Komunikaty

Wystawa o Wschowie

W tym roku mija 50. rocznica śmierci Zofii Kossak, znakomitej polskiej pisarki i publicystki, działaczki konspiracji, więźniarki KL Auschwitz-Birkenau i Pawiaka.

Czytaj więcej: Wystawa o Wschowie

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w słubickiej Bibliotece. Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprasza uczniów do ogólnopolskiej akcji ph. "Jak nie czytam, jak czytam".

Czytaj więcej: Jak nie czytam, jak czytam

Świętuj z biblioteką Dzień Europy!

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach bierze udział w obchodach Dnia Europy. Hasło tegorocznego święta brzmi Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach twórczych bez granic ph. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”.

Czytaj więcej: Świętuj z biblioteką Dzień Europy!

„Akademica” – dla studentów i nie tylko

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy uzyskała dostęp do zasobów „Academiki” – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Biblioteki Narodowej. Zawiera ona kilkaset tysięcy publikacji naukowych, dostępnych za pośrednictwem terminala komputerowego.

Czytaj więcej: „Akademica” – dla studentów i nie tylko

(Do)wolność czytania w słubickiej Bibliotece

W dniach 8-15 maja 2018 r. obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: (Do)wolność czytania. Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Słubicka Biblioteka przygotowała bogatą ofertę programową:

Czytaj więcej: (Do)wolność czytania w słubickiej Bibliotece

Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży

Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży odbywające się cyklicznie w WiMBP im. Cypriana Norwida, to forma zajęć ściśle skorelowana z programem nauczania w szkole podstawowej. Prowadzone są w formie zabawy. Wykonywane ćwiczenia, wpisujące się w program nauczania realizowany w klasach V-VII, poszerzają warsztat literacki młodzieży związany z programem nauczania w zakresie teorii literatury i kultury języka polskiego.

Czytaj więcej: Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży

AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze zaprasza 22 kwietnia o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy „Awifauna Polski”. Będą na niej prezentowane fotografie przyrodnicze Stanisława Gąsiorowskiego i Władysława Wróblewskiego. Wystawa zostanie otwarta z okazji Dnia Ziemi. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Dołącz do akcji "Dodajmy Zuzi skrzydeł"!

Komitet Społeczny oraz pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają do uczestnictwa w akcji charytatywnej „Dodajmy Zuzi skrzydeł”! Akcja ma na celu wsparcie małej Zuzi Milewskiej, wnuczki pracownicy Biblioteki. Zapraszamy 25 maja 2018 r. Wstęp za dobrowolną wpłatą do puszki! W programie koncert Orkiestry Dętej z Nowej Soli, licytacja atrakcyjnych gadżetów, występ kabaretu Hallo.

Czytaj więcej: Dołącz do akcji "Dodajmy Zuzi skrzydeł"!

Spotkanie autorskie w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią, które odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) 2018 r. o godz. 11.00, w oddziale dla dorosłych. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72). Tomasz Sobania - jeden z najmłodszych pisarzy w Polsce, autor książek "Speculo" i "Nowy świt". Aktor teatru „Carpe Diem”, zawodnik w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i wielki marzyciel.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w Bibliotece w Słubicach

Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018

Dział Badań, Analiz i Metodyki oraz Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają biblioteki publiczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w wojewódzkim projekcie wokół książki Agnieszki Ginko Bajki z dżungli i oceanu.

Czytaj więcej: Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018

Wielkanocne cudeńka w bibliotece

„Koronkowa Wielkanoc” to tytuł wystawy lokalnego rękodzieła artystycznego, którą już można podziwiać w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej. Autorkami prac są artystki z terenu powiatu słubickiego: Irena Rocha z Sułowa, Kazimiera Staniak z Drzecina oraz Danuta Golubska, Ewa Chrustowska i Stanisława Rosiak ze Słubic.

Czytaj więcej: Wielkanocne cudeńka w bibliotece

Pchła Szachrajka w bibliotece!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała”, oparty na motywach „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy, w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. To interaktywne, wesołe przedstawienie, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Artyści z krakowskiego Teatru Tak z pewnością zapewnią uczestnikom spotkania moc zabawy i radości!

Czytaj więcej: Pchła Szachrajka w bibliotece!

Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego na warsztaty wielkanocne. W przyjaznej przestrzeni bibliotecznej będzie można wykonać wielkanocne pisanki (21 marca) lub palmy (22 marca).

Czytaj więcej: Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Słubicach

Podkategorie