Komunikaty

Wystawa o Wschowie

W tym roku mija 50. rocznica śmierci Zofii Kossak, znakomitej polskiej pisarki i publicystki, działaczki konspiracji, więźniarki KL Auschwitz-Birkenau i Pawiaka.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w słubickiej Bibliotece. Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprasza uczniów do ogólnopolskiej akcji ph. "Jak nie czytam, jak czytam".

Czytaj więcej...

„Akademica” – dla studentów i nie tylko

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy uzyskała dostęp do zasobów „Academiki” – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Biblioteki Narodowej. Zawiera ona kilkaset tysięcy publikacji naukowych, dostępnych za pośrednictwem terminala komputerowego.

Czytaj więcej...

Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży

Kreatywne warsztaty literackie dla młodzieży odbywające się cyklicznie w WiMBP im. Cypriana Norwida, to forma zajęć ściśle skorelowana z programem nauczania w szkole podstawowej. Prowadzone są w formie zabawy. Wykonywane ćwiczenia, wpisujące się w program nauczania realizowany w klasach V-VII, poszerzają warsztat literacki młodzieży związany z programem nauczania w zakresie teorii literatury i kultury języka polskiego.

Czytaj więcej...

Dołącz do akcji "Dodajmy Zuzi skrzydeł"!

Komitet Społeczny oraz pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają do uczestnictwa w akcji charytatywnej „Dodajmy Zuzi skrzydeł”! Akcja ma na celu wsparcie małej Zuzi Milewskiej, wnuczki pracownicy Biblioteki. Zapraszamy 25 maja 2018 r. Wstęp za dobrowolną wpłatą do puszki! W programie koncert Orkiestry Dętej z Nowej Soli, licytacja atrakcyjnych gadżetów, występ kabaretu Hallo.

Czytaj więcej...

Bajki z dżungli i oceanu – wojewódzki projekt czytelniczy 2018

Dział Badań, Analiz i Metodyki oraz Biblioteka Obcojęzyczna Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają biblioteki publiczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w wojewódzkim projekcie wokół książki Agnieszki Ginko Bajki z dżungli i oceanu.

Czytaj więcej...

Pchła Szachrajka w bibliotece!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała”, oparty na motywach „Pchły Szachrajki” Jana Brzechwy, w wykonaniu Teatru TAK z Krakowa. To interaktywne, wesołe przedstawienie, w którym dzieci poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Artyści z krakowskiego Teatru Tak z pewnością zapewnią uczestnikom spotkania moc zabawy i radości!

Czytaj więcej...

Świętuj z biblioteką Dzień Europy!

Po raz kolejny Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach bierze udział w obchodach Dnia Europy. Hasło tegorocznego święta brzmi Europejskie Dziedzictwo Kulturowe. Zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w warsztatach twórczych bez granic ph. „Polski folklor, czyli kolorowy zawrót głowy”.

Czytaj więcej...

(Do)wolność czytania w słubickiej Bibliotece

W dniach 8-15 maja 2018 r. obchodzony jest XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi: (Do)wolność czytania. Tydzień Bibliotek to ogólnopolski program, którego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
Słubicka Biblioteka przygotowała bogatą ofertę programową:

Czytaj więcej...

AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze zaprasza 22 kwietnia o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy „Awifauna Polski”. Będą na niej prezentowane fotografie przyrodnicze Stanisława Gąsiorowskiego i Władysława Wróblewskiego. Wystawa zostanie otwarta z okazji Dnia Ziemi. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią, które odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) 2018 r. o godz. 11.00, w oddziale dla dorosłych. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72). Tomasz Sobania - jeden z najmłodszych pisarzy w Polsce, autor książek "Speculo" i "Nowy świt". Aktor teatru „Carpe Diem”, zawodnik w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i wielki marzyciel.

Czytaj więcej...

Wielkanocne cudeńka w bibliotece

„Koronkowa Wielkanoc” to tytuł wystawy lokalnego rękodzieła artystycznego, którą już można podziwiać w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej. Autorkami prac są artystki z terenu powiatu słubickiego: Irena Rocha z Sułowa, Kazimiera Staniak z Drzecina oraz Danuta Golubska, Ewa Chrustowska i Stanisława Rosiak ze Słubic.

Czytaj więcej...

Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego na warsztaty wielkanocne. W przyjaznej przestrzeni bibliotecznej będzie można wykonać wielkanocne pisanki (21 marca) lub palmy (22 marca).

Czytaj więcej...

Podkategorie