Maja Wilczewska dostała prezydenckie stypendium - Bibliotekarz Lubuski

Maja Wilczewska dostała prezydenckie stypendium

IMG 20200302 11572921 gorzowskich twórców otrzymało stypendia Prezydenta Gorzowa. Wśród nich jest Maja Wilczewska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego. Gratulujemy!

Miejskie stypendia twórcze są przyznawane od 1996 roku w dziedzinach takich, jak : taniec, literatura, muzyka, film, sztuki wizualne, opieka nad zabytkami, a także w zakresie upowszechniania kultury. W tym roku komisja powołana przez prezydenta wybrała 21 osób. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 2 marca 2020 w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Maja Wilczewska już po raz drugi otrzymała gorzowskie stypendium w dziedzinie animacji i edukacji teatralnej. Przyznane pieniądze przeznaczy na zakup materiałów potrzebnych do realizacji projektu „ Ja, Frida Kahlo”, opowiadającego o życiu i twórczości meksykańskiej artystki. Projekt adresowany jest do uczniów klas III gorzowskich szkół podstawowych.

Fot. Katarzyna Chorążyczewska
Relacja z uroczyści na stronie Gorzów Przystań:

Hanna Ciepiela