Komunikaty

Kamienne piękno

kamienie witnicaMiejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza na wystawę Piękno ukryte w kamieniu. Zawiera ona zbiory kamieni zgromadzone przez witniczanki: Krystynę Wróblewską i Irenę Wieczorek.

Czytaj więcej...

ZIELONOGÓRSKIE STUDIA BIBLIOTEKOZNAWCZE

okładka ZSBNakładem  Pro Libris - Wydawnictwa WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze ukazał się zeszyt 10 "Zielonogórskich Studiów Bibliotekoznawczych" pod redakcją Andrzeja Bucka, Przemysława Bartkowiaka, Pawła Karpa.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie Muminkowego konkursu!

muminki mniejszeBiblioteka Publiczna w Słubicach serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie powiatowego, rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Muminki i przyjaciele”, które odbędzie się w środę, 12 czerwca 2019 roku, o godzinie 16.00 w Oddziale dla Dzieci słubickiej Biblioteki.

Czytaj więcej...

Winiarstwo lubuskie a media - konferecja

konferencja winiarstwo mniejszeCentrum Dokumentacji i Badań Mediów Lubuskich Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Komisja Prasoznawcza Polskiej Akademii Nauk Oddział w Krakowie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej na temat: „Winiarstwo lubuskie a media – perspektywa trzydziestolecia 1989-2019” (Zielona Góra - Zabór, 19-20.09.2019 r.)

Czytaj więcej...

Żegnaj, Aniu

ania mniejszeMożna odejść na zawsze, by stale być blisko...
ks. J. Twardowski

Czytaj więcej...

Jak czytają Polacy - seminarium dla bibliotekarzy

SEMINARIUM gorzow plakat maleWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dla bibliotekarzy „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110. W programie interesujące tematy.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA #biblioteka

konferencja bieniow mniejszeGMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY ŻARY z siedzibą w Bieniowie zaprasza na konferencję bibliotekarzy ph. #biblioteka. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2019 r. Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa, tel. 68 3741688, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PROGRAM:

Czytaj więcej...

Bajka do zjedzenia

bajka do zjedzenia plakat mniejszeBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza dzieci od lat 3 na interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt. „Bajka do zjedzenia” w wykonaniu Teatru TAK, który odbędzie się 14.05.2019 (wtorek) o godz. 13.00 w oddziale dla dzieci.

Czytaj więcej...

"Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Muminki i przyjaciele maleKtóż z nas nie zna przygód Muminków, sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii. Stworzona przez Tove Jansson seria książek o Muminkach zdobyła popularność na całym świecie. Powstały bajki, na których wychowały się pokolenia. Książki o Muminkach czytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Gwarantują one czytelnikom piękne chwile pełne ciepła, mądrości, ale też magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury skandynawskiej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Czytaj więcej...

Kury, kurki, kurczaki… w Bibliotece w Słubicach

Plakat Wielkanocne warsztaty Kurki mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego na warsztaty świąteczne. Tym razem każdy będzie mógł wykonać wielkanocną dekorację w kształcie kurki.

Czytaj więcej...

Podkategorie