Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

Ogólnopolski konkurs "Moc inspiracji"

plakat konkurs moc inspiracji ciżemkomaniaBiblioteka Kraków zaprasza bibliotekarzy, nauczycieli, animatorów i instruktorów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Moc inspiracji” na opracowanie scenariusza zajęć dla dzieci i młodzieży na podstawie książek nominowanych do Nagrody Żółtej Ciżemki. 

Czytaj więcej...

Potteromaniak 2023

Harry Potter 1Szanowni Państwo,

zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w drużynowej akcji „Potteromaniak 2023” - Konkursie wiedzy o książce „Harry Potter i Więzień Azkabanu” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

 Konkurs dotyczy uczniów klas VI szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Szkolenie z systemu bibliotecznego MAK+

MAK +Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Instytut Książki Zespół MAK+ zapraszają do udziału w szkoleniach z obsługi systemu MAK+. Spotkania odbędą się 26 września 2023 r. (wtorek). Najpierw o godz. 8:30 zostanie przeprowadzone szkolenie podstawowe, a później o godz. 11:00 szkolenie zaawansowane. Szkolenia będą miały formę spotkania on-line na platformie Zoom. Organizatorem szkoleń jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze we współpracy z Instytutem Książki Zespół MAK+. Szkolenie poprowadzi Paweł Suszczewicz, administrator systemu MAK+.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konwersatorium bibliotekoznawcze 20 września 2023 r.

Konwersatorium 09.2023Szanowni Państwo,
zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 20 września 2023 r. (środa) o godz. 10.00 (Sala im. Janusza Koniusza w WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze) prelekcję: „Design w bibliotekach. Prace aranżacyjne przestrzeni w małych i dużych bibliotekach” wygłosi dr Halina Bernat, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Czytaj więcej...

Konferencja w Zielonej Górze

BANEREK mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Komisja Prasoznawcza PAN, Oddział w Krakowie, Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Zakład Dziennikarstwa i Nauk o Mediach Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej ph. MIASTO STARSZE NIŻ PRASA (2-4 października 2023 roku).

Czytaj więcej...

Festiwal poetycki w Letnicy

FP programGminny Ośrodek Kultury w Świdnicy, Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz DKK Klub Miłośników Poezji zapraszają na poetyckie święto w Letnicy.

20 sierpnia 2023 r. w letnickim zborze odbędzie się FESTIWAL POETYCKI, którego program wypełniony będzie licznymi atrakcjami takimi jak: spotkania autorskie, akcja „Randka z poetą”, koncert zespołu Trupięgi, a także pierwszy w historii gminy SLAM POETYCKI.

Serdecznie zapraszamy!

 

Czytaj więcej...

17. Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”

Plakat Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie"Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie". Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej — stacjonarnie w Warszawie i online, udział w niej jest bezpłatny. 

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 26 do 29 września 2023 r. i będzie składało się z:
- 26 - 27 września — dwudniowa Konferencja „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie” - link do rejestracji na konferencję: https://konferencja.saferinternet.pl/rejestracja.
- 28 - 29 września — dwudniowy cykl webinariów (zapisy wkrótce).

Czytaj więcej...

Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKU

2023 plakat z ksiazka na lezaku mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na letnie spotkania autorskie!

Spotkanie autorskie z Adamem Ruszczyńskim, historykiem i publicystą, połączone z promocją książki "Rzymowisko".
Spotkanie poprowadzi dr hab. Radosław Domke, prof. UZ
6 lipca, godz. 18.00, Pro Libris Café, al. Wojska Polskiego 9

Spotkanie autorskie z Ingą Iwasiów, literaturoznawczynią, krytyczką literacką, poetką i prozaiczką, profesorką nauk humanistycznych. Wydarzenie połączone z promocją książki "Późne życie".
Spotkanie poprowadzi dr Jolanta Fainstein
13 lipca, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Spotkanie autorskie  z Alfredem Siateckim, prozaikiem, publicystą, reportażystą, autorem licznych powieści i słuchowisk, połączone z promocją najnowszej książki "Kocha, nie oczekując wzajemności".
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Ginko.
27 lipca, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Czytaj więcej...

Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza

aniawww mniejszaJeśli jesteś miłośnikiem Ani Shirley i chciałbyś atrakcyjnie spędzić popołudnie z osobami, dla których ta rozgadana dziewczynka z Zielonych Wzgórz jest ulubioną bohaterką literacką, koniecznie przyjdź na II Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza! Zapraszamy mamy i tatusiów z dziećmi, babcie i dziadków z wnukami – słowem wszystkie pokolenia. Gwarantujemy, że u nas nikt nie będzie się nudził! A jeśli jeszcze nie znacie Ani, to wydarzenie z pewnością pomoże Wam trochę lepiej poznać tę wyjątkową postać literacką. II Zlot Fanów Ani z Zielonego Wzgórza odbędzie się w filiach przy Podgórnej 45 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida 25 lipca o godz. 16.30.

Czytaj więcej...

Spotkanie z cyklu Rozmowy o Zielonej Górze

Plakat spotkanie 27.06.2023Szanowni Państwo,
zapraszamy na spotkanie z cyklu Rozmowy o Zielonej Górze 27 czerwca 2023 r. (wtorek) o godz. 17.00 do Pro Libris Café (parter biblioteki).

Organizator: Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry WINNICA. Współorganizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze.

Spektakl "Lekcja" - Post Scriptum 9(12). Kozzi Film Festiwal

Plakat Post Scriptum 29.06.2023Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza 29 czerwca 2023 r. (czwartek) o godz. 18.00 do Sali im. Janusza Koniusza na spektakl „Lekcja” w wykonaniu Teatru Zza Boru - Post Scriptum 9 (12).Kozzi Film Festiwal.

Czytaj więcej...

Zmarła Lidia Bumbul

Pani Lidzia 2 mniejszeZ ogromnym żalem żegnamy Lidię Bumbul, wieloletnią Dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipinkach Łużyckich, serdeczną i życzliwą Koleżankę.

Czytaj więcej...

Podkategorie