Komunikaty

AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze zaprasza 22 kwietnia o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy „Awifauna Polski”. Będą na niej prezentowane fotografie przyrodnicze Stanisława Gąsiorowskiego i Władysława Wróblewskiego. Wystawa zostanie otwarta z okazji Dnia Ziemi. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Spotkanie autorskie w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią, które odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) 2018 r. o godz. 11.00, w oddziale dla dorosłych. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72). Tomasz Sobania - jeden z najmłodszych pisarzy w Polsce, autor książek "Speculo" i "Nowy świt". Aktor teatru „Carpe Diem”, zawodnik w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i wielki marzyciel.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w Bibliotece w Słubicach

LUBUSKIE WAWRZYNY 2017

Czwartek 22 lutego to wielki finał LUBUSKICH WAWRZYNÓW 2017. Warto sprawdzić, kto z nominowanych zostanie nagrodzony. Lubuskie Wawrzyny to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń na Ziemi Lubuskiej. Szczegóły na stronie www.wawrzyny.norwid.net.pl

Wielkanocne cudeńka w bibliotece

„Koronkowa Wielkanoc” to tytuł wystawy lokalnego rękodzieła artystycznego, którą już można podziwiać w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej. Autorkami prac są artystki z terenu powiatu słubickiego: Irena Rocha z Sułowa, Kazimiera Staniak z Drzecina oraz Danuta Golubska, Ewa Chrustowska i Stanisława Rosiak ze Słubic.

Czytaj więcej: Wielkanocne cudeńka w bibliotece

LUBUSKIE WAWRZYNY 2017

15 lutego ogłoszone zostały nominacje i wyróżnienia w ramach trzech kategorii Lubuskich Wawrzynów.
Szczegóły na stronie www.wawrzyny.norwid.net.pl

Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego na warsztaty wielkanocne. W przyjaznej przestrzeni bibliotecznej będzie można wykonać wielkanocne pisanki (21 marca) lub palmy (22 marca).

Czytaj więcej: Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Słubicach

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" wraz z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie ogłasza WIELKĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej m.in. w rodzinnych domach dziecka. Zbieramy książki do 24 lutego 2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej.

Czytaj więcej: WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży

Pasje Szprotawian

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie trwa cykl wystaw "Pasje Szprotawian". W tym miesiącu przedstawiamy postać Asia Aftanas, zajmującej się prowadzeniem bloga recenzenckiego "PrzeCzytajka" (http://przeczytajka.blogspot.com/).

Czytaj więcej: Pasje Szprotawian

MAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE!

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ogłaszają konkurs czytelniczy dla rodzin z województwa lubuskiego pod nazwą Nakręć się na czytanie!

Czytaj więcej: MAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE!

BIENNALE EKSLIBRISU DZIECI I MŁODZIEŻY

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat do udziału w XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2018. Konkurs odbywa się od 1986 roku, a od 1996 roku jest wydarzeniem międzynarodowym.

Czytaj więcej: BIENNALE EKSLIBRISU DZIECI I MŁODZIEŻY

POLONA/ 2 miliony i Academica

Biblioteka Narodowa oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają na szkolenie z POLONY i Academiki. Academica to system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Każda instytucja kultury, która przystępuje do tego programu, otrzymuje dostęp on–line do wszystkich zdigitalizowanych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – w tym do ponad miliona publikacji chronionych prawem autorskim. POLONA.PL to najnowocześniejsza polska biblioteka cyfrowa.

Czytaj więcej: POLONA/ 2 miliony i Academica

PRZEGLĄD PASJI TWÓRCZYCH BIBLIOTEKARZY

Po raz kolejny zapraszamy bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy  – 2018. 15.Wystawa Krajowa. Celem Przeglądu jest prezentacja sylwetek bibliotekarzy posiadających osiągnięcia w twórczości artystycznej i literackiej oraz mających zamiłowania kolekcjonerskie.

Czytaj więcej: PRZEGLĄD PASJI TWÓRCZYCH BIBLIOTEKARZY

SPRAWOZDANIA za 2017 r.

Do końca stycznia 2018 roku należy przesłać do Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP w Zielonej Górze sprawozdania (tabele, formularz elektroniczny, analizę opisową) dotyczące działalności bibliotek publicznych w roku 2017.

Czytaj więcej: SPRAWOZDANIA za 2017 r.

Podkategorie