Komunikaty

AWIFAUNA POLSKI - zaproszenie do Centrum Przyrodniczego

Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze zaprasza 22 kwietnia o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy „Awifauna Polski”. Będą na niej prezentowane fotografie przyrodnicze Stanisława Gąsiorowskiego i Władysława Wróblewskiego. Wystawa zostanie otwarta z okazji Dnia Ziemi. Wstęp wolny.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza na spotkanie z młodym pisarzem Tomaszem Sobanią, które odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) 2018 r. o godz. 11.00, w oddziale dla dorosłych. Wstęp wolny! Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt w celu rezerwacji miejsc (tel. 95 758 23 72). Tomasz Sobania - jeden z najmłodszych pisarzy w Polsce, autor książek "Speculo" i "Nowy świt". Aktor teatru „Carpe Diem”, zawodnik w sekcji lekkoatletycznej Piasta Gliwice i wielki marzyciel.

Czytaj więcej...

Wielkanocne cudeńka w bibliotece

„Koronkowa Wielkanoc” to tytuł wystawy lokalnego rękodzieła artystycznego, którą już można podziwiać w oddziale dla dorosłych Biblioteki słubickiej. Autorkami prac są artystki z terenu powiatu słubickiego: Irena Rocha z Sułowa, Kazimiera Staniak z Drzecina oraz Danuta Golubska, Ewa Chrustowska i Stanisława Rosiak ze Słubic.

Czytaj więcej...

Warsztaty wielkanocne w Bibliotece w Słubicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach zaprasza mieszkańców powiatu słubickiego na warsztaty wielkanocne. W przyjaznej przestrzeni bibliotecznej będzie można wykonać wielkanocne pisanki (21 marca) lub palmy (22 marca).

Czytaj więcej...

Pasje Szprotawian

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie trwa cykl wystaw "Pasje Szprotawian". W tym miesiącu przedstawiamy postać Asia Aftanas, zajmującej się prowadzeniem bloga recenzenckiego "PrzeCzytajka" (http://przeczytajka.blogspot.com/).

Czytaj więcej...

BIENNALE EKSLIBRISU DZIECI I MŁODZIEŻY

Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 19 lat do udziału w XVII Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2018. Konkurs odbywa się od 1986 roku, a od 1996 roku jest wydarzeniem międzynarodowym.

Czytaj więcej...

PRZEGLĄD PASJI TWÓRCZYCH BIBLIOTEKARZY

Po raz kolejny zapraszamy bibliotekarzy do publicznego zaprezentowania swojego dorobku twórczego na Przeglądzie Pasji Twórczych Bibliotekarzy  – 2018. 15.Wystawa Krajowa. Celem Przeglądu jest prezentacja sylwetek bibliotekarzy posiadających osiągnięcia w twórczości artystycznej i literackiej oraz mających zamiłowania kolekcjonerskie.

Czytaj więcej...

LUBUSKIE WAWRZYNY 2017

Czwartek 22 lutego to wielki finał LUBUSKICH WAWRZYNÓW 2017. Warto sprawdzić, kto z nominowanych zostanie nagrodzony. Lubuskie Wawrzyny to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń na Ziemi Lubuskiej. Szczegóły na stronie www.wawrzyny.norwid.net.pl

LUBUSKIE WAWRZYNY 2017

15 lutego ogłoszone zostały nominacje i wyróżnienia w ramach trzech kategorii Lubuskich Wawrzynów.
Szczegóły na stronie www.wawrzyny.norwid.net.pl

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży

Klub Czytających Rodzin "Przystanek Czytankowo" wraz z Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie ogłasza WIELKĄ ZBIÓRKĘ KSIĄŻEK dla dzieci i młodzieży znajdującej się w pieczy zastępczej m.in. w rodzinnych domach dziecka. Zbieramy książki do 24 lutego 2018 r. w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej.

Czytaj więcej...

MAKRĘĆ SIĘ NA CZYTANIE!

Klub Czytających Rodzin „Przystanek Czytankowo” oraz Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. ogłaszają konkurs czytelniczy dla rodzin z województwa lubuskiego pod nazwą Nakręć się na czytanie!

Czytaj więcej...

POLONA/ 2 miliony i Academica

Biblioteka Narodowa oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zapraszają na szkolenie z POLONY i Academiki. Academica to system cyfrowych wypożyczeń międzybibliotecznych. Każda instytucja kultury, która przystępuje do tego programu, otrzymuje dostęp on–line do wszystkich zdigitalizowanych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – w tym do ponad miliona publikacji chronionych prawem autorskim. POLONA.PL to najnowocześniejsza polska biblioteka cyfrowa.

Czytaj więcej...

SPRAWOZDANIA za 2017 r.

Do końca stycznia 2018 roku należy przesłać do Działu Badań, Analiz i Metodyki WiMBP w Zielonej Górze sprawozdania (tabele, formularz elektroniczny, analizę opisową) dotyczące działalności bibliotek publicznych w roku 2017.

Czytaj więcej...

Podkategorie