Komunikaty

Jak czytają Polacy - seminarium dla bibliotekarzy

SEMINARIUM gorzow plakat maleWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza do udziału w seminarium dla bibliotekarzy „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110. W programie interesujące tematy.

Czytaj więcej...

KONFERENCJA #biblioteka

konferencja bieniow mniejszeGMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY ŻARY z siedzibą w Bieniowie zaprasza na konferencję bibliotekarzy ph. #biblioteka. Spotkanie odbędzie się 17 maja 2019 r. Organizatorzy proszą o potwierdzenie uczestnictwa, tel. 68 3741688, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
PROGRAM:

Czytaj więcej...

Bajka do zjedzenia

bajka do zjedzenia plakat mniejszeBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza dzieci od lat 3 na interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego pt. „Bajka do zjedzenia” w wykonaniu Teatru TAK, który odbędzie się 14.05.2019 (wtorek) o godz. 13.00 w oddziale dla dzieci.

Czytaj więcej...

"Muminki i przyjaciele" - zaproszenie do udziału w konkursie

Muminki i przyjaciele maleKtóż z nas nie zna przygód Muminków, sympatycznych istot zamieszkujących pewną dolinę w Finlandii. Stworzona przez Tove Jansson seria książek o Muminkach zdobyła popularność na całym świecie. Powstały bajki, na których wychowały się pokolenia. Książki o Muminkach czytają zarówno dzieci, jak i dorośli. Gwarantują one czytelnikom piękne chwile pełne ciepła, mądrości, ale też magii i tajemniczości charakterystycznej dla literatury skandynawskiej. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego do udziału w powiatowym, rodzinnym konkursie plastycznym pt. „Muminki i przyjaciele”.

Czytaj więcej...

Kury, kurki, kurczaki… w Bibliotece w Słubicach

Plakat Wielkanocne warsztaty Kurki mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego na warsztaty świąteczne. Tym razem każdy będzie mógł wykonać wielkanocną dekorację w kształcie kurki.

Czytaj więcej...

Przegląd Pasji Twórczych Bibliotekarzy

Pasje 2019 ZasadyMiejska Biblioteka Publiczna w Żarach, Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie, Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod patronatem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy – 2019. 16. Wystawa Krajowa.

Czytaj więcej...

Koci wernisaż w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej

koci wernisaż GorzówZ okazji Światowego Dnia Kota w gorzowskiej galerii Na Mansardzie, mieszczącej się w Bibliotece Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otwarto wystawę „Od Filemona do Behemota”. Cała galeria, a także korytarz i schody, zapełniły się podobiznami kotów: grubych, chudych, uśmiechniętych, wymyślonych i bajkowych.
W wernisażu, który odbył się 17 lutego 2019 roku, wzięli udział autorzy prac z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ich nauczyciele: Danuta Łubińska, Roman Łubiński i Małgorzata Całus-Jarno.

Czytaj więcej...

Galeria OKNO w Słubicach - wystawa w Bibliotece

wystawa okno slubiceBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy prac dziecięcej i młodzieżowej grupy plastycznej działającej przy Galerii OKNO Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Czytaj więcej...

Zabawy z zastosowaniem metody Weroniki Sherborne ponownie w bibliotece!

wspólne baraszkowanie 2019Biblioteka Publiczna Miastra i Gminy w Słubicach zaprasza rodziców z małymi dziećmi na cykliczne zajęcia pt. WSPÓLNE BARASZKOWANIE NA DYWANIE - ZABAWY Z ZASTOSOWANIEM METODY WERONIKI SHERBORNE. Zajęcia prowadzi pedagog/ terapeuta, Agnieszka Napierała. Oferta przeznaczona jest dla dzieci 3 letnich i ich rodziców. Każde spotkanie to 45 minut świetnej zabawy rodzica z dzieckiem pod kierunkiem wykwalifikowanego moderatora.

Czytaj więcej...

Podkategorie