Komunikaty

Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży

Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży odbywające się cyklicznie w WiMBP im. Cypriana Norwida, to forma zajęć ściśle skorelowana z programem nauczania w szkole podstawowej. Prowadzone są w formie zabawy. Wykonywane ćwiczenia, wpisujące się w program nauczania realizowany w klasach V-VII, poszerzają warsztat literacki młodzieży związany z programem nauczania w zakresie teorii literatury i kultury języka polskiego.

Czytaj więcej: Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży

Dołącz do akcji "Dodajmy Zuzi skrzydeł"!

Komitet Społeczny oraz pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają do uczestnictwa w akcji charytatywnej „Dodajmy Zuzi skrzydeł”! Akcja ma na celu wsparcie małej Zuzi Milewskiej, wnuczki pracownicy Biblioteki. Zapraszamy 25 maja 2018 r. Wstęp za dobrowolną wpłatą do puszki! W programie koncert Orkiestry Dętej z Nowej Soli, licytacja atrakcyjnych gadżetów, występ kabaretu Hallo.

Czytaj więcej: Dołącz do akcji "Dodajmy Zuzi skrzydeł"!

Pchła Szachrajka w bibliotece!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała”, oparty na motywach „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy, w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. To interaktywne, wesołe przedstawienie, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Artyści z krakowskiego Teatru Tak z pewnością zapewnią uczestnikom spotkania moc zabawy i radości!

Czytaj więcej: Pchła Szachrajka w bibliotece!

Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018

Dział Badań, Analiz i Metodyki oraz Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają biblioteki publiczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w wojewódzkim projekcie wokół książki Agnieszki Ginko Bajki z dżungli i oceanu.

Czytaj więcej: Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018

Świętuj z biblioteką Dzień Europy!

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach bierze udział w obchodach Dnia Europy. Hasło tegorocznego święta brzmi Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach twórczych bez granic ph. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”.

Czytaj więcej: Świętuj z biblioteką Dzień Europy!

Podkategorie