Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

Promocja publikacji "Antologia dramatu lubuskiego" pod red. Andrzeja Bucka

plakat antologia dramatu lubuskiegoWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Dyskusyjne Kluby Książki oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Zielonej Górze zapraszają w ramach 12. edycji Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów na promocję książki Antologia dramatu lubuskiego pod red. Andrzeja Bucka. Wydanie drugie, poszerzone.

1 grudnia, godz. 18.00 
Biblioteka Norwida, Pro Libris Café (parter Biblioteki)

Nabór na stanowisko: informatyk - bibliotekarz systemowy

informatyk bibliotekarzWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze ogłasza nabór na stanowisko: informatyk — bibliotekarz systemowy.

Opis kwalifikacji wymaganych na stanowisku:
— wykształcenie wyższe — preferowane z zakresu informatyki oraz bibliotekoznawstwa i informacji naukowej,
— umiejętności interpersonalne — komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konwersatorium bibliotekoznawcze

Plakat 11.2022Szanowni Państwo,
zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 16 listopada 2022 r. (środa) o godz. 10.00 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego — II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze) prelekcję: „Archiwum Tadeusza Różewicza. O warsztacie pisarza i procesie twórczym”, wygłosi dr hab. Wojciech Browarny, prof. UWr z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W celu umożliwienia wysłuchania wykładu wszystkim zainteresowanym osobom konwersatorium odbędzie się w formie hybrydowej.

Link do transmisji: https://youtu.be/hNzL8MvDsPw

dr Andrzej Buck — Dyrektor WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
dr Przemysław Bartkowiak

Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem

14.11.2022 JERZY BRALCZYKWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, Dyskusyjne Kluby Książki oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Zielonej Górze zapraszają w ramach 12. edycji Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów na spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym językoznawcą, specjalistą w zakresie języka mediów, reklamy i polityki, autorem kilkudziesięciu publikacji dotyczących poprawności językowej oraz kultury języka. Moderator: red. Karolina Kamińska.

14 listopada (poniedziałek), godz. 18.00 
Sala im. Janusza Koniusza, al. Wojska Polskiego 9

Badanie wpływu społecznego i ekonomicznego bibliotek publicznych

Plakat promujący Badanie wpływu społecznego i ekonomicznego bibliotek publicznychDrodzy Czytelnicy,
serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w badaniu na temat bibliotek. Zachęcamy do wyrażenia swojego zdania na temat wpływu biblioteki na różne obszary życia. W Badaniu wpływu społecznego i ekonomicznego bibliotek publicznych bierze udział 12 placówek z południowej części województwa lubuskiego. Sondaż prowadzony jest przez Katedrę Badań nad Bibliotekami i Innymi Instytucjami Kultury Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Ankieta powinna zająć Państwu ok. 10 min.

Czytaj więcej...

Seminarium dla kadry bibliotek publicznych powiatu krośnieńskiego

Na białym tle niebieski napis Bibliowieści różnej treści… Pod napisem widać niebieski  zarys człowieka trzymającego megafon, z którego wylatują ikony: książka, komputer, czytnik. Na dole na szarym tle dbaim@biblioteka.zgora.pl.Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze informuje, że 25 października 2022 r. odbędzie się seminarium dla kadry bibliotek publicznych powiatu krośnieńskiego. Szkolenie realizowane przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie.

Miejsce seminarium: Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie, ul. Westerplatte 14

PROGRAM SEMINARIUM

Serdecznie zapraszamy!

Seminarium dla kadry bibliotek publicznych powiatu żagańskiego

Na białym tle niebieski napis Bibliowieści różnej treści… Pod napisem widać niebieską grafikę przedstawiającą zarys człowieka trzymającego megafon, z którego wyskakują ikony: książka, komputer, czytnik. Na samym dole na szarym tle dbaim@biblioteka.zgora.pl.Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze informuje, że 21 października 2022 r. odbędzie się seminarium dla kadry bibliotek publicznych powiatu żagańskiego. Szkolenie realizowane przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Papuszy w Żaganiu oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Dzietrzychowicach.

Miejsce seminarium: Rudawica 22 Filia biblioteczna w Rudawicy GBP w Dzietrzychowicach, 67 - 320 Małomice.

PROGRAM SEMINARIUM

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Dary od Wydawnictwa Tatarak

Okładka i strona tytułowa książki Bardzo głodna gąsienica. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Tatarak do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze trafiło 50 bezpłatnych egzemplarzy książki Erica Carle "Bardzo głodna gąsienica" w wydaniu dwujęzycznym polsko-ukraińskim. Książki zostaną przekazane do bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.

iGen(eracja) i generacja Alpha wyzwaniem dla bibliotek

Plakat mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Zielonej Górze zapraszają na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych. 29 września 2022 r. o godz. 10.00 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze) prelekcję: iGen(eracja) i generacja Alpha jako wyzwanie dla biblioteki - implikacje od teraźniejszości ku przyszłości, wygłosi dr hab. Anita Has-Tokarz, prof. Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Czytaj więcej...

Czytelnia dramatu "KRÓL ZAMCZYSKA"

król zamczyskaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze i Lubuskie Laboratorium Książki zapraszają w sobotę 24 września na pierwsze w sezonie 2022/23 spotkanie z dramatem. Tym razem będzie to nawiązanie do trwającego Roku Romantyków.

Czytaj więcej...

Zmarła Teresa Musielak

Teresa musielak nZmarłaTeresa Musielak, wieloletnia bibliotekarka Biblioteki Miejsko-Gminnej im. Marcina Rożka w Zbąszynku, głównie zwiazana z filiami bibliotecznymi w Kosieczynie i Dąbrówce.

Czytaj więcej...

4. Drużynowy Bieg na Wieżę z Książką

301319623 3318911128388776 3791310842727776637 nMiejska Biblioteka Publiczna im. Papuszy w Żaganiu już po raz czwarty organizuje Bieg na Wieżę z Książką. 25 drużyn odważnych książkowych biegaczy w różnym wieku pokonuje 200 metrów i 218 schodów. Najmłodszym uczestnikiem pierwszej odsłony Biegu na Wieżę był trzylatek. W 2022 roku wydarzenie towarzyszy obchodom jubileuszu 75-lecia żagańskiej Ksiąznicy i wpisuje się w ogólnopolski projekt "Nie siedź - sieciuj! - wzmocnienie regionalnych sieci bibliotecznych".

Czytaj więcej...

Jak wykorzystać potencjał danych AFB - badanie funkcjonalności i wpływu bibliotek

Grafika przedstawiająca trzy grzbiety książek. Pierwszy szary - na nim biała litera A, drugi niebieski (najwyższy) - na nim litera F, ostatni grzbiet pomarańczowy - na nim biała litera B.Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza przedstawicieli wszystkich typów bibliotek na bezpłatne seminarium Jak wykorzystać potencjał danych AFB - badanie funkcjonalności i wpływ bibliotek, które odbędzie się 12 września 2022 r. - 10.00-14.00.

Program seminarium dostępny na stronie sbp.pl

Seminarium realizowane będzie online: Link do rejestracji

 

Źródło: SBP

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Podkategorie