Komunikaty

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH 2020

bibliowieściW związku z zatwierdzeniem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dniu 28 maja 2020 roku podziału środków na zakup nowości wydawniczych w 2020 roku dla poszczególnych bibliotek publicznych, od 3 czerwca 2020 roku rusza nabór wniosków. Będzie trwał do 17 czerwca.
Zatwierdzone podziały środków na poszczególne województwa oraz niezbędne dokumenty do pobrania są dostępne na stronie:

Czytaj więcej...

Zapraszamy na kolejne szkolenie online – BMK!

rcak logo v3Ze względu na duże zainteresowanie tematem, już 4 czerwca 2020 roku rusza kolejne szkolenie online pn. „Innowacyjne metody pracy z dziećmi i młodzieżą”, które raz jeszcze poprowadzi dla nas pan Sławomir Waśniewski.

Czytaj więcej...

MKiDN - Przewodnik po narzędziach wsparcia dla kultury

MKiDNNiezwłocznie po ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemicznego i ograniczeń w działalności instytucji kultury MKiDN przystąpiło do pracy nad rozwiązaniami rekompensującymi straty związane z zawieszeniem działalności w tym sektorze. Dzięki temu polscy artyści mogą dziś liczyć na wielowymiarowe wsparcie ze strony państwa polskiego.

Czytaj więcej...

POCZYTAJKI #NONSTOPNORWID - MAJ

KWADRATWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza najmłodszych czytelników na kolejne odcinki POCZYTAJEK #NonStopNorwid.

Czytaj więcej...

Poradnia Biblioteki Narodowej - aktualizacja: 13 maja 2020 r.

Biblioteka NarodowaBiblioteka Narodowa uruchomiła poradnię, w której można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa. Zachęcamy bibliotekarzy do zadawania pytań. Prosimy o przesyłanie pytań na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Podkategorie