Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 471
Aktualności - Bibliotekarz Lubuski

Komunikaty

FORUM BIBLIOTEK

strona tyttułowa mniejszeDyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze dr Andrzej Buck zaprasza na FORUM BIBLIOTEK LUBUISKICH. Konferencja towarzyszy obchodom 75-lecia Biblioteki Norwida. Wydarzenia zostały objęte patronatami honorowymI: Marszałek Województwa Lubuskiego Ellżbiety Anny Polak i Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego. W programie:

Czytaj więcej: FORUM BIBLIOTEK

Lubuskie Wawrzyny 2020 !

GRAFIKA 1 1Szanowni Państwo,

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim serdecznie zapraszają do udziału w 26. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Literacki, 15. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Naukowy oraz 7. edycji konkursu Lubuski Wawrzyn Dziennikarski.
Termin mija już w piątek w przyszłym tygodniu - 17.01.2020 (liczy się data stempla pocztowego).

Czytaj więcej: Lubuskie Wawrzyny 2020 !

Digitalizacja starodruków

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze otrzymała dotację w kwocie 90 tys. zł z Programu Operacyjnego „Kultura cyfrowa” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Digitalizacja starodruków ze zbiorów Biblioteki Norwida w Zielonej Górze i Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu”.

Czytaj więcej: Digitalizacja starodruków

Seminaria powiatowe 2019

bibliowieciWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza kadrę merytoryczną bibliotek publicznych z powiatów południowej części województwa lubuskiego na coroczne seminaria dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych oraz kierowników filii bibliotecznych:

Czytaj więcej: Seminaria powiatowe 2019

Ilustracje = inspiracje

Książka dla dziecka, oprócz interesującego tekstu, powinna odznaczać się piękną szatą graficzną, która rozwija wyobraźnię ismak estetyczny. Ilustracja książkowa jest bardzo ważnym elementem edukacji dzieci w wieku przedszkolnym iwczesnoszkolnym. Powinna być świadomie dobrana przez nauczyciela/bibliotekarza. Ilustracje uzupełniają treść zawartą w utworze, ułatwiają percepcję i potęgują przeżycia młodego czytelnika. Dzieci chętniej sięgają po książki bogato ilustrowane. To właśnie ilustracja „jest pomostem między małym czytelnikiem a drukowanym tekstem”. W książkach dla dzieci możemy zauważyć różne style ilustrowania: bajkowy, groteskowy oraz realistyczny.

Czytaj więcej: Ilustracje = inspiracje

EKOlogika. Pomyśl, jak możesz uratować świat – warsztaty

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zamierza rozwijać świadomość ekologiczną dzieci i dorosłych. Celem projektu „EKOlogika. Pomyśl, jak możesz uratować świat” jest zaszczepienie w dzieciach i ugruntowanie wśród dorosłych wrażliwości, odpowiedzialności i empatii w stosunku do środowiska naturalnego. W planowanych działaniach biblioteka posłuży się wiedzą zaproszonych gości, np. autorów książek o szeroko rozumianej ekologii, ekoblogerów, animatorów oraz specjalistów (dietetyków, psychoterapeutów, aktorów, pedagogów, wizażystów, stylistów i in.). Przede wszystkim jednak zbuduje warsztaty wokół książek, poradników, literatury pięknej dla dzieci.

Czytaj więcej: EKOlogika. Pomyśl, jak możesz uratować świat – warsztaty

Biblioteczny Klub Plastusia

KLUB PLASTUSIA plakat 2019Biblioteczny Klub Plastusia zaprasza!

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym od 4 do 6 lat na bezpłatne zajęcia czytelniczo-plastyczne. Podczas spotkań w Klubie Plastusia dzieci wspólnie słuchają, czytają, rysują, malują, lepią, wycinają – a co najważniejsze, dobrze się bawią!

Czytaj więcej: Biblioteczny Klub Plastusia

Akcja „Mała książka- wielki człowiek” w BPMiG w Słubicach

mała książka„Mała książka- wielki człowiek”
Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka Publiczna w Słubicach zakwalifikowała się do ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja skierowana jest do dzieci z roczników 2013-2016 i ma zachęcić rodziców do wspólnego odwiedzania biblioteki oraz codziennego czytania z dzieckiem.

Czytaj więcej: Akcja „Mała książka- wielki człowiek” w BPMiG w Słubicach