Odeszła Alicja Burba - Bibliotekarz Lubuski

Odeszła Alicja Burba

znicz„Umarłych wieczność dotąd trwa, Dokąd pamięcią im się płaci” (Wisława Szymborska)

21 listopada 2020 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarła nasza koleżanka – Alicja Burba. Przez 40 lat pracowała w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Lubsku oraz jako instruktor metodyczny w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. Była oddana sprawom biblioteki i z dużym zaangażowaniem krzewiła kulturę czytelniczą od 1964 r. aż do przejścia na zasłużoną emeryturę w roku 2004. Dobry, ciepły człowiek. Bibliotekarz z prawdziwego zdarzenia, zarówno dla czytelników jak i współpracowników. Cieszyła się sympatią i szacunkiem w środowisku. Cześć Jej Pamięci.