Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Bibliotekarz Lubuski - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

Numer 2(52)/2021 "Bibliotekarza Lubuskiego"

BL mniejszyUkazał się kolejny numer czasopisma "Bibliotekarz Lubuski". Dostępny jest w Dziale Badań, Analiz i Metodyki, w Dziale Wydawnictw oraz w Czytelni Ogólnej WiMBP im. Cypriana Noriwda w Zielonej Górze. W wersji online również w zakładce Aktualny numer.

Czytaj więcej...

Pięknych Świąt

KARTKA 1 mniejsza

Lubuskie Wawrzyny 2021

Wawrzyny zdjecieWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim mają przyjemność ogłosić nabór prac literackich, popularnonaukowych oraz naukowych do 28. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki (podział na dwie kategorie proza, poezja) i 17. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy. W tym roku konkurs wzbogaciliśmy o ,,Nagrodę Czytelników’’, która pozwoli miłośnikom książek wybrać ich zdaniem najlepszą publikację, biorącą udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Konwersatorium bibliotekoznawcze

Plakat mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na kolejne spotkanie w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych 1 grudnia 2021 r. (środa) o godz. 10.00 (Sala im. Janusza Koniusza - parter WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Prelekcję: Prasa lubuska i kultura pamięci pogranicza, wygłosi dr hab. Krzysztof Wasilewski, prof. PK z Politechniki Koszalińskiej.

Czytaj więcej...

Tequila i sól. Koncert Galowy Prozy Poetów w WiMBP w Zielonej Górze

GRZEGORZ TOMCZAK I IWONA LORANC mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza Koncert Galowy Prozy Poetów i Zielonogórskiego Salonu Poezji na promocję płyty ,,Tequila i sól'' z udziałem Grzegorza Tomczaka i Iwony Loranc. „Tequila i sól” – to program składający się z 14 autorskich piosenek Grzegorza Tomczaka oraz kilku piosenek z poprzednich płyt, wykonywanych przez Iwonę Loranc i samego autora.

Czytaj więcej...

Obsługa systemu MAK+

logoWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Instytut Książki Zespół MAK+ zapraszają do udziału w szkoleniach z obsługi systemu MAK+. Spotkania odbędą się 19 listopada (piątek). O godz. 8:30 zostanie przeprowadzone szkolenie podstawowe, a następnie o godz. 11:00 szkolenie zaawansowane. Szkolenia będą miały formę spotkania online na platformie Webex.

Czytaj więcej...

Seminarium powiatowe w Nowej Soli

Seminaria powiatoweNowa Sól mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze informuje, że 21 października 2021 r. odbędzie się seminarium dla kadry bibliotek publicznych z powiatów: nowosolskiego, wschowskiego i zielonogórskiego. Szkolenie realizowane przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli.

Czytaj więcej...

Seminaria powiatowe 2021

Seminaria powiatowe 2021Dział Badań, Analiz i Metodyki WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz biblioteki pełniące zadania powiatowej biblioteki publicznej zapraszają na seminaria:

  • 21 października dla bibliotekrzy z powiatów: nowosolskiego, wschowskiego i zielonogórskiego
  • 26 listopada dla biblioptekarzy z powiatów: krośnieńskiego i świebodzińskiego

    Czytaj więcej...

Potencjał informacyjny regionalnych zbiorów i baz danych

Zaproszenie konferencja s. 1Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza na ogólnopolską konferencję: XL Spotkanie Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Potencjał informacyjny regionalnych zbiorów i baz danych – narzędzia i metody ich wykorzystania”, która odbędzie się w dniach 30 września - 1 października 2021 r.

Czytaj więcej...

Mysz Matylda powraca!

przygody myszy matyldy cover mniejsze„Przygody myszy Matyldy” to cykl dziewięciu krótkich opowiadań dla dzieci autorstwa Władysława Wróblewskiego. Na internetowej platformie GOcast można ich wysłuchać jako książki mówionej w znakomitej interpretacji Pawła Ptaszyńskiego. Utwory zapowiada aktorka Anna Paliga.

Czytaj więcej...

Biblioteka wielozadaniowa - perspektywy i realia

seminarium afisz mniejszyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza 23 września 2021 roku na seminarium dla bibliotekarzy ph. Biblioteka wilozadaniowa - perspektywy i realia.

Czytaj więcej...

Podkategorie