Komunikaty

Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

KOSMOWSKA PLAKAT mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie z Barbarą Kosmowską, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz laureatką wielu konkursów literackich. Jej pierwsza powieść „Głodna kotka” trafiła do księgarń w 2000 roku. Wydany rok później „Teren prywatny” wygrał konkurs „Dziennik polskiej Bridget Jones” i znalazł się na liście bestsellerów „Rzeczpospolitej”. „Pozłacana rybka” została wyróżniona przez IBBY tytułem Książki Roku 2007, a także I miejscem w Konkursie Literackim imienia Astrid Lindgren.

Czytaj więcej...

Nowe zajęcia w słubickiej Bibliotece

SZACHYW Bibliotece Publicznej w Słubicach przygotowano nową ofertę. Zajęcia gry w szachy poprowadzi instruktor szachowy Piotr Janoś i będą odbywały się w popołudniowe czwartki. Serdecznie zapraszamy!

Zespół BPMiG Słubice

BAJKI Z DŻUNGLI I OCEANU. Znamy zwycięzców wojewódzkiego projektu czytelniczego 2018

projekt2018 bez wrzesniaPodsumowany został wojewódzki projekt przygotowany w oparciu o książkę Agnieszki Ginko „Bajki z dżungli i oceanu”. Poziom nadsyłanych relacji z zajęć z bohaterami opowiadań był bardzo wyrównany. Autorka, analizując otrzymane materiały, wytypowała zwycięzców PROJEKTU. Doceniając wkład pracy i zaangażowanie bibliotekarzy oraz kreatywność uczestników, zwróciła uwagę na cykliczność zajęć i efekty podejmowanych działań.

Czytaj więcej...

Tędy na Lubuską Giełdę Dobrych Praktyk

Giełda gorzówNauczyciele, animatorzy i edukatorzy już mogą zgłaszać swój udział w trzeciej edycji Lubuskiej Giełdy Dobrych Praktyk, w tym roku poszerzonej o I Forum Kamishibai – Edukacja w Otwartej Skrzynce. Giełda odbędzie się 17 listopada 2018 roku w Gorzowie Wlkp.

Czytaj więcej...

ZAGRAJ W HOSORIĘ - zaproszenie do projektu

Plakat Zagraj w historię maleBiblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zaprasza do udziału w projekcie "Zagraj w historię". „Zagraj w historię” to nasz pomysł na uczczenie „Lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości” pod patronatem honorowym Instytutu Pamięci Narodowej. Projekt skierowany jest do uczniów klas IV-VIII i nauczycieli bibliotekarzy, nauczycieli historii oraz nauczycieli języka polskiego z Gorzowa Wielkopolskiego i powiatu gorzowskiego.

Czytaj więcej...

Ruszyły próby XDeLol ze Złotnika

xdelol złotnikW piątek rozpoczęły się próby do pierwszego spektaklu grupy "XDeLol". Pierwsze rozdanie ról poszło zaskakująco sprawnie, bez przepychanek i walk o role. Trzynastoosobowa grupa jest wyjątkowo energiczna i kryje w sobie wielki potencjał. Miejmy nadzieję, że jesienne, chłodne wieczory nie zniechęcą do spotkań. Premiera "Porwania" na początku grudnia. Trzymajcie kciuki!

Niepodległa dla wszystkich

Od 3 września w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze można oglądać wystawę „Niepodległa dla wszystkich”. Przygotowana została z okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegających pod tym hasłem. Zaprezentowano na niej wyselekcjonowane dokumenty ze zbiorów specjalnych Biblioteki, ze szczególnym uwzględnieniem ich tematyki związanej z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

Czytaj więcej...

Czytelnia na tarasie słubickiej Biblioteki

Biblioteka słubicka stara się sprostać oczekiwaniom mieszkańców, swoich czytelników i użytkowników. Chce tworzyć przyjazną przestrzeń dla tych, którzy ją odwiedzają. W związku z tym rozpoczęto kolejny etap modernizacji. Tym razem przyszedł czas na taras. Na ten cel przyznano dotację celową z lokalnego samorządu w wys. 60 tys. zł. Do tej pory wykonano częściowe zadaszenie nad tarasem, z aluminium i poliwęglanu. Wkrótce zamontowane zostaną również automatyczne żaluzje fasadowe, które będą chronić od wiatru i nadmiaru ciepła.

Czytaj więcej...

Wystawa o Wschowie

W tym roku mija 50. rocznica śmierci Zofii Kossak, znakomitej polskiej pisarki i publicystki, działaczki konspiracji, więźniarki KL Auschwitz-Birkenau i Pawiaka.

Czytaj więcej...

Jak nie czytam, jak czytam

Jak nie czytam, jak czytam” – ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo w słubickiej Bibliotece. Biblioteka Publiczna w Słubicach zaprasza uczniów do ogólnopolskiej akcji ph. "Jak nie czytam, jak czytam".

Czytaj więcej...

„Akademica” – dla studentów i nie tylko

Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy uzyskała dostęp do zasobów „Academiki” – cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Biblioteki Narodowej. Zawiera ona kilkaset tysięcy publikacji naukowych, dostępnych za pośrednictwem terminala komputerowego.

Czytaj więcej...

Podkategorie