Komunikaty

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" wraz z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie ogłasza WIELKĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej m.in. w rodzinnych domach dziecka. Zbieramy książki do 24 lutego 2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej.

Czytaj więcej: WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży

MAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE!

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ogłaszają konkurs czytelniczy dla rodzin z województwa lubuskiego pod nazwą Nakręć się na czytanie!

Czytaj więcej: MAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE!

SPRAWOZDANIA za 2017 r.

Do końca stycznia 2018 roku należy przesłać do Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP w Zielonej Górze sprawozdania (tabele, formularz elektroniczny, analizę opisową) dotyczące działalności bibliotek publicznych w roku 2017.

Czytaj więcej: SPRAWOZDANIA za 2017 r.

POLONA/ 2 miliony i Academica

Biblioteka Narodowa oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają na szkolenie z POLONY i Academiki. Academica to system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Każda instytucja kultury, która przystępuje do tego programu, otrzymuje dostęp on–line do wszystkich zdigitalizowanych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – w tym do ponad miliona publikacji chronionych prawem autorskim. POLONA.PL to najnowocześniejsza polska biblioteka cyfrowa.

Czytaj więcej: POLONA/ 2 miliony i Academica

Czasopisma literackie, społeczno-kulturalne i artystyczne - zaproszenie

Wystawa Czasopisma literackie, społeczno-kulturalne i artystyczne w zbiorach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Rekonesans, została przygotowana  z okazji konferencji naukowej Czasopisma społeczne, kulturalne, artystyczne i literackie we współczesnej bibliotece, zorganizowanej   przez zielonogórską Bibliotekę Wojewódzką (8-9 listopada 2017). Około 50. tytułów różnych czasopism od połowy XIX wieku do współczesności stanowi tylko część naszych zbiorów bibliotecznych i zachowuje zasadniczy układ chronologiczny. Początek ekspozycji stanowią „Biblioteka Warszawska”, „Tygodnik Ilustrowany”, „Bluszcz”, „Ateneum”, "Biesiada Literacka” i „Kłosy”. Niewątpliwą ozdobą wystawy jest „Chimera” wydawana w latach 1901-1907/8  w Warszawie przez Zenona Przesmyckiego (Miriama), ukazująca się najpierw  jako miesięcznik, a później jako nieregularny almanach składający się z 30. zeszytów w 10. tomach.

Czytaj więcej: Czasopisma literackie, społeczno-kulturalne i artystyczne - zaproszenie

Podkategorie