DOBRE PRAKTYKI W motywowaniu DO CZYTANIA - Bibliotekarz Lubuski

DOBRE PRAKTYKI W motywowaniu DO CZYTANIA

pb logoKonkurs „Poradnika Bibliotekarza” – rozstrzygnięty!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, za przesłanie do redakcji czasopisma tekstów prezentujących różne formy aktywności swoich placówek na rzecz rozwoju kultury czytelniczej. Nadszedł czas finału Konkursu i wyłonienia najciekawszych i najbardziej oryginalnych pomysłów.

Jury w składzie: Dorota Grabowska (przewodnicząca), Jadwiga Chruścińska, Marta Lach i Elżbieta Matusiak wybrało laureatów konkursu:

I miejsce – Milena Jaszczyk (Filia nr 30 MBP w Łodzi) za pracę „Niezwykłe przygody trójki wspaniałych. Konkurs na podstawie książki Rafała Kosika Feliks, Net i Nika oraz Gang niewidzialnych ludzi”;

II miejsce – Danuta Rakowska (MBP w Słupsku) za pracę „Czytanie na drugie śniadanie, czyli jak zachęcić przedszkolaka do czytania”;

III miejsce – Anna Suszek (Szkoła Podstawowa w Ryczywole) za pracę „Bibliotekarz jako animator kultury w szkole i poza szkołą”.

Wyróżniono ponadto następujące prace:

Magdalena Bugaj (Filia nr 1 WiMBP w Zielonej Górze)„Rozbiegani! Rozczytani!” ;

Bartosz Czerniawski (Góra Mediów, WiMBP w Zielonej Górze)„Popkultura jako środek promowania czytelnictwa w bibliotece”;

Alicja Ptasińska, Bożena Maksymowicz (MBP w Żaganiu)„Wędrująca biblioteka w żagańskim przedszkolu”;

Jolanta Wawrzyniak (MBP w Szprotawie) „Gra miejska jako forma promocji w przestrzeni miasta”.

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje.

W nr 5 „PB” zamieszczamy zwycięski materiał, zaś w następnych zostaną opublikowane kolejne, nagrodzone teksty. Nagrody książkowe wyślemy pocztą.

Przewodnicząca Konkursu Dorota Grabowska