójki” podczas finału XIV Konkursu na Najlepszą Gazetkę Szkolną Województwa Lubuskiego, który odbył się 11 czerwca w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

Tydzień Czytania w Siecieborzycach

czytanie siecieborzyceOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcję włączyła się Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach. „(…) Zacznijmy od korzyści z głośnego czytania dla zdrowia emocjonalnego dziecka. (…) Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę"

Czytaj więcej...

KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI - zaproszenie na film

Ksigarnia z marzeniamiFlorence Green (Emily Mortimer) szukając sposobu na życie, postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Sprowadza dla mieszkańców dzieła światowej literatury, m. in. ''Lolitę'' Nabokowa oraz ''451 stopni Farenheita'' Bradbury'ego, i u niektórych wywołuje to oburzenie, a u lokalnych elit nawet protest – wszak książki mogą być niebezpieczne! Bardzo wpływowa dama (Patricia Clarkson) zrobi wiele, by zamknąć ten ''sklepik''. Florence jednak będzie konsekwentna. Tym bardziej, że zdobywa sympatię i wsparcie miejscowego miłośnika powieści (Bill Nighy).

Czytaj więcej...

Promocja śpiewnika "Na lubuskiej ziemi"

promocja pod roza mniejszepopd roza prtomoŚpiewnik zespołu Pod Różą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu. W środę, 5 czerwca 2019 r. mieliśmy przyjemność promować trzeci już śpiewnik Stanisławy Szczepanik z Żagania Na lubuskiej ziemi. Śpiewnik zespołu Pod Różą. Pierwszy, W piosence serca wiele, ukazał się w roku 2011. W roku 2014 pani Stanisława opublikowała drugi, Co mi w sercu gra. Muzykę do piosenek w pierwszym i drugim śpiewniku skomponował Włodzimierz Czernisz ze Szprotawy. W promowanym już trzecim, znajdują się piosenki z muzyką nie tylko Włodzimierza Czernisza, ale też Roberta Wiśniowskiego z Żagania oraz samej autorki tekstów, Stanisławy Szczepanik.

Czytaj więcej...

Majowe spotkanie słubickiego DKK

DKK słubice majPozytywne myślenie może kreować nasz świat. A jak włączyć pozytywne myślenie? Wystarczy sięgnąć po odpowiednią książkę! Na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 29 maja 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Słubicach rozmawiałyśmy o książce Magdaleny Witkiewicz „Pracownia dobrych myśli”.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Złotniku

czytanie zlotnik mniejszeW ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, aktorzy teatru "Tak czy siak" z Biblioteki w Złotniku odwiedzili Szkołę Podstawową. Tym razem dzieci same wybierały książki do czytania.

Czytaj więcej...

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek

skarpetkiCzy nie zastanawiało was, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki? Bo jest faktem, że znikają, skoro wrzucamy je do pralki parami, a wyjmujemy pojedynczo. Przynajmniej w domu Małej Be tak jest. Książka o dziesięciu skarpetkach Justyny Bednarek odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni.

Czytaj więcej...

Cała Polska Czyta Dzieciom w Złotniku

mis mniejszyW ramach kolejnej akcji z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom", aktorzy teatru "Tak czy siak" z Biblioteki w Złotniku odwiedzili Szkołę Podstawową. Ich przewodnikiem była książka To się w głowie nie mieści Piotra Nowickiego. Zabawny i mądry tekst "podręcznika fantazjowania" podpowiadał, jak można przekraczać granice dziecięcej wyobraźni.

Czytaj więcej...

#Apetyczna Pedagogiczna czyli Bibliotekarskie Festiwale Kulinarne w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze

tort 2019 mniejszyPomysł na organizację Bibliotekarskiego Festiwalu Kulinarnego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze, który zrodził się w 2010 roku, okazał się strzałem w dziesiątkę. Tegoroczna bowiem edycja, pod hasłem #ApetycznaPedagogiczna, to już dziesiąte spotkanie z tego cyklu. Grono pomysłodawców: pracowników Biblioteki oraz członków Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy PBW w Zielonej Górze, będących entuzjastami ciekawych inicjatyw, nie przypuszczało wtedy, że ta impreza na długo wpisze się w krajobraz obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w lubuskiej książnicy pedagogicznej.

Czytaj więcej...

Przez trzy pokolenia ze sztuką

trzy pokolenia mniejszeWernisaż wystawy Przez trzy pokolenia ze sztuką. Wystawa rodzinna: Aleksandra Olejarz – grafika i rysunek, Maria Teresa Olejarz – malarstwo, Wojciech Olejarz – fotografia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu. 15 maja to Międzynarodowy Dzień Rodzin oraz Święto Polskiej Muzyki i Plastyki, a w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żaganiu tego dnia odbył się wernisaż wystawy rodzinnej Przez trzy pokolenia ze sztuką, prezentującej dorobek artystyczny rodziny Olejarzów: Aleksandra Olejarz – rysunek i grafika, Maria Teresa Olejarz – malarstwo, Wojciech Olejarz – fotografia.

Czytaj więcej...

Podkategorie