Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

Zaproszenie na konwersatorium bibliotekoznawcze

Plakat mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych (online) 17 lutego 2021 r. (środa) o godz. 10.00 (transmisja z Sali im. Janusza Koniusza - parter WiMBP). Prelekcję: Wschodnie Dolne Łużyce inspiracją dla rozwoju pasji twórczych bibliotekarzy, wygłosi dr Anna Polak - specjalista ds. organizacji wydarzeń WiMBP.

Czytaj więcej...

Z miłości do...

WALENTYNKI oWeekendu pełnego najpiękniejszych emocji życzy Redakcja "Bibliotekarza Lubuskiego" oraz Dyrekcja i Pracownicy Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze

Klub Aktywnego Seniora w Żaganiu

mniejszeMiejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu otrzymała grant z Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, na realizację projektu Klub Aktywnego Seniora. Celem Projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego seniorom. Zapewnienie czasu wolnego, wsparcie, oraz ćwiczenie umysłu 60+. Klub jest podzielony na dwa panele:

Czytaj więcej...

Słodki czwartek

PĄCZKIPączki + dobra ksiązka i herbata lub kawa = pyszna zabawa. Dobrego i słodkiego dnia życzy Redakcja "Bibliotekarza Lubuskiego".

Comiesieczne szkolenie bibliotekarzy

DBAiMSzanowni Państwo,

witamy na kolejnym spotkaniu w ramach comiesięcznych szkoleń dla bibliotekarzy. Transmisja z Sali im. Janusza Koniusza (parter WiMBP).

Czytaj więcej...

Sprawozdawczość za rok 2020

statystykaSzanowni Państwo,

w załączeniu wysyłamy komplet materiałów niezbędnych do przygotowania sprawozdań dotyczących sieci bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

Czytaj więcej...

LITERACKIE WYZWANIA LEGO

LITERACKIE PRZYGODY Z LEGO mniejszeJeśli uwielbiasz klocki LEGO i lubisz wyzwania - ta zabawa jest dla Ciebie!
NA CZYM POLEGAJĄ LITERACKIE WYZWANIA LEGO?

To kreatywne działania, które łączą radość czytania z pasją tworzenia konstrukcji z klocków. Uczestnicy otrzymają co miesiąc, od stycznia do grudnia 2021 r., nowe wyzwanie, które polega na zbudowaniu czegoś (np. scenka, konstrukcja, przedmiot itp.), co jest związane z określonym przez nas tematem. Inspiracją do układania niech będzie usłyszana, przeczytana książka dla dzieci i młodzieży, wiersz, tytuł lub fragment opowieści.

Czytaj więcej...

Styczniowe konwersatorium bibliotekoznawcze

Plakat mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych (online) 13 stycznia 2021 r. (środa) o godz. 10.00. Transmisja z Sali im. Janusza Koniusza (parter WiMBP). Prelekcję na temat twórczości Wiesława Myśliwskiego wygłosi dr Wojciech Kuska z Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Wiedza, gust, kompetencje... Nowość Wdawnictwa SBP

Screenshot 2020 12 29 Wiedza gust kompetencje Kultura literacka teatralna czytelnicza i cyfrowa we współczesnej bibliotpngUkazała się najnowsza pozycja Wydawnictwa Naukowego i Edukacyjnego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich poświęcona kształtowaniu kultury i rozwijaniu kompetencji we współczesnej bibliotece. Książka Wiedza, gust, kompetencje. Kultura literacka, teatralna, czytelnicza i cyfrowa we współczesnej bibliotece wydana w serii „Propozycje i Materiały” odpowiada na pytania:
- czy w bibliotece jest miejsce na czasopismo?
- dlaczego warto sięgać po czasopisma branżowe?
- czy bibliotekarz jest animatorem kultury?
- jak wykorzystać film i teatr w pracy z użytkownikiem?
- czy istnieje zjawisko: czytam inaczej?

Czytaj więcej...

KONKURS JEDNEGO WIERSZA

NOWOROCZNE WIERSZOWANIE oWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza do udziału w piątej edycji Noworocznego Wierszowania (KONKURS JEDNEGO WIERSZA), który w tym roku odbędzie się w formie filmowej. Noworoczne Wierszowanie jest okazją do poetyckich wypowiedzi zarówno osób młodych, niezrzeszonych, jak i twórców zrzeszonych w stowarzyszeniach i związkach pisarskich.

Czytaj więcej...

ETNOPOLSKA 2021 – RUSZYŁ NABÓR WNIOSKÓW

financial charts table with laptop 1000x645Czas na złożenie wniosku o dofinansowanie w programie „EtnoPolska”. Narodowe Centrum Kultury czeka do 18 stycznia 2021. Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

Czytaj więcej...

LUBUSKIE WAWRZYNY 2020 – ZAPROSZENIE DO KONKURSU

PLAKAT Lubuskie WawrzynyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zapraszają do udziału w 27. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 16. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy oraz 8. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Dziennikarski.

Czytaj więcej...

Podkategorie