Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

Czytanie daje wolność!

Tata tez czytaCzytajcie! Czytanie daje wolność!
Wystartowała kampania #TataTeżCzyta2024 organizowana przez Fundację Powszechnego Czytania i wydawnictwo Tatarak. Głównym celem kampanii jest zachęcenie mężczyzn, a w szczególności ojców i opiekunów do czytania dzieciom. Kampanii towarzyszy publikacja – poradnik dla rodziców i opiekunów „Supermoc książek #TataTeżCzyta2024”.

Czytaj więcej...

Warsztat Mozaiki Klimatycznej

Plakat z zaproszeniem do wzięcia udziału w warsztatach Mozaiki KlimatycznejZapraszamy do udziału w ogólnodostępny kursie na moderatora/kę Mozaiki Klimatycznej organizowanym w ramach jednego z projektów FRSI. Po jego ukończeniu osoba uczestnicząca będzie mogła prowadzić samodzielnie warsztaty Mozaiki Klimatycznej w swojej bibliotece i przyczyni się do podnoszenia wiedzy o zmianie klimatu w swojej miejscowości.

Czytaj więcej...

POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA

Literatura na scenie mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Lubuskie Towarzystwo Naukowe, Pracownia Badań nad Kulturą Literacką Ziemi Lubuskiej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Oddziału w Zielonej Górze zapraszają do udziału w konferencji naukowej POLSKA (LITERATURA) NA SCENIE. KSIĄŻKA FILMOWA I TEATRALNA. DRAMAT JAKO KSIĄŻKA, (16-18 października 2024 roku).

Czytaj więcej...

Czwartek Lubuski z Konradem Wojtyłą

Konrad Wojtyła mniejsze na www BLWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na spotkanie autorskie z Konradem Wojtyłą, laureatem Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2023 w kategorii POEZJA za książkę Scherzofrenia.

Czytaj więcej...

Inauguracja Dyskusyjnych Klubów Książki 2024

Prezentacja1Wojewódzka i Miejska biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki oraz dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych na INAUGURACJĘ DYSKUSYJNYCH KLUBÓW KSIĄŻKI W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO

Czytaj więcej...

ONA - zaproszenie na spektakl

27 marca   

 

 

 

 

 

 Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze Lubuskie Laboiratorium Książki GREEN BOOK zaprasza na spektakl: ONA - monodram Karoliny Pożogi z Sekcji Teatralnej Żarskiego Domu Kultury. Scenariusz na podstawie sztuki „Kobieta i życie” Maliny Prześlugi. Reżyseria: Alicja Wróbel.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konwersatorium bibliotekoznawcze 20 marca 2024 r.

Plakat marzec 2024Szanowni Państwo,
zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 20 marca 2024 r. (środa) o godz. 10.00 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego — II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Prelekcję: Informacja kontra ideologia — książki do edukacji seksualnej dzieci i młodzieży wczoraj i dziś wygłosi dr hab. Agnieszka Wandel, prof. UWr z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Czytaj więcej...

Ankieta o potrzebach szkoleniowych/wyzwaniach

bibliowieści nowySzanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, której celem jest zgłębienie potrzeb szkoleniowych bibliotekarzy oraz postrzegania roli bibliotek. Ankieta została stworzona we współpracy z Działami Instrukcyjno-Metodycznymi Wojewódzkich Bibliotek Publicznych oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Czytaj więcej...

„Bibliotekarz Lubuski” nr 2(56)/2023

BIBLIOTEKARZ 56 okładka page 0001Do rąk czytelników trafia wyczekiwany numer 2/2023 czasopisma „Bibliotekarz Lubuski”, a w nim m.in. warto pochylić się nad wynikami badań dotyczących intensywności wykorzystania biblioboxu, znajdującego się przed gmachem głównym Biblioteki Norwida. Coraz więcej bibliotek zaopatruje się we wrzutnie, umożliwiające zwroty zasobów bibliotecznych o każdej porze dnia i nocy. W województwie lubuskim pojawiają się także pierwsze książkomaty. Artykuł Małgorzaty Domagały, dokumentujący dane dotyczące użytkowania zielonogórskiego biblioboxu, będzie doskonałym punktem odniesienia dla danych rejestrowanych w innych lubuskich książnicach.

Czytaj więcej...

Podkategorie