Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

Bezpieczeństwo epidemiczne w bibliotekach. Rekomendacje Biblioteki Narodowej. Aktualizacja

bibl zdjęcie krosno maleNa stronie Biblioteki Narodowej dostępne są zaktualizowane rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa epidemicznego w bibliotekach. Biblioteki powiinny działać w zakresie możliwym do realizacji w reżimie sanitarnym, pamietając o obowiązujących przepisach mających na względzie bezpieczeństwo pracowników i czytelników.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na panel dyskusyjny

RCAKSzanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w panelu dyskusyjnym online, który odbędzie się 23 lipca 2020 roku w godz. 11.00 – 12:30 w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – województwo lubuskie. Tematem panelu dyskusyjnego będą „Koronadziałania w dobie pandemii”.

Czytaj więcej...

Nowa biblioteka zaliczona do naukowych

BNWiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński na podstawie rozporządzenia z dnia 2 kwietnia 2012 r. w sprawie sposobu i trybu zaliczania bibliotek do niektórych bibliotek naukowych oraz ustalenia ich wykazu (Dz. U. z 2016 r. poz. 137, z późn. zm.) zaliczył do bibliotek naukowych Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC/ Bibliotekę-Fonotekę Związku Kompozytorów Polskich.

Czytaj więcej...

KLIMAT NA CZYTANIE – HASŁO TEGOROCZNEJ NOCY BIBLIOTEK

Noc bZachęcam biblioteki do udziału w VI wydaniu ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Odbędzie się ona w sobotę 10 października 2020 roku pod hasłem „Klimat na czytanie”. Lustro Biblioteki wspiera akcję swoim patronatem.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konwersatorium bibliotekoznawcze

PlakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypraiana Norwida zaprasza na na konwersatorium bibliotekoznawcze. 24 czerwca 2020 r. (środa) o godz. 9.30 (Sala im. Janusza Koniusza - parter WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze) prelekcję: Rola marketingu wewnętrznego w zarządzaniu bibliotekami wygłosi prof. dr hab. Mariola Antczak z Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj więcej...

Czytelnia dramatu: Tomasz Man - Nieczystość

DramatBohater NIECZYSTOŚCI nie wie, co się stało z jego prawdziwymi rodzicami. Dzieciństwo spędza w Domu Dziecka, dorastanie w rodzinie zastępczej. Wyszydzany przez starszych, wybiera towarzystwo młodszych. W pewnym momencie powie: "Od zawsze chciałem żyć w świecie dzieci". Bardzo lubi czystość, sterylność. Nie lubi tłustych włosów i niewyprasowanych koszul. To bohater czasu pandemii, ale tej wewnętrznej, która zawsze każe zachować CZYSTE RĘCE. Praca na portierni w Operze pozwala mu zrealizować swoje największe obsesje. Problem zaczyna się, gdy zaczyna nawiedzać go ZŁY DUCH.

Czytaj więcej...

VI Ogólnopolski Konkurs "Wielka Liga Czytelników"

WLCzWielka Liga Czytelników to projekt realizowany od 2004 r. Do tej pory odbyło się 5 edycji ogólnopolskich. Najnowsza z nich - 2019/2020 - przyciągnęła ponad 20 tysięcy uczestników. Tylko w tym roku przeczytaliśmy wspólnie ponad 100 tysięcy książek. Fundusze, które zbierzemy, pozwolą nam zabrać Was w kolejną czytelniczą podróż ze wspaniałymi, nowymi przygodami. Ulepszona formuła konkursu przyciągnie do zabawy całe rodziny i jeszcze bardziej przyczyni się wzrostu umiejętności młodych czytelników.

Czytaj więcej...

Kolejna edycja projektu "Mała książka - wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym

DyplomO projekcie:

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Czytaj więcej...

Rekomendacje Biblioteki Narodowej dotyczące organizowania wydarzeń w bibliotekach

BNBiblioteka Narodowa rekomenduje bibliotekom organizację wydarzeń na świeżym powietrzu oraz w przestrzeniach zamkniętych tylko w tych miejscowościach, w których nie ma przypadków zakażeń koronawirusem lub liczba ich wyraźnie spada. Obowiązują wówczas zasady reżimu sanitarnego określone w przepisach. Wciąż preferowane jest organizowanie wydarzeń w formie on-line.

Czytaj więcej...

Projekt "Rozszerzona rzeczywistość"

pileckiDzień dobry,

zapraszam do zapoznania się z projektem "Rozszerzona rzeczywistość" i przesłania informacji o nim dalej, do potencjalnie zainteresowanych osób.

Czytaj więcej...

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH 2020

bibliowieściW związku z zatwierdzeniem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 28 maja 2020 roku podziału środków na zakup nowości wydawniczych w 2020 roku dla poszczególnych bibliotek publicznych, od 3 czerwca 2020 roku rusza nabór wniosków. Będzie trwał do 17 czerwca.
Zatwierdzone podziały środków na poszczególne województwa oraz niezbędne dokumenty do pobrania są dostępne na stronie:

Czytaj więcej...

Zapraszamy na kolejne szkolenie online – BMK!

rcak logo v3Ze względu na duże zainteresowanie tematem, już 4 czerwca 2020 roku rusza kolejne szkolenie online pn. „Innowacyjne metody pracy z dziećmi i młodzieżą”, które raz jeszcze poprowadzi dla nas pan Sławomir Waśniewski.

Czytaj więcej...

Podkategorie