Komunikaty

"Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Muminki i przyjaciele maleKtóż z nas nie zna przygód Muminków, sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii. Stworzona przez Tove Jansson seria książek o Muminkach zdobyła popularność na całym świecie. Powstały bajki, na których wychowały się pokolenia. Książki o Muminkach czytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Gwarantują one czytelnikom piękne chwile pełne ciepła, mądrości, ale też magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury skandynawskiej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Czytaj więcej: "Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Zabawy z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne ponownie w bibliotece!

wspólne baraszkowanie 2019Biblioteka Publiczna Miastra i Gminy w Słubicach zaprasza rodziców z małymi dziećmi na cykliczne zajęcia pt. WSPÓLNE BARASZKOWANIE NA DYWANIE - ZABAWY Z ZASTOSOWANIEM METODY WERONIKI SHERBORNE. Zajęcia prowadzi pedagog/ terapeuta, Agnieszka Napierała. Oferta przeznaczona jest dla dzieci 3 letnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem pod kierunkiem wykwalifikowanego moderatora.

Czytaj więcej: Zabawy z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne ponownie w bibliotece!

Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

Pasje 2019 ZasadyMiejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy – 2019. 16. Wystawa Krajowa.

Czytaj więcej: Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

Z KSIĄŻKĄ na START

mala ksiazka zaryPierwsze wyprawki dla trzylatków zostały już rozdane, czekamy na kolejnych czytelników urodzonych w 2016 roku. Oddział dla Dzieci i Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach zapraszają do odbioru książeczek w ramach akcji „Z książką na Start”.

Czytaj więcej: Z KSIĄŻKĄ na START

Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

koci wernisaż GorzówZ okazji Światowego Dnia Kota w gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę „Od Filemona do Behemota”. Cała galeria, a także korytarz i schody, zapełniły się podobiznami kotów: grubych, chudych, uśmiechniętych, wymyślonych i bajkowych.
W wernisażu, który odbył się 17 lutego 2019 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno.

Czytaj więcej: Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

Program Akademia Umysłu. Senior Edu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu

akademia seniora 2019Jesteśmy tak skonstruowani, że rozwijamy się od chwili narodzin, ale i starzejemy. Jednym z objawów starzenia się naszego mózgu jest obniżenie jego sprawności w zakresie pamięci i zdolności do koncentracji, skupiania uwagi na czymś przez dłuższy czas. Od dawna specjaliści zadają sobie pytanie o to, w jaki sposób można go wspomóc, jak stymulować, by zapobiec osłabnięciu jego sprawności. Odpowiedzią na potrzebę trenowania pamięci i koncentracji jest Akademia Umysłu, czyli seria programów rozwijających możliwości umysłu osób w różnym wieku. Żagańskich bibliotekarzy zainteresował program Senior Edu.

Czytaj więcej: Program Akademia Umysłu. Senior Edu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu

Zbigniew Herbert. Wybór poezji

herbert opr mikołajczak INFO mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na pierwszy w nowym roku Czwartek Lubuski. 10 stycznia 2019 o godz. 18.00 w Klubie Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza odbędzie się prezentacja książki Zbigniew Herbert. Wybór poezji ze wstępem i w opracowaniu prof. dr hab. Małgorzaty Mikołajczak, literaturoznawczyni, kierownika Zakładu Teorii Literatury i Krytyki Literackiej oraz Pracowni Badań nad Literaturą Regionalną w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj więcej: Zbigniew Herbert. Wybór poezji

WESOŁYCH ŚWIĄT!

więta ulepszone ucięte maleRedakcja "Bibliotekarza Lubuskiego" życzy inspirujących Świąt, spędzonych w gronie najbliższych, dających poczucie odpoczynku, stanowiących radosne preludium dobrego Nowego Roku!

Podkategorie