Komunikaty

Z KSIĄŻKĄ na START

mala ksiazka zaryPierwsze wyprawki dla trzylatków zostały już rozdane, czekamy na kolejnych czytelników urodzonych w 2016 roku. Oddział dla Dzieci i Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żarach zapraszają do odbioru książeczek w ramach akcji „Z książką na Start”.

Czytaj więcej: Z KSIĄŻKĄ na START

Program Akademia Umysłu. Senior Edu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu

akademia seniora 2019Jesteśmy tak skonstruowani, że rozwijamy się od chwili narodzin, ale i starzejemy. Jednym z objawów starzenia się naszego mózgu jest obniżenie jego sprawności w zakresie pamięci i zdolności do koncentracji, skupiania uwagi na czymś przez dłuższy czas. Od dawna specjaliści zadają sobie pytanie o to, w jaki sposób można go wspomóc, jak stymulować, by zapobiec osłabnięciu jego sprawności. Odpowiedzią na potrzebę trenowania pamięci i koncentracji jest Akademia Umysłu, czyli seria programów rozwijających możliwości umysłu osób w różnym wieku. Żagańskich bibliotekarzy zainteresował program Senior Edu.

Czytaj więcej: Program Akademia Umysłu. Senior Edu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu

WESOŁYCH ŚWIĄT!

więta ulepszone ucięte maleRedakcja "Bibliotekarza Lubuskiego" życzy inspirujących Świąt, spędzonych w gronie najbliższych, dających poczucie odpoczynku, stanowiących radosne preludium dobrego Nowego Roku!

Zbigniew Herbert. Wybór poezji

herbert opr mikołajczak INFO mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na pierwszy w nowym roku Czwartek Lubuski. 10 stycznia 2019 o godz. 18.00 w Klubie Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza odbędzie się prezentacja książki Zbigniew Herbert. Wybór poezji ze wstępem i w opracowaniu prof. dr hab. Małgorzaty Mikołajczak, literaturoznawczyni, kierownika Zakładu Teorii Literatury i Krytyki Literackiej oraz Pracowni Badań nad Literaturą Regionalną w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Czytaj więcej: Zbigniew Herbert. Wybór poezji

Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

KOSMOWSKA PLAKAT mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz laureatką wielu konkursów literackich. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” trafiła do księgarń w 2000 roku. Wydany rok później „Teren prywatny” wygrał konkurs „Dziennik polskiej Bridget Jones” i znalazł się na liście bestsellerów „Rzeczpospolitej”. „Pozłacana rybka” została wyróżniona przez IBBY tytułem Książki Roku 2007, a także I miejscem w Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren.

Czytaj więcej: Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

Podkategorie