Komunikaty

Czytanie i nauka języków obcych

uciętaWarto korzystać z zasobów Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze! Dla czytelników dostępna jest literatura piękna i popularnonaukowa, a także pokaźna ilość książek, w których znajdziemy opowiadanie, ćwiczenia do tekstu oraz płytę z audiobookiem. W takiej formie wydawane są często adaptacje znanych dzieł literackich. W niektórych publikacjach znajduje się kod dostępu do publikacji w formie elektronicznej i audio online.

Czytaj więcej...

Konkurs krasomówczy

K O N K U R S K R A S O M Ó W C Z Y

 bibliowieciOrganizator: Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z siedzibą w Bieniowie.
Adresat konkursu:
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych oraz osób dorosłych z terenu Gminy Żary. Uczestnicy będą oceniani w następujących kategoriach wiekowych:
Kategoria I –uczniowie klas I –VIII szkół podstawowych,
Kategoria II – uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli

Czytaj więcej...

Konferencja o kamishibai w Sulęcinie

bibliowieści„Nowe Forum Kamishibai - nauka, zabawa, bliskość” to tytuł konferencji , która odbędzie się 26 października 2019 r. w Sulęcinie. Mogą w niej wziąć udział nauczyciele bibliotekarze, bibliotekarze bibliotek publicznych oraz wszyscy inni sympatycy japońskiego teatru ilustracji.

Czytaj więcej...

Noc Bibliotek w Świebodzinie

wiebodzinW Bibliotece Publicznej w Świebodzinie przygotowania do piątkowej Nocy Bibliotek idą pełną parą. Oj będzie się działo! W programie mnóstwo atrakcji:
- w tajemniczym labiryncie pełnym zagadek, będziemy odkrywać mroczne sekrety biblioteki;
- dorosłych zachęcamy do wzięcia udziału w quizie o mrocznej literaturze;
- dla dzieci przygotujemy gry i zabawy pn. "Czarownice są wśród nas";

Czytaj więcej...

SEMINARIA POWIATOWE DLA BIBLIOTEKARZY

bibliowieciBiblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze zaprasza na seminaria powiatowe dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych oraz kierowników filii bibliotecznych. Pierwsze spotkania odbedą siię w pażdzierniku:
22 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu dla bibliotekarzy z powiatów: żagańskiego i żarskiego
PROGRAM
23 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli dla bibliotekarzy z powiatów: nowosolskiego i wschowskiego
PROGRAM

Czytaj więcej...

Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta w słubickiej BIBLIOTECE!

PLAKAT RENATA PIATKOWSKA mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza młodych czytelników z klas I-III na niezwykłe spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz laureatką wielu konkursów literackich.

Czytaj więcej...

Kamienne piękno

kamienie witnicaMiejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza na wystawę Piękno ukryte w kamieniu. Zawiera ona zbiory kamieni zgromadzone przez witniczanki: Krystynę Wróblewską i Irenę Wieczorek.

Czytaj więcej...

ZIELONOGÓRSKIE STUDIA BIBLIOTEKOZNAWCZE

okładka ZSBNakładem  Pro Libris - Wydawnictwa WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze ukazał się zeszyt 10 "Zielonogórskich Studiów Bibliotekoznawczych" pod redakcją Andrzeja Bucka, Przemysława Bartkowiaka, Pawła Karpa.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie Muminkowego konkursu!

muminki mniejszeBiblioteka Publiczna w Słubicach serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie powiatowego, rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Muminki i przyjaciele”, które odbędzie się w środę, 12 czerwca 2019 roku, o godzinie 16.00 w Oddziale dla Dzieci słubickiej Biblioteki.

Czytaj więcej...

Podkategorie