Komunikaty

Lubuskie Wawrzyny 2020 !

GRAFIKA 1 1Szanowni Państwo,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zapraszają do udziału w 26. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 15. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy oraz 7. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Dziennikarski.
Termin mija już w piątek w przyszłym tygodniu - 17.01.2020 (liczy się data stempla pocztowego).

Czytaj więcej: Lubuskie Wawrzyny 2020 !

Dzień Bibliotekarza 2019

ania celmer wystawaDzisiaj świętują BIBLIOTEKARZE. Niech moc będzie z NAMI nie tylko 8 maja!

Seminaria powiatowe 2019

bibliowieciWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza kadrę merytoryczną bibliotek publicznych z powiatów południowej części województwa lubuskiego na coroczne seminaria dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych oraz kierowników filii bibliotecznych:

Czytaj więcej: Seminaria powiatowe 2019

LUBUSKIE WAWRZYNY 2018

wawrzyny BLOrganizatorzy  Lubuskich Wawrzynów serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie LUBUSKIE WAWRZYNY 2018. Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 25. edycji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, 14. edycji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego oraz 6. edycji Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego. Termin składania prac upływa 18 stycznia 2019 r.

 

Szczegóły na stronie internetowej www.wawrzyny.norwid.net.pl

Biblioteczny Klub Plastusia

KLUB PLASTUSIA plakat 2019Biblioteczny Klub Plastusia zaprasza!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat na bezpłatne zajęcia czytelniczo-plastyczne. Podczas spotkań w Klubie Plastusia dzieci wspólnie słuchają, czytają, rysują, malują, lepią, wycinają – a co najważniejsze, dobrze się bawią!

Czytaj więcej: Biblioteczny Klub Plastusia

Seminarium bibliotekarzy 2017

29 marca w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze odbędzie się coroczne seminarium dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Serdecznie zapraszamy!

Program

Akcja „Mała książka- wielki człowiek” w BPMiG w Słubicach

mała książka„Mała książka- wielki człowiek”
Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Słubicach zakwalifikowała się do ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci z roczników 2013-2016 i ma zachęcić rodziców do wspólnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem.

Czytaj więcej: Akcja „Mała książka- wielki człowiek” w BPMiG w Słubicach

BL zaprasza do współpracy

BL_wwwRedakcja "Bibliotekarza Lubuskiego" przygotowuje skład kolejnego numeru pisma. Publikacja planowana jest w Tygodniu Bibliotek (maj 2017). Zainteresowanych autorów prosimy o przesyłanie tekstów do 15 marca.
INSTRUKCJA WYDAWNICZA:
1. Tekst powinien być przygotowany w wersji elektronicznej i przekazany w formie wydruku, na płycie lub przesłany e-mailem.
2. Format czcionki Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5.
3. Objętość artykułów nie powinna przekraczać 10 stron wydruku (przy założeniu 1800 znaków na stronę).

Czytaj więcej: BL zaprasza do współpracy