Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta w słubickiej BIBLIOTECE! - Bibliotekarz Lubuski

Zbój, Mruk, Słodziaki i reszta w słubickiej BIBLIOTECE!

PLAKAT RENATA PIATKOWSKA mniejszyBiblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach serdecznie zaprasza młodych czytelników z klas I-III na niezwykłe spotkanie z Renatą Piątkowską, autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz laureatką wielu konkursów literackich.

Renata Piątkowska napisała między innymi: „To się nie mieści w głowie”, „Nie ma nudnych dni”, „Z przysłowiami za pan brat”, „Przygoda ma kolor niebieski”, „Na wszystko jest sposób”, „Ciekawe, co będzie jutro?”, „A może będzie właśnie tak” czy „Lemoniadowy ząb”. Jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Autorka została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Spotkanie oparte będzie na książkach „Zbój”, „Mruk”, „Najwierniejsi przyjaciele”, „Oko w oko ze zwierzakiem”. Poznamy również historię książki „Gang Słodziaków”. W książkach tych bohaterami są zwierzęta: koty, psy, konie i wiele innych, a ich historie zostały zaczerpnięte z rzeczywistości.  Zapraszamy 10 października 2019 r. (czwartek) o godz. 11.00 do Oddziału dla Dzieci Biblioteki w Słubicach. Wstęp wolny. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z Biblioteką, w celu rezerwacji miejsc. Po spotkaniu można będzie zdobyć autograf i zakupić książkę autorki. DO ZOBACZENIA W BIBLIOTECE!

Zespół BPMiG w Słubicach