Komunikaty

Konferencja o kamishibai w Sulęcinie

bibliowieści„Nowe Forum Kamishibai - nauka, zabawa, bliskość” to tytuł konferencji , która odbędzie się 26 października 2019 r. w Sulęcinie. Mogą w niej wziąć udział nauczyciele bibliotekarze, bibliotekarze bibliotek publicznych oraz wszyscy inni sympatycy japońskiego teatru ilustracji.

Czytaj więcej...

Noc Bibliotek w Świebodzinie

wiebodzinW Bibliotece Publicznej w Świebodzinie przygotowania do piątkowej Nocy Bibliotek idą pełną parą. Oj będzie się działo! W programie mnóstwo atrakcji:
- w tajemniczym labiryncie pełnym zagadek, będziemy odkrywać mroczne sekrety biblioteki;
- dorosłych zachęcamy do wzięcia udziału w quizie o mrocznej literaturze;
- dla dzieci przygotujemy gry i zabawy pn. "Czarownice są wśród nas";

Czytaj więcej...

SEMINARIA POWIATOWE DLA BIBLIOTEKARZY

bibliowieciBiblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze zaprasza na seminaria powiatowe dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych oraz kierowników filii bibliotecznych. Pierwsze spotkania odbedą siię w pażdzierniku:
22 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Papuszy w Żaganiu dla bibliotekarzy z powiatów: żagańskiego i żarskiego
PROGRAM
23 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowej Soli dla bibliotekarzy z powiatów: nowosolskiego i wschowskiego
PROGRAM

Czytaj więcej...

Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta w słubickiej BIBLIOTECE!

PLAKAT RENATA PIATKOWSKA mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza młodych czytelników z klas I-III na niezwykłe spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz laureatką wielu konkursów literackich.

Czytaj więcej...

Kamienne piękno

kamienie witnicaMiejska Biblioteka Publiczna w Witnicy zaprasza na wystawę Piękno ukryte w kamieniu. Zawiera ona zbiory kamieni zgromadzone przez witniczanki: Krystynę Wróblewską i Irenę Wieczorek.

Czytaj więcej...

ZIELONOGÓRSKIE STUDIA BIBLIOTEKOZNAWCZE

okładka ZSBNakładem  Pro Libris - Wydawnictwa WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze ukazał się zeszyt 10 "Zielonogórskich Studiów Bibliotekoznawczych" pod redakcją Andrzeja Bucka, Przemysława Bartkowiaka, Pawła Karpa.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie Muminkowego konkursu!

muminki mniejszeBiblioteka Publiczna w Słubicach serdecznie zaprasza na uroczyste podsumowanie powiatowego, rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Muminki i przyjaciele”, które odbędzie się w środę, 12 czerwca 2019 roku, o godzinie 16.00 w Oddziale dla Dzieci słubickiej Biblioteki.

Czytaj więcej...

Winiarstwo lubuskie a media - konferecja

konferencja winiarstwo mniejszeCentrum Dokumentacji i Badań Mediów Lubuskich Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Komisja Prasoznawcza Polskiej Akademii Nauk Oddział w Krakowie zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej na temat: „Winiarstwo lubuskie a media – perspektywa trzydziestolecia 1989-2019” (Zielona Góra - Zabór, 19-20.09.2019 r.)

Czytaj więcej...

Żegnaj, Aniu

ania mniejszeMożna odejść na zawsze, by stale być blisko...
ks. J. Twardowski

Czytaj więcej...

Jak czytają Polacy - seminarium dla bibliotekarzy

SEMINARIUM gorzow plakat maleWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dla bibliotekarzy „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110. W programie interesujące tematy.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA #biblioteka

konferencja bieniow mniejszeGMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY ŻARY z siedzibą w Bieniowie zaprasza na konferencję bibliotekarzy ph. #biblioteka. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2019 r. Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa, tel. 68 3741688, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PROGRAM:

Czytaj więcej...

Podkategorie